Ново
ДЕЛТА ТАПА 51799-CZ H2O Рака Туш 1.75 GPM w/Лизгачот на Лентата за 3S Handshower, Шампањ Бронза

ДЕЛТА ТАПА 51799-CZ H2O Рака Туш 1.75 GPM w/Лизгачот на Лентата за 3S Handshower, Шампањ Бронза

Достапност: Залиха
DEN 11391.36

H2 Okinetic Туш технологија sculpts вода во уникатен модел, формирање на моќен drench спреј.Ви дава чувство на повеќе вода без користење на повеќе вода.Мека, гума Допир-Чиста спреј дупки ќе ви овозможи лесно да ја избрише секоја солза од калциум и вар start-up од спреј лицето на вашиот туш главата и раката туш со допир на прстот.Спреј за прилагодување вклучуваат : H2 OKinetic спреј, Масажа спреј, и на Пауза.Пауза функција го намалува вода за trickle, кои ви даваат простор за бричење, lathering и други туш задачи, додека одржување на вашиот температура поставувања.Вклучува 82 во.црево.Water Sense етикетирани запад го користат најмалку 20% помалку вода од индустријата стандардот—заштеда на пари без да го загрози ефикасноста.Самоуверената коса од голема важност Бања Колекција го прави впечатливи прилог на бањата е современа геометрија, за изгледот што го прави изјава.Искуство подобро туш со контрола и флексибилност на Делта рака туш.Одлично за туширање себе или за вашите најблиски и домашни миленици, како и за одржување на вашиот туш и када чисти.Делта H2 Okinetic Врнежи изгледаат различно, бидејќи тие се различни.Користејќи напредна технологија, H2 Okinetic врнежи sculpt вода во уникатен модел, давајќи ви 3 X покриеност на стандарден туш главата.* Крајниот резултат е туш кој обезбедува повеќе покриеност, повеќе топлина и повеќе интензитет за една навистина drenching туш искуство.Така одат напред и да го занесе, затоа што сега ќе може да уживаат во чувството на повеќе вода без користење на повеќе вода.Додека другите производи може да се соберат грозен минерални start-up со текот на времето, Делта мека гума Допир-Чиста спреј дупки овозможи на било кое минерални остатоци едноставно да се избриша далеку за веднаш освежен изглед – без потребата за натопување или помош на хемиски средства за чистење.Пауза прилагодување ви дава доволно простор за бричење, lathering и други туш задачи, тогаш лесно да се рестартира вода со температура таму каде што сте застанале.Овој спреј за поставување ви помага да се зачува вода, па можете да се грижи помалку за depleting вашиот снабдување со топла вода и ќе им помогне на животната средина, исто така.Делта Water Sense етикетирани чешми, тушеви и тоалети користат најмалку 20% помалку вода од индустријата стандардот—заштеда на пари без да го загрози ефикасноста. *Покривање мери во согласност со EPA Water Sense Спецификација за тушеви, Март 4, 2010.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Четка носителот може да се задржи вашата бања или кујна се уредни и добро организиран.Ноктите за слобод�

Раката туш е ергономски дизајниран, удобни за контрола и употреба.Раката туш е ергономски дизајниран, у�

【Површината Технологија】Мултислој позлата на површината, светла како огледало, убава и великодушни...

SHOWERMAXX ИЗБОР СЕРИЈА ПАМЕТЕН ИЗБОР ЗА БУЏЕТСВЕСНО ПОТРОШУВАЧИТЕ : Занесе себе си во Shower Maxx Избор Серија Sho

Производителот гаранција може да не се применува.Туш сет се состои од : рака туш (100 mm), туш железница (0.65 м

Силна, invigorating спреј на големи капки е совршен за туширање и миење на долга коса : Убава Полиран Хром Фини�

【ВРНЕЖИ од дожд ТУШ ГЛАВАТА, СО РАЧНИ】Вклучува 8 инчен квадратни туш главата за 3,3 инчен хромобложено п�

НАЈДОБРИТЕ КВАЛИТЕТ : Нашите рачни showerhead е направен со свежи ABS пластика и полиран хром позлата која е из

МОДЕРЕН ДИЗАЈН : Оваа премија монтажни туш главата со црево има чисти линии и ергономски рачни туш глава

НАШИТЕ НАЈДОБРИ 10 ИЗБОР : Овој производ е енергично тестирани од страна на нашиот стручен тим од НАС showerh

3 Режими на Вредноста : Дожд / Масажа / Џет прилагодливи туш главата во 3 режими, тушеви со рачни спреј за с�

луксузен рачен врнежи направи да се чувствувате ослободени од стрес и напнатост, додека водатарежимот �

GROHE Star Light заврши за нула и да се оцрниотпорни површини за живот на убавина.GROHE Cool Touch се одликува со инова�

Ѕидот монтирани бања спреј главата носителот заградата.Направени на супериорен во ABS пластика со electroplat

ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ : BMZHA Висок Притисок Туш Глава е направен од висококвалитетна ABS материјали

Тоа е лесно да се инсталира, нема вежба, нема штета на ѕидот.Само и непречено позиција и притиснете го ко�

Висок Притисок на Мултислој Ionic Филтрирана Вода Заштеда на Расклопување Трајни Удобно.Лесна Инсталациј

УНИКАТЕН ДИЗАЈН:туш поставена славина е направен од висок квалитет на метал.Го бранеа никел и месинг к�

Удобност, заштеда на енергија и издржливи.Перат дизајн,антизатнување.притисок 200%.Заштеда на вода 30%.Одг�

Hotel Spa Дизајнер 2Tone Хром / Бела Завршница 30Поставување на УлтраЛуксуз 3начин Врнежи од дожд / Рачен Туш со

Производителот гаранција може да не се применува.Ѕидот заградата кој може да се постави било каде во ту�

ТОПЛО И ги ПОКАНУВА : Брусен Никел заврши обезбедува лесно бранеа топлосива металик изглед.ФУНКЦИЈА : Ли

【СУПЕРИОРЕН MATERIALl】 Овој висок проток рачен туш глава е направен од висок квалитет на Материјалот што г�

DECHLORINATION ФУНКЦИЈА : Изграден во multilayers композитни филтер елемент, Може да се филтрираат нечистотии и неко

Месинг / Пластика.Увезени.Земја на Потекло : Кина.Објектот Тежина : 3.218 lb.Производ Димензија : 11.312" x 4.75" x 4.7

【Квалитет】 на Оваа високопритисок туш главата е направена од еколошки АБС материјал со сјајна хром фи�

【Уникатен Пропелер Управувано Дизајн】Моќен авион вода режим, фан turbocharged проток на вода, кој може да ви

????ВИСОК КВАЛИТЕТ НА МАТЕРИЈАЛИТЕNear Moon рачен туш глава е направен на највисок квалитет на материјали на

Инсталира во минути на постојните туш рака без алатки.Овозможува за еден или за заедничка операција на s

[Високапритисок дизајн] туш користи ротирачки тркала да генерира притисок на проток на вода, која го зго

Scroll