Ново
Пиксели Технологии AFHD-4 AM FM HD Радио Долга Низа Антена со 50 Метри од RG6 Coax Кабел, на Денот на Прием на FM Стерео 80 Милји, FM HD 50 Милји, AM (Моно) 90 Милји, СУМ HD 50 Милји

Пиксели Технологии AFHD-4 AM FM HD Радио Долга Низа Антена со 50 Метри од RG6 Coax Кабел, на Денот на Прием

Достапност: Залиха
DEN 3405.12

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа. 4 FT Антена Нуди Дигиталниот Прием на двете AM и FM Сигнали.Висока Добивка од двата бендови за поголема чувствителност, Чиста бенд поделба за оптимални перформанси.Вклучува 50 Метри од RG6 COAX Кабел.FM Стерео 80 Милји, FM HD 50 Милји, AM (Моно) 90 Милји, СУМ HD 50 Милји.Лесно да се инсталира - јарболот и wall-mount options вклучени.На Пиксели AFHD-4 антена испорачува се најдобри во класата AM/FM & HD Радио приемот во текот на еден RG-6-кабел.Дизајниран за лесно отворено или сведување инсталација со солиден про-квалитет на изградбата, овој низок профил Omni-насочен антена ќе го изнесам најдобри перформанси од било кој примател.Фреквенција на Работата : СУМ Бенд 500 KHz до 1750 KHz, FM Бенд 88 MHz -108 MHz, Земјата авионот е потребно : None.AM/FM d B Стекнат : 4.5 d B Добивка.СУМ го фати должина : 300 инчи.FM одбивање во СУМ бенд : > 50 d B.СУМ одбивање на ФМ бенд : > 60 d B.AM/FM Помине-бенд на косата : .

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Производот е лесно да се инсталира и користи, и има силен сигнал прием способност.Овој производ дизајн е

СТАБИЛНИ ПЕРФОРМАНСИ : антената е добар сигнал, стабилни перформанси, широка палета, може да се ослободи

Овој производ содржи : 1x адаптер, 1x рака завртка, 1x поставите завртка, 1x хексадецимален клуч,ве молиме им�

Не подесување е потребно 140 Mhz пропусен опсег 2.4 Dbd стекнат со земјата авион.Единство стекнат без земјата

Лесна инсталација, plug and play.Цврсти и издржливи, долго служат живот.Добро се вклопува и работи добро со ва�

Оваа UHF 400470 MHz антена карактеристики на 7 d Bi сигнал до 50 W на енергија; со UHFF Конектор; Во 430440 MHz бенд ќе имаа

Име На Производ : Авто Антена.Материјал : Пластика.Пакет Содржина : 1 x Авто Антена.Боја : Црна(Де боја гора.

Тип : Антена.Половинабран Фан Dipole антена за 20, 15, и од 10 метри со внатрешна 1 : 1 задави balun.На 20 метри нозе ме

Едноставен за инсталација и употреба.Силен сигнал прием способност.Компактен и лесен, лесно да се носат

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

☆【Премиум Квалитет】 : Ова 100% сосема нов антенски антената е направен од висок квалитет на гума и алуми�

Напредната технологија се зголемува опсегот на прием и го подобрува јасност.Лесензаинсталирајте дизај

Таа база е шарки и има дупка за завртка поврзани.Злато база е доволно долго за да се приклучиш во постојн

Тип На Производ : Антена.Објектот Пакет Димензии : 12.7 cm L X 36.068 cm W X 38.1 см Х Точка Пакет Тежина : 2.563 кг.Земја �

Одговараат за Малина Пи 3,Малина Пи Нула В Поддршка : D : DЅВЕЗДА, P25, DMR и работа со UHF.Во Еден режим поддршка

Моден Флексибилни Гума Антена за да Замените Стари или Скршени или Исчезнати Антена.ЛЕСНО Да го ИНСТАЛИ

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема �

Фрли далеку стареењето, или скршени антена база.Сега можете да имате овој бренд нова антена база со неко

✅Прилагодливи напред агол дизајн намалува одблесоци од кабината за оптимални перформанси од сите анте

МПП30 loop антена е популарна широкопојасен антена, одлична за краткобран слушатели (SWL) и аматерски радио �

【Уникатно Дизајниран】Направени од не ' Рѓосувачки Челик и Месинг,6 Делови Телескопски Антена,Unstretched Го�

Компатибилен : Фреквенција : UHF 433 MHz960 MHz со BNC конектор, кој е компатибилен со Безжичен Микрофон Приемник �

FM радио антена за да го подобрите приемот, се здобијат со прием за радио главата,AV засилувач, музички цен

Одговараат за Малина Пи 3,Малина Пи Нула В Поддршка : D : DЅВЕЗДА, P25, DMR и работа со UHF.Во Еден режим поддршка

Широк Фреквентен : Ова DC пристрасност tee има широк фреквентен опсег од 50 KHz до 60 MHz.RF Моќ : Пристрасност tees �

ЦЕЛОСЕН ОПСЕГ На ФМ КАНАЛИ, Голем проширување на антена за FM Радио.Подобрување на приемот 100% во сиромашн

【Лесна Инсталација】Sinsica Пол Планината за Антена е многу лесно да се инсталира,само треба користите 4 на

Издржливи во употреба.издржливи и практичен за употреба.Направени од високо квалитетни материјали...

Овој комплет е класичен нискоенергетски трансиверите.Приемот е добро, многу читлив код.Ова е многу мал �

Scroll