Ново
Trichloroethylene - 55 Литри Тапан - Одмастување Растворувач, Хемиско Чистење, Стакло и Медицински Чистење, Сушење на Електронски Компоненти, Флукс Смена, Растворувач за Екст

Trichloroethylene - 55 Литри Тапан - Одмастување Растворувач, Хемиско Чистење, Стакло и Медицински Чистење,

Достапност: Залиха
DEN 431.76

???????????????????????????????????????????????????????????????????? : Trichloroethylene е halocarbon најчесто се користи како индустриски растворувач.Тоа е јасно, безбојни не-запаливи течни со хлороформ-како сладок мирис.Општо е познато како chlorothene. ???????????????????????????????????????????????? : Trichloroethylene се користи во разно хемиска синтеза и растворувач апликации како синтеза feedstock за производи како што се бои, лепила и средства за чистење.Исто така се користи како reactant за производство на пестициди посредници, како растворувач во фармацевтската производство, и како носител растворувач во формулиран за потрошувачки производи, како што се инсектициди, fungicides, боја removers, и бојата strippers. ???????????????????? ???????????????? ???????????????????????? : Ние само извор на највисоко чистотата, Американски направени, премиерот, богородица материјал.Не спојници и имитации, само најдобрите неизменет чист материјал.Ние никогаш нема да се решат за слаб квалитет ниска цена напои-надолу рециклирани од страна на производ. ???????????????????????? ???????? ???????????????????????? ???????????????? : Сите наши производи се дојде запечатени и спакуван со вашата безбедност, како наш приоритет.Не протекување.Не се изгубени производ.Нема изговори. ✔️ ???????????????? ???????? ???????????????????????????? : Овој производ е со гордост се произведени во Америка и со премиерот извори материјал од Америка.Полни и се пакуваат во Тексас.Trichloroethylene е halocarbon најчесто се користи како индустриски растворувач.Тоа е јасно, безбојни не-запаливи течни со хлороформ-како сладок мирис.Општо е познато како chlorothene.Примена : Trichloroethylene се користи во разно хемиска синтеза и растворувач апликации како синтеза feedstock за производи како што се бои, лепила и средства за чистење.Исто така се користи како reactant за производство на пестициди посредници, како растворувач во фармацевтската производство, и како носител растворувач во формулиран за потрошувачки производи, како што се инсектициди, fungicides, боја removers, и бојата strippers.Овој Производ е Направен во AMERICAPrime извори материјал од Америка.Полни и се пакуваат во Тексас*НАШАТА СЛУЖБА за корисници АГЕНТИ ЌЕ ТРЕБА ДА контактираат со ВАС ЗА СИТЕ ТАПАН НАРЕДБИ ДА се ПОТВРДИ ПРЕВОЗОТ ДЕТАЛИ.ВЕ МОЛИМЕ ДА ИМАТЕ ВАЛИДНА ИНФОРМАЦИЈА ЗА КОНТАКТ ASSOCAITED СО ВАШАТА СМЕТКА*.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

4 Литри 99.995% Фармацевтско Одделение Плус (+) Dimethyl Sulfoxide (DMSO) (4 X1).ОН одобрени и BPAFree и ултра висока чистота ши

Лесно ги отстранува полски, восок, пломби, сложена и дамките од вашиот микрофибер, пена или волна влошки

Складирање : 15 до 30°C Превозот Состојба : температурата на околината.Стерилни Филтрирани (0.1 µm).DEPCпрерабо

100g шише врела чипови.Хемиска за општа намена лабораторија и образовни употреба.Се користи како nucleation то

500g шише на натриум сулфат.Лабораторијаодделение материјал за лабораториски и истражување употреба.Се

MAXTITE Тип II Deionized Вода без минерали, јони, испарливи органски, и други нечистотии—високо чистота од дести

PEG300 50мл Полиетилен Гликол 300 Полиетилен гликол, попознат како, PEG, има ниска токсичност со системска апсо

Scroll