Ново
4 Литри Ултра Висока Чистота Течни DMSO 99.995%+ Dimethyl Sulfoxide - произведено во САД

4 Литри Ултра Висока Чистота Течни DMSO 99.995%+ Dimethyl Sulfoxide - произведено во САД

Достапност: Залиха
DEN 381.60

4 Литри 99.995% Фармацевтско Одделение Плус (+) Dimethyl Sulfoxide (DMSO) (4 X1).ОН одобрени и BPA-Free и ултра висока чистота шишиња.Не Разводнета - Нема Додадена Вода и 100% Органско.Истиот Ден Превозот М-F (за нарачки примени пред 12 : 00 часот Напладне PST).Производот, шише, и пакување 100% произведено ВО САД.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

500g шише на натриум сулфат.Лабораторијаодделение материјал за лабораториски и истражување употреба.Се

Лесно ги отстранува полски, восок, пломби, сложена и дамките од вашиот микрофибер, пена или волна влошки

Складирање : 15 до 30°C Превозот Состојба : температурата на околината.Стерилни Филтрирани (0.1 µm).DEPCпрерабо

MAXTITE Тип II Deionized Вода без минерали, јони, испарливи органски, и други нечистотии—високо чистота од дести

PEG300 50мл Полиетилен Гликол 300 Полиетилен гликол, попознат како, PEG, има ниска токсичност со системска апсо

100g шише врела чипови.Хемиска за општа намена лабораторија и образовни употреба.Се користи како nucleation то

Scroll