Ново
WGGCC Новина Светилки,20W Led Таванот на Вниманието Акцент Светилка, 2-Светло Мулти-Насочен Површината Монтира на Таванот Планината Светлина Тела, Црни Алуминиумски Тав?

WGGCC Новина Светилки,20W Led Таванот на Вниманието Акцент Светилка, 2-Светло Мулти-Насочен Површината Монтира

Достапност: Залиха
DEN 1785.60

"Испраќање на времето" : 1-2 дена,проценето време на пристигнување : 12-25 дена,ако имате било какви прашања,pleet контактирајте со нас веднаш,Ние веднаш ќе ви ги реши сите прашања во врска со производот,ви Благодариме!. "Апликација" : На модерен и едноставен дизајн на ламба го прави погоден за многу области, како што се трпезарија, дневна соба, ходник, кујна, спална соба.Оваа едноставна и чиста LED таванот светилка е исто така многу погодни за чување осветлување, галерија осветлување, екран осветлување, задача осветлување, комерцијални осветлување и дома осветлување. "Детални информации" : едноставен за инсталација, кабелот може да се користи за ѕид/кат инсталација без комплицирани чекорите за инсталација.Тоа може да биде инсталиран вертикално или хоризонтално според декорација.Имајте на ум" : за Да се осигура вашата безбедност, ве молам, инсталирајте под водство на еден електричар. "Материјал и Големина" : школка на вниманието е направен од Алуминиум, и површината на школка е направен на боја, која е фирма, има добри дисипација на топлина и никогаш не rusts.Должина" : 25 CM;Ширина" : 11 CM;Висина" : 9 CM.Опремен со два 10 W LED извор на светлина, температура на бојата" : 3000 K, 3500 K, 4000 K, 5000 K. "Дизајн Стил" : ПАРЧЕ центарот на вниманието/таванот светилка е едноставен и модерен.Мулти-прилагодливи агол тавански светилки, прилагодливи на вниманието глава, едноставно се приспособат, ротирање или навалување на светилка глава, можете да директна светлина каде што треба најмногу. ☆ Добредојдовте во мојата продавница, постојат различни стилови на светилки за вас да се избере.За повеќе апарати за домаќинство, можете да пребарувате 'KFDQ' за да го купат во мојата продавница!1. Ние сме главно се ангажирани во различни типови на апарати за домаќинство светилки и осветлување светилки, подобрување на високо-квалитетно, функционално убава и разумни цени осветлување дизајн на производи за секој клиент.Нашата палета на производи вклучува различни LED светилки, лустери, ѕидни светилки, подни светилки, лустери, итн.2. Имаме силни R&D персонал и за контрола на квалитетот тим, кои имаат долгогодишно професионално искуство во осветлувањето поле.3. Ве молиме да бидат сигурни да се купи : имаме комплетна услуга по продажбата систем.Ако имате било какви проблеми со квалитетот, ве молиме да бидат слободни да контакт.◆ Димензии : Должина : 25 CMWidth : 11 CMHeight : 9 CM◆ Спецификација : Стил : модерна и simple Lamp облик : таванот spotlight Material : Aluminum Color : бела, black Number на извори на светло : 2 Voltage : 110-240 VAverage услуга живот : 50000 (h)Зрачење област : 3㎡ -5㎡извор на Светлина моќ : 10 W*2 Luminous флукс : 900 LMBeam агол : 24°Боја температура : 3000 K, 3500 K, 4000 K, 5000 KLight код тип : КОЧАН светлина source Whether да содржи извор на светлина : include Applicable места : дневна соба, трпезарија, коридор, нафта сликарство изложба, позадина ѕид, хотел осветлување, итн.[Пакет содржи]1 x Spotlight1 x монтажа accessories Note : 1. Ве молиме проверете ја големината на ѕидот светлина пред да нарачате за да се обезбеди дека светлината се вклопува во вашата соба.2. Прилагодлива висина, погоден за сите pendant светилка серија, можете да ја прилагодите светлината според вашите потреби. (Dimmer не е вклучена) Лесно да се соберат според инструкциите за инсталација.

Декларираните карактеристики

Style:
modern and simple
Lamp shape:
ceiling spotlight
Material:
Aluminum
Color:
white, black
Number of light sources:
2
Voltage:
110-240V
Average service life:
50000 (h)
Irradiation area:
3㎡ -5㎡
Light source power:
10W*2
Luminous flux:
900LM
Beam angle:
24°
Color temperature:
3000K, 3500K, 4000K, 5000K
Light source type:
COB light source
Whether to include the light source:
include
Applicable places:
living room, dining room, corridor, oil painting exhibition, background wall, hotel lighting, etc.
[Package contains] :
1 x Spotlight :
1 x mounting accessories :
1. Please check the size of the wall light before ordering to ensure that the light fits your room. :
2. Adjustable height, suitable for all pendant lamp series, you can adjust the light according to your needs. (Dimmer is not included) Easy to assemble according to installation instructions. :

Поврзани производи

Пакетот Вклучува : Овој пакет вклучува 4pack 4 W LED отворено пејзаж на вниманието, ETL наведени 12 V низок напон

Спектакуларни Осветлување : Ова вдлабнати retrofit вградна светилка со мазна трим создава совршено топло и

Едноставни и Стилски : модерен и едноставен дизајн никогаш не излегува на време, без разлика каде ќе ја и

Прилагодливи Отворено Рефлектори : Други алтернативи со комбинирани светлина панел главата може да бид

60100 лумен по светлосни тела.Висока моќност топло бела (3,000 К) поведе со посебни зголемувачот леќа, излезе�

Надгради 3 Соларни Отворено Градина Рефлектори : Heatproof и Супер Светол 200 Лумен излез, 4 x 50 Лумен enhanced LED.До�

УЛТРА СЈАЈНА LED СВЕТЛА 4 висока моќност LED светилки се направи во центарот на вниманието една од најпаме�

【Стил на дизајн】 : модерна и едноставна таванот рефлектори, трираководител рефлектори со прилагодливи

1.Секој рефлектори со 36 LED светилки, направи шарени пејзаж осветлување.Оваа боја светла имаат 16 единстве�

1 ТОПЛО БЕЛА ПЕЈЗАЖ на ВНИМАНИЕТО, овој отворено рефлектори е топло бела 3000 K осветлување боја дава приро

Соларни тревник светилка поддржува соларни полнење, со висок фотоелектрически конверзија стапка и брз�

Едноставни и Стилски : модерен и едноставен дизајн никогаш не излегува на време, без разлика каде ќе ја и

Инсталација метод : Постојат два инсталација методи за соларна центарот на вниманието, имено, plugin за инс

Спектакуларни Осветлување : Ова вдлабнати retrofit вградна светилка со мазна трим создава совршено топло и

"Испраќање на времето" : 12 дена,проценето време на пристигнување : 1225 дена,ако имате било какви прашања,plee

ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Соларен погон пат светла, Отстранете ја isolator табот под капа и да се поттикнат за у�

▶【Висока јачина умрефрлија алуминиум светилка тело】 : Висока густина умрефрлија алуминиум светилка т

Батерија Управувана s многу лесно за вас да се вклучи / исклучи и да ги прилагодите јачината на светлинат

Led диоди 17"L x 1 1 / 4"W, од кои 8 1 / 2"L се на мисловните материјал.една големина одговара на сите се вклопува од�

"Испраќање на времето" : 12 дена,проценето време на пристигнување : 1225 дена,ако имате било какви прашања,plee

【Светло 5 W Соларни Место Светло】 : Оваа соларна LED светлото на рефлекторите усвои 6 V / 5 W фотонапонски па�

[120°Led Потоп Светлината].Со OSRAM Led чипови, овој засилувач светла со 120° осветлување спектар дава од abandunt ос�

Топло Бела Соларни Пејзаж Рефлектори : Најдолгата Светлина Далечина, Супер светол сончев отворено рефл�

Scroll