Ново
Aexit 5pcs 35x35mm Релеи Rework BGA Reball Универзална Матрицата Образец PC Одбор Релеи за 82801HBM

Aexit 5pcs 35x35mm Релеи Rework BGA Reball Универзална Матрицата Образец PC Одбор Релеи за 82801HBM

Достапност: Залиха
DEN 2140.80

Име на производ : BGA Reballing Матрицата;Материјали : Челик.Погодни за : 82801 HBM;Големина : 35 x 35mm.Теренот : 0.6 mm.Тежина : 12g.Пакет Содржина : 5 x BGA Reballing Матрицата.Овие stencils беа направени од високо квалитетен челик , може да се загрева directely со топол воздух g-u-n , тоа е лесно и брзо за reballing на BGA IC.BGA stencile може да се одржи на лемење топка (не се вклучени овде)точно на PCB одбор.Овој производ е посебна за 82801 HBM чип.Пет парчиња тука за вас може да го замени тоа лесно во случај дека stencile е деформирано или скршени.По префрлување на f-лукс, усогласување на stencil After пренесување на f-лукс, усогласување на матрицата.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Име На Производ : Електромагнетни Штафета;Модел Бр : HH52 P;Серпентина Напон : DC24 V.Контакт Капацитет : 5 A 250 VAC

Име На Производ : ЌорСокак Spacer;Конец Големина : М2 Женски Навој Должина : 8mm / 0.3";Машки Конец Должина : 3мм / 0.

МАТЕРИЈАЛ : Изработени од високо квалитетен материјал, долг животен век.НИСКО ниво на БУЧАВА : на контак

Оперативен Струја : Режим на струја (сите релеи затворени) 15 MA, 1 реле отвори 41 MA, 2 релеи отвори 69 MA, 3 релеи

Име на производ : Алуминиум ПХБ Коло;Одговара за : 12 x 1 W 3 W LED.Вкупна Големина : 64mm x 64mm / 2.5" x 2.5";Дебелина : 1.4 mm

Име на производ : Алуминиум ПХБ Коло;Одговара за : 1 x 1 W / 3 W RGB LED во Серија.Дијаметар : 20mm / 0.8";Дебелина : 1.4 mm /

Ако треба да нарачате во големи количини, ве молиме контактирајте со нас преку емаил и ние ќе ви ги даде

Име на производ : Електромагнетни Штафета;Модел : JQX13 F(HH62 P);Серпентина Напон : DC 24 V.Контакт Капацитет : Кон

Име На Производ : Хексагонални ЌорСокак Spacer;Конец Големина : M3 Машки Конец Должина : 6mm / 0.24";Хексадецимале

BISTABLE КОЛО : Ова е типичен bistable коло, притиснете активирањето се префрлат на стимулирам реле и притиснете

Име на производ : Алуминиум ПХБ Коло;Одговара за : 9pcs 1 W / 3 W LED.Тип на врска : 3 Тандем 3 Паралелно;Дијаметар :

Име На Производ : Моќ Реле + Приклучок;Модел Бр : MY4 J.Серпентина Напон : 6 V AC;Контакт Капацитет : 5 A, 240 VAC5 A, 28 V

Име на производ : BGA Reballing Матрицата;Материјали : Челик.Погодни за : I7620 M;Димензии : 80 x 80mm.Лемење Топката Ко

Plug and Play,Некаде Можеби на отпорниците се потребни за употреба на LED светилки.Еден МОРА да ИМА ОБЈЕКТ, Ако

Име на производ : Реле Штекер База;Модел : PYF08 A; Одговара за : HH52 P, MY2 NJ.Pin Број : 8;Одредување Дупка Големина :

Scroll