Ново
Aexit 1W/3W Висока Релеи Моќ R-gB 9LEDs Алуминиум PCB Коло DIY PC Одбор Релеи 10cm 2 парчиња

Aexit 1W/3W Висока Релеи Моќ R-gB 9LEDs Алуминиум PCB Коло DIY PC Одбор Релеи 10cm 2 парчиња

Достапност: Залиха
DEN 504.00

Име на производ : Алуминиум ПХБ Коло;Одговара за : 9pcs 1 W/3 W LED.Тип на врска : 3 Тандем 3 Паралелно;Дијаметар : 100mm/3.9".Дебелина : 1.4 mm/0.05";Инсталација Дупка Растојание : 79mm/3.1".Нето Тежина : 58g;Материјал : Алуминиум.Пакет Содржина : - 2 x Алуминиум PCB Коло.Алуминиум печатени плочки на табла за 9pcs 1 W 3 W LED, 3 Тандем 3 Паралелно.R_g B се залагаме за Црвена, Зелена, Сина.совршен прибор за DIY проект.Како што DIY ene R_gy заштеда на крушка или другите.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Име На Производ : Хексадецимален ЌорСокак Spacer; Машки Конец Големина : M3 Хексадецимален Spacer Ширина : 4mm / 0.16

На интерфејс дизајнот е хуманизирано.Сите интерфејси може да биде директно поврзан преку терминал, кој

Име на производ : Реле Штекер База;Модел : PYF08 A; Одговара за : HH52 P, MY2 NJ.Pin Број : 8;Одредување Дупка Големина :

Име На Производ : Хексагонални ЌорСокак Spacer;Конец Големина : M3 Машки Конец Должина : 6mm / 0.24";Хексадецимале

МАТЕРИЈАЛ : Изработени од високо квалитетен материјал, долг животен век.НИСКО ниво на БУЧАВА : на контак

Име на производ : BGA Reballing Матрицата;Материјали : Челик.Погодни за : I7620 M;Димензии : 80 x 80mm.Лемење Топката Ко

Име на производ : Алуминиум ПХБ Коло;Одговара за : 12 x 1 W 3 W LED.Вкупна Големина : 64mm x 64mm / 2.5" x 2.5";Дебелина : 1.4 mm

Оперативен Струја : Режим на струја (сите релеи затворени) 15 MA, 1 реле отвори 41 MA, 2 релеи отвори 69 MA, 3 релеи

BISTABLE КОЛО : Ова е типичен bistable коло, притиснете активирањето се префрлат на стимулирам реле и притиснете

На интерфејс дизајнот е хуманизирано.Сите интерфејси може да биде директно поврзан преку терминал, кој

Име на производ : Алуминиум ПХБ Коло;Одговара за : 1 x 1 W / 3 W RGB LED во Серија.Дијаметар : 20mm / 0.8";Дебелина : 1.4 mm /

Модулот се користи во вистински квалитет реле, нормално отворен интерфејси , Максимално оптоварување : A

Име На Производ : ЌорСокак Spacer;Конец Големина : М2 Женски Навој Должина : 8mm / 0.3";Машки Конец Должина : 3мм / 0.

Име на производ : PCB Картичка Водич;Модел : CG250;Огноотпорни Ниво : 94V2 Монтажа Дупка Проред : 52mm / 2.1";Слот Шир

Надминува ansi / минлив исхемичен напад568в.2 категорија 5 E и iso 11801 2ри издание класа d стандарди.Ги исполнува

Антимешање : DPA51 CM44 3Фаза за следење реле се карактеризира со силен антимешање перформанси.Добри перформ

Име на производ : PCB Поддршка Spacer.Материјали : Најлон.Боја : Беж.Тежина : 15g.Пакет Содржина : 50(+ / 2%) x PCB Поддр

Транспарентен бирање може да се ротира за да го прилагодите доцнењето опсег.Погоден за електрични,home ап

Име на производ : Електромагнетна Енергија Реле; Модел No : MY4 NJ; Тип : 4 PDT; Приклучок Модел : DYF11 A.Број на Тер

Име на производ : Електромагнетни Штафета;Модел : JQX13 F(HH62 P);Серпентина Напон : DC 24 V.Контакт Капацитет : Кон

Име на производ : Реле со Приклучок;Реле Модел Бр : MY2 J.Серпентина Напон : 6 VDC;Контакт Капацитет : 5 A, 240 VAC / 28

Име на производ : Моќ Реле;Модел : MYZNJ;Серпентина Напон : 24 V DC;Контакт Капацитет : Контакт Капацитет.AC 250 V 5 A

Текст : 12 V DC (реле напојува).Контрола на напон : 250 V max.Контрола на струјата : 30 A max.DROK прекинувач табла е со 3

Апликацијата место : автоматска контрола на вода за пиење и дренажа за индустриското и земјоделското пр

Име на производ : временско Реле;Тип : AH33;Серпентина Напон : 24 V AC.Контакт Тип : DPDT;Контакт : 5 A 250 VAC Resistive Опт

Име на производ : Електромагнетна Енергија Реле; Модел No : MY3 NJ; Тип : 3 PDT; Приклучок Модел : DYF11 A.Број на Тер

Scroll