Ново
uxcell PYF-08A 8 Пина 8P DIN Железнички Планината Реле Штекер База 5 Парчиња за HH52P

uxcell PYF-08A 8 Пина 8P DIN Железнички Планината Реле Штекер База 5 Парчиња за HH52P

Достапност: Залиха
DEN 239.28

Име на производ : Реле Штекер База;Модел : PYF-08 A; Одговара за : HH52 P, MY2 NJ.Pin Број : 8;Одредување Дупка Големина : 6 x 4mm/ 0.24" x 0.16"(L*W).Инсталирање на Железнички Големина : Стандард 35mm Монтажа Железнички;Вкупната Големина (Прибл.) : 70x 20x 27mm/ 2.8" x 0.8" x 1.1"(L*W*T).Главната Боја : Црна;Материјал : Пластични, Метални.Тежина : 130g;Пакет Содржина : 5 x Реле Штекер База.PYF08 A тип Реле Штекер База е компатибилен со HH52 P, MY2 NJ. 8 игла тип, 35mm DIN rail монтажа и завртка терминали, се користи за општа намена 8 пина реле.Реле Штекер База На Само.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Име На Производ : Електромагнетни Штафета;Модел Бр : HH52 P;Серпентина Напон : DC24 V.Контакт Капацитет : 5 A 250 VAC

Антимешање : DPA51 CM44 3Фаза за следење реле се карактеризира со силен антимешање перформанси.Добри перформ

Име на производ : BGA Reballing Матрицата;Материјали : Челик.Погодни за : 82801 FBM;Големина : 90 x 90mm.Теренот : 0.6 mm;Поп�

Име на производ : Електромагнетни Штафета;Модел : JQX13 F(HH62 P);Серпентина Напон : DC 24 V.Контакт Капацитет : Кон

Текст : 12 V DC (реле напојува).Контрола на напон : 250 V max.Контрола на струјата : 30 A max.DROK прекинувач табла е со 3

Материјали : Најлон; Големина : 17m_mx6m_m / 0.67i_nx0.24i_n (L*W).Нето Тежина : 1g.Главната Боја : Беж.Тип : Заклучување Ст

Име на производ : PCB Поддршка Spacer.Материјали : Најлон.Боја : Беж.Тежина : 15g.Пакет Содржина : 50(+ / 2%) x PCB Поддр�

Оперативен Струја : Режим на струја (сите релеи затворени) 15 MA, 1 реле отвори 41 MA, 2 релеи отвори 69 MA, 3 релеи

Име На Производ : Хексадецимален ЌорСокак Spacer; Машки Конец Големина : M3 Хексадецимален Spacer Ширина : 4mm / 0.16

Име на производ : Моќ Реле;Модел : MYZNJ;Серпентина Напон : 24 V DC;Контакт Капацитет : Контакт Капацитет.AC 250 V 5 A

Име на производ : LED Топлина Мијалник База;Моќност : 7 x 1 W LED Во Серија.Вкупна Големина : 46x 1.3 mm / 1.8" x 0.051"(D*T);М�

Име на производ : Алуминиум ПХБ Коло;Одговара за : 6pcs 1 W / 3 W LED.Тип на врска : 2 Тандем 3 Паралелно;Дијаметар :

Име на производ : PCB Картичка Водич;Модел : CG250;Огноотпорни Ниво : 94V2 Монтажа Дупка Проред : 52mm / 2.1";Слот Шир�

Ако треба да нарачате во големи количини, ве молиме контактирајте со нас преку емаил и ние ќе ви ги даде �

Име на производ : Реле со Приклучок;Реле Модел Бр : MY2 J.Серпентина Напон : 6 VDC;Контакт Капацитет : 5 A, 240 VAC / 28

Име на производ : Алуминиум ПХБ Коло;Одговара за : 1 x 1 W / 3 W RGB LED во Серија.Дијаметар : 20mm / 0.8";Дебелина : 1.4 mm /

Име На Производ : ЌорСокак Spacer;Конец Големина : М2 Женски Навој Должина : 8mm / 0.3";Машки Конец Должина : 3мм / 0.

Име на производ : Електромагнетна Енергија Реле; Модел No : MY3 NJ; Тип : 3 PDT; Приклучок Модел : DYF11 A.Број на Тер�

Апликацијата место : автоматска контрола на вода за пиење и дренажа за индустриското и земјоделското пр

Име на производ : Електромагнетна Енергија Реле; Модел : HH53 P;.Тип : 3 P3 T;Број на Терминали : 11 Серпентина На�

Име на производ : Алуминиум ПХБ Коло;Одговара за : 12 x 1 W 3 W LED.Вкупна Големина : 64mm x 64mm / 2.5" x 2.5";Дебелина : 1.4 mm

Име на производ : временско Реле;Тип : AH33;Серпентина Напон : 24 V AC.Контакт Тип : DPDT;Контакт : 5 A 250 VAC Resistive Опт�

Модулот се користи во вистински квалитет реле, нормално отворен интерфејси , Максимално оптоварување : A

Име на производ : BGA Reballing Матрицата;Материјали : Челик.Погодни за : I7620 M;Димензии : 80 x 80mm.Лемење Топката Ко�

Име На Производ : Хексагонални ЌорСокак Spacer;Конец Големина : M3 Машки Конец Должина : 6mm / 0.24";Хексадецимале

Надминува ansi / минлив исхемичен напад568в.2 категорија 5 E и iso 11801 2ри издание класа d стандарди.Ги исполнува

Scroll