Ново
uxcell AC6V Серпентина 5A AC240V DC28V 35mm DIN Железнички Моќ Реле 14 Pin 4PDT MY4J

uxcell AC6V Серпентина 5A AC240V DC28V 35mm DIN Железнички Моќ Реле 14 Pin 4PDT MY4J

Достапност: Залиха
DEN 299.76

Име На Производ : Моќ Реле + Приклучок;Модел Бр. : MY4 J.Серпентина Напон : 6 V AC;Контакт Капацитет : 5 A, 240 VAC5 A, 28 VDC.Број на Пиновите : 14;Вкупната Големина(Прибл.) : 70 x 29 x 65mm/2.8" x 1.14" x 2.56"(L*W*H).Материјал(Надворешен) : Пластика;Боја : Јасно, Црна.Тежина : 77g;Пакет Содржина : 1 моќ Relay1 x Штекер.Оваа општа реле дизајниран со терминал приклучок, има улога како заштитник или коло switch.Тоа може да се заштити вашата електрична опрема многу добро. 14 pin 4 PDT електрични реле е за општа намена.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Име на производ : Алуминиум ПХБ Коло;Одговара за : 1 x 1 W / 3 W RGB LED во Серија.Дијаметар : 20mm / 0.8";Дебелина : 1.4 mm /

Име на производ : Електромагнетна Енергија Реле; Модел No : MY4 NJ; Тип : 4 PDT; Приклучок Модел : DYF11 A.Број на Тер�

Име на производ : PCB Картичка Водич;Модел : CG250;Огноотпорни Ниво : 94V2 Монтажа Дупка Проред : 52mm / 2.1";Слот Шир�

Име на производ : Реле со Приклучок;Реле Модел Бр : MY2 J.Серпентина Напон : 6 VDC;Контакт Капацитет : 5 A, 240 VAC / 28

Текст : 12 V DC (реле напојува).Контрола на напон : 250 V max.Контрола на струјата : 30 A max.DROK прекинувач табла е со 3

МАТЕРИЈАЛ : Изработени од високо квалитетен материјал, долг животен век.НИСКО ниво на БУЧАВА : на контак�

Оперативен Струја : Режим на струја (сите релеи затворени) 15 MA, 1 реле отвори 41 MA, 2 релеи отвори 69 MA, 3 релеи

Материјали : Најлон; Големина : 17m_mx6m_m / 0.67i_nx0.24i_n (L*W).Нето Тежина : 1g.Главната Боја : Беж.Тип : Заклучување Ст

Име На Производ : Хексагонални ЌорСокак Spacer;Конец Големина : M3 Машки Конец Должина : 6mm / 0.24";Хексадецимале

Ако треба да нарачате во големи количини, ве молиме контактирајте со нас преку емаил и ние ќе ви ги даде �

Име на производ : временско Реле;Тип : AH33;Серпентина Напон : 24 V AC.Контакт Тип : DPDT;Контакт : 5 A 250 VAC Resistive Опт�

Име На Производ : ЌорСокак Spacer;Конец Големина : М2 Женски Навој Должина : 8mm / 0.3";Машки Конец Должина : 3мм / 0.

Име на производ : Моќ Реле;Модел : MYZNJ;Серпентина Напон : 24 V DC;Контакт Капацитет : Контакт Капацитет.AC 250 V 5 A

Име на производ : Алуминиум ПХБ Коло;Одговара за : 12 x 1 W 3 W LED.Вкупна Големина : 64mm x 64mm / 2.5" x 2.5";Дебелина : 1.4 mm

Антимешање : DPA51 CM44 3Фаза за следење реле се карактеризира со силен антимешање перформанси.Добри перформ

Име на производ : Електромагнетна Енергија Реле; Модел No : MY3 NJ; Тип : 3 PDT; Приклучок Модел : DYF11 A.Број на Тер�

Име на производ : Електромагнетни Штафета;Модел : JQX13 F(HH62 P);Серпентина Напон : DC 24 V.Контакт Капацитет : Кон

Scroll