Ново
Wusthof Класичен IKON Домати Нож, 5-Инчен

Wusthof Класичен IKON Домати Нож, 5-Инчен

Достапност: Залиха
DEN 3480.00

Исклучително долго работ на задржување / долг животен век на ножот.Прецизност роботи изостри на ножеви на острило.Исклучително високи почетни своите перформанси.Единствена, постојано висока и релијабилни квалитет.Оптимална сечење на работ по целата должина на сечилото.На ножеви се даде конечна полски користење на посебни диск.Автоматски Pumpkin Carving Сет, ноќта на Вештерките Тиква Резба Tools 6 компјутери Нерѓосувачки Челик Pumpkin Carving Комплет и 20 компјутери LED Свеќа Светлина за ноќта на Вештерките Тиква Декорација.Семејство во сопственост на државата за седум генерации, WÜSTHOF беше основана во Solingen Германија над 200 години.Долго познат како "Градот на Ножеви," Solingen има заработено репутацијата за изработката парична казна прибор за јадење генерација по генерација.Се наоѓа во Западна Германија во близина на брегот на Wupper Реката, Solingen е дом на господар blacksmiths за над 2,000 години.WÜSTHOF продолжува да се јавите на живописен град на Solingen својот дом, и со гордост го означува секој ножот како "Направени во Solingen.".

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Wellesley од Меѓународни, Фунта Резба Вилушка & Нож, Бифтек Големина, Активни Шема : Не, Circa : 1912 Година, Произво

????【9 Парчиња Професионални Резба Комплет】Вклучувајќи тиква лажичка, три различни форми на пили, пет пр

Сите Алатки што Ви Треба Овој пакет вклучува професионални одделение pumpkin carving материјали како двостра

ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ 1 x Тиква Scooper, 2 x Мала Тиква Лопата, 1 x Голем Заб Видов, 2 x Мали Заб Видов, 1 x Крстот воена

Дизајнот е роман и широко се користи.Тоа е забавен начин да уживаат во прекрасните ноќта на Вештерките в

Целата алатка постави направени од храна одделение од нерѓосувачки челик материјал, без пластика, инхи

Scroll