Ново
AB Поставен Кристал Помине Уметност Дијамант, 60 Парчиња Мулти Обликот на Ноктите Кристал DIY AB Стакло, Кристал Flatback Ноктите Салон за Убавина Декорација

AB Поставен Кристал Помине Уметност Дијамант, 60 Парчиња Мулти Обликот на Ноктите Кристал DIY AB Стакло, Кристал

Достапност: Залиха
DEN 119.76

Висок Квалитет : ноктите кристал е направен од висок квалитет на K9 стакло и е многу тешко и не е лесно да се скрши.На AB слој е да се постават цврсто да надворешната површина на секој кристал мушка со трајни пенливи и светлината. 3 D Помине Уметност Кристал:Поставен помине кристал додадете искра и гламур на вашиот занаети, направи вашите нокти повеќе блескави и шармантна.Тоа е стилски и практични стакло flatback кристали поставени.Лесен за Користење : ноктите кристал се лесно да се применуваат на природни или rtificial ноктите.Широко се Користи за : Мода нокти кристал накит DIY.Таа работи многу добро за вашиот помине уметност, DIY занает украсување, облека, чевли и така натаму.Е многу лична и модерен rhinestones за занаети.Пакет Содржина : 60 компјутери висок квалитет кристал, 6 видови форми, секој облик 10 компјутери.сите производи се добро спакуван. 【СПЕЦИФИКАЦИЈА】 Предмет : Ноктите Дијамант Декорација Облик : Мулти Облик, Големина : 5*5mm/6*6mm/8*4mm/4*6mm Количина : 60pcs Боја : AB боја, исто како главната слика Тежина : Околу.30g 【ФУНКЦИЈА】 Многу популарна дизајн, ние само го прават најдобар квалитет.Тоа се Направи Вашите Нокти да Изгледаат Елеганција и Посебни.Компатибилен со Двете Природни и Вештачки Нокти и Лесно да се Примени, исто Така, може да се Користи за Декорација на Вашиот Дом, Мобилен Телефон Случај, Покана Картичка, Телото Уметност и др. 【ИНСТРУКЦИИ】 Може да се користи со лак, УВ гел или акрил нокти , итн.Чистење на површината на ноктите , четка и база на полска, место на ноктите.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Rhinestones не печ, тие треба да бидат залепени (лепак не се вклучени).Кристал кристал : направен од висококвал

【Прекрасна Праска Срце Кристал】најновите криво праска дизајн во 2021 со polygonal намалување на површината,

Висококвалитетни материјали : виножито бои, рефлексивни и блескави.Ноктите декорација : 3 D кристал поми

Големина е SS9, околу 2,52.6 mm.Висок рефракција, светли бои.Златна Посочи Назад, имајте сјајна за долго време.

Тип : Мешани Помине Кристал.Боја : Розова,црвена, бела,црна.Дизајн : Star Месечината Триаголник Цвет Овална

Автентични Preciosa SS12 Нема амбуланта корегирање Flatback Viva Rhinestones.Секој Камен е За (3мм).Flatbacks Го Прави Лесно Да

Боја Жолта.Големина 30 сс / 6.4 милиметри.Тип Рамни Назад Амбуланта Корегирање.Количина 2.5 Бруто (360 Парч

*РАЗЛИЧНИ СТИЛОВИ : 20 Компјутери со различни стилови на боја ретро супер дијамант со неправилни текстур

Количина 10 Тип Други Украси, Ноктите Накит.Материјал Метал.Примена На Други, Пети, Прст.ПредДизајнирани

Тип : Љубов Срцето Помине Rhinestones.Материјал : Циркони,Бисер.Боја : 7 боја за да изберете.Големина : 0.8*0.9 cm.Пак

Тип на производ : Помине уметност украси.Материјал : Arylic.Големина : Како што е прикажано.Различни бои се м

Висок квалитет на Кристал, сјајна транспарентен, десет години на индустријата искуство, секоја страна е

100% нов бренд и висок квалитет.Материјал : Кристал Камен.Големина : Неправилни.Пакет Содржина : 12 парчиња /

Големи количини : дојде со 2000 парчиња rhinestones во секој пакет, 1500 парчиња е 3 x 6 mm, 500 парчиња е 4 x 8 mm, доволно к

Постојат карактеристики на исклучителна форми и лесен за користење, толку ноктите украси се многу мода

Добро избрани Форми и Големини : Мулти Форми и Големини Пеперутки Направени од Различни Материјали, Кои

Rhinestones не печ, тие треба да бидат залепени (лепак не се вклучени).Кристал кристал : направен од висококвал

Предмет Тип : Кристал & Декорација.Материјал : Стакло,Алуминиум.Нова Година Помине Уметност : 2022 Хороскоп

Scroll