Ново
SCZLOK Wiremag Puller,Магнетни Кабел Влече Систем,Денот на Таткото Подарок, Жица Риболов за Статистика И Градина Поправка,Влечење Жица Алатки За Вашиот Дом И Отворено,Елек

SCZLOK Wiremag Puller,Магнетни Кабел Влече Систем,Денот на Таткото Подарок, Жица Риболов за Статистика И Градина

Достапност: Залиха
DEN 167.76

【Совршен Кабел Работи алатка】Тоа дава electricians целосна контрола и флексибилност.Со Не-проводници јаже и магнетни Wiremag Puller, на разноврсна риба кабелот е применливо за телеком, електрични, ѕид, кат канал и други инсталации за инсталација.Тоа е добра алатка за да ви помогне во влечење кабли преку окупирана дуктус и панел кутии. 【Две Големини На Кабел】кабел риболов алатки може да помине низ дупки од различни големини.И Рибите Лента околу пречки до 23 ft. 【Зачувај Вашето Време】Елиминира оштетување на ѕидовите и бројни патувања во и надвор од тавани додека се на работното место.Нема потреба да се носат темата одземаат многу време и тежок,И уникатен метод на конекција го прави тоа издржлив и лесен живот. 【Големи Магнети за да Скокаат Над Пречки】Лесно да се користи за било DIY проект, без професионална обука потребна.Хард-случајот предвиден за складирање на Пат електрични жици & кабли во дадените области со леснотија, работи подводни како и,Комплет содржи тешко случај, 1+1+23 ft тешки најлон string w/ гајтанот,2* Neodymium магнетни риба. 【Внимание】Риба Кабел работи одлично во Канал над 1 инчен канал, но не подебели кабли или Помалку од 1 инч цевка.Максималната работа на далечина на neodymium магнет е за 2,5 см. 23 нозе најлон јаже може да ги исполни повеќето работни места.најлон јаже x 1(23ft).мали скаут магнет x 1(со 40cm најлон јаже).мамка магнет x 1(со 30cm најлон јаже).Нерѓосувачки челик за пакување кутија x 1.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Мултимило fiberglass риба лента има силна core за подобро туркање моќ додека жлебови обезбеди помалку површин

1.Високо квалитетни пластични челик жица : надворешниот материјал на оваа риба лента fiberglass е ABS носатотп

Жица Puller : дизајнирани за да го насочите нови инсталации преку ѕидови и електрични канал, ова жица влече

Голема Функција : Со премиум материјали, овој производ може да се спречи обвивка носат и намалување на ж

ФЛЕКСИБИЛНИ ВРСКА : Флексибилно поврзување и спојување според потребната должина.ДИЈАМЕТАР : Ова fiberglass

Работи одлично во или исполнет или празен канал.Најдобро за употреба во до 2 инчен канал.ДВЕ ЛИДЕР ОПЦИИ

Fiberglass риба лента мерки 150 метри со 1 / 8инчен род дијаметар.Им овозможува на риболов во окупирана и празен

ФУНКЦИОНАЛНОСТ : Нашата 1 / 8Инчен широк калено пролет челик риба ленти обезбеди одлична риболов перформ

Scroll