Ново
Идеален 31-064 Tuff-Зафат Про S-Класа Риба Ленти со Лидерот на Крајот Тип, 200' Должина

Идеален 31-064 Tuff-Зафат Про S-Класа Риба Ленти со Лидерот на Крајот Тип, 200' Должина

Достапност: Залиха
DEN 4768.56

Жица Puller : дизајнирани за да го насочите нови инсталации преку ѕидови и електрични канал, ова жица влече лента е префериран избор за electricians кога се работи близина живеат жица кола и има максимална туркање и влечење способности.Трајни Изградба : не-проводници риба снимката е направена од S-класа fiberglass која е рѓа и отпорен на корозија.Заврши со мазни најлон јакна за да се заштити fiberglass и да се обезбеди мазна површина за маневрирање низ наведнува.Дизајн : на fiberglass јадрото на жица повлече лента дава сила за оптимални туркање и влечење способност.Својата тркалезна форма овозможува да се движи во текот на повеќе наведнува или се наведнува дека промените авиони.Лесно Да се Движи : на fiberglass риба лента има флексибилен 12in.лидер кој лежи кабел преку 90 сте.се наведнува и го прави со влечење и туркање рамен ленти полесно.Спецификација на производот : на електрична fiberglass лента има дијаметар од 0.1875 во.и 200 ft.должина.Тоа е влече сила од 500 lb.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Fiberglass риба лента мерки 150 метри со 1 / 8инчен род дијаметар.Им овозможува на риболов во окупирана и празен

ФЛЕКСИБИЛНИ ВРСКА : Флексибилно поврзување и спојување според потребната должина.ДИЈАМЕТАР : Ова fiberglass

ФУНКЦИОНАЛНОСТ : Нашата 1 / 8Инчен широк калено пролет челик риба ленти обезбеди одлична риболов перформ

Голема Функција : Со премиум материјали, овој производ може да се спречи обвивка носат и намалување на ж

1.Високо квалитетни пластични челик жица : надворешниот материјал на оваа риба лента fiberglass е ABS носатотп

Работи одлично во или исполнет или празен канал.Најдобро за употреба во до 2 инчен канал.ДВЕ ЛИДЕР ОПЦИИ

Мултимило fiberglass риба лента има силна core за подобро туркање моќ додека жлебови обезбеди помалку површин

Scroll