Ново
Пиш Другар Fiberglass Риба Лента Accesory Комплет, 1/8 x 150'

Пиш Другар Fiberglass Риба Лента Accesory Комплет, 1/8 x 150'

Достапност: Залиха
DEN 431.52

Fiberglass риба лента мерки 150 метри со 1/8-инчен род дијаметар.Им овозможува на риболов во окупирана и празен канал како мали како 1/2 инч.Наведнуваат радиус на 1-1/2 инчен со 200 фунти повлечете/затегнувачка цврстина.Вклучени додатоци комплет прилепува кон случај за лесен транспорт.Додатоци вклучуваат : мали лидер, голем лидер, 2 влече очи, 2 splice ferrules, 2 крај ferrules, лепило, emery крпа и пластични случај.Пиш Другар е идеален за влечење телефон жица, мрежен кабел или говорникот жица преку ѕидови и окупирана електрични канал.Поради круг род дизајн, ова не-проводници риба лента слајдови лесно во текот на постојните жици, особено во кривини, со мазни, не-обврзувачки исплата и да се врати.Жица puller лесно-зафат канистер, заедно со исклучителни свиткување сила на флексибилни род, го прави овој одличен избор за професионална употреба или вашиот Г. I. Y. проекти.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Мултимило fiberglass риба лента има силна core за подобро туркање моќ додека жлебови обезбеди помалку површин

1.Високо квалитетни пластични челик жица : надворешниот материјал на оваа риба лента fiberglass е ABS носатотп

Голема Функција : Со премиум материјали, овој производ може да се спречи обвивка носат и намалување на ж

ФЛЕКСИБИЛНИ ВРСКА : Флексибилно поврзување и спојување според потребната должина.ДИЈАМЕТАР : Ова fiberglass

ФУНКЦИОНАЛНОСТ : Нашата 1 / 8Инчен широк калено пролет челик риба ленти обезбеди одлична риболов перформ

Работи одлично во или исполнет или празен канал.Најдобро за употреба во до 2 инчен канал.ДВЕ ЛИДЕР ОПЦИИ

Scroll