Ново
INTSUPERMAI Риба Лента Fiberglass Дуктус Rodder Риба Лента Puller Fiberglass Wire Кабел Работи (12mm x 250m / 0.47 во x 820ft)

INTSUPERMAI Риба Лента Fiberglass Дуктус Rodder Риба Лента Puller Fiberglass Wire Кабел Работи (12mm x 250m

Достапност: Залиха
DEN 2332.80

1.Високо квалитетни пластични челик жица : надворешниот материјал на оваа риба лента fiberglass е ABS носат-отпорни, пластични и стаклени влакна засилен пластика доведе жица е алкално слободни влакна, која е комбинација на јакост и цврстина. 2.Задебелена и задебелена цевка поддршка : рамките на риба лента puller усвојува триаголник стабилна поддршка, задебелена челични цевки, арматура и заварување.Тоа се зајакнува и густо, средно окно, што го прави повеќе издржливи. 3.Алуминиум трактор : метал материјал е да се носат-отпорни, отпорни на корозија, крек отпорни, тешки и не е лесно да падне. 4.360 ° ротирачки диригент тркала : целта на диригент воланот е да се одреди насоката на провира уред и го забрза извлекувајќи брзина кога провира уред се повлече, така што да се направи за појдовна линија не се изедначи и не оштети провира цевка. 5.Имајќи гумени тркала : риба лента fiberglass користи носат-отпорни, полиуретан материјал, долгорочна употреба, исто така може да се одржи стабилноста.Тоа е потивко за да го користите и понепречено да се вози.Овој канал rodder риба лента puller е широко се користи за телекомуникациите, електрична, ѕидни и подни канал, вокер дуктус и нови инсталации.Исто така, може да се користи за градење на цевки, ѕид перфорација, влечење жици и мрежни кабли.Тоа се однесува епоксидна fiberglass (внатрешна) и висока густина полиетилен (надворешно).Таа има висока затегнувачка цврстина, добри свиткување перформанси, бесплатен шатл во тесен цевки и долг животен век.Рамката усвојува задебелена челик круг цевка, кој е засилен и заварени, и триаголник е цврсто се поддржани.Повеќето видови се опремени со сопирачки, што е повеќе погоден за употреба.Таа користи носат-отпорни, полиуретан материјал, долгорочна употреба, исто така може да се одржи стабилноста.S.трговскиот центар стил е опремен со удобна рачка, лесен за употреба.Материјал : Епоксидна fiberglass + Висока густина полиетилен.Густина : >150g/m;.Работа ситуација температура : -40~+80℃.Боја : Жолта.Да се доведе на капакот се надвор од упатството за макара, и потоа да се поврзете со соодветните метал главата и врзете ја во гасоводот.Кога се користат за чистење, водич главата дискови за чистење алатка за чистење на гасоводот.Кога поставување кабли, челична жица или железо жица може да се донесе во првиот, и тогаш кабел може да се влечат во цевка со челична жица или железо жица.Овој канал rodder риба лента puller е широко се користи за телекомуникациите, електрична, ѕидни и подни канал, вокер дуктус и нови инсталации.Исто така, може да се користи за градење на цевки, ѕид перфорација, влечење жици и мрежни кабли.Материјал : Епоксидна fiberglass + Висока густина polyethylene Density : >150g/m;Работа ситуација температура : -40~+80℃Боја : Жолта.Да се доведе на капакот се надвор од упатството за макара, и потоа да се поврзете со соодветните метал главата и врзете ја во гасоводот.Кога се користат за чистење, водич главата дискови за чистење алатка за чистење на гасоводот.Кога поставување кабли, челична жица или железо жица може да се донесе во првиот, и тогаш кабел може да се влечат во цевка со челична жица или железо жица.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

ФУНКЦИОНАЛНОСТ : Нашата 1 / 8Инчен широк калено пролет челик риба ленти обезбеди одлична риболов перформ

ФЛЕКСИБИЛНИ ВРСКА : Флексибилно поврзување и спојување според потребната должина.ДИЈАМЕТАР : Ова fiberglass

Работи одлично во или исполнет или празен канал.Најдобро за употреба во до 2 инчен канал.ДВЕ ЛИДЕР ОПЦИИ

Мултимило fiberglass риба лента има силна core за подобро туркање моќ додека жлебови обезбеди помалку површин

Голема Функција : Со премиум материјали, овој производ може да се спречи обвивка носат и намалување на ж

Scroll