Ново
UGREEN Пакет 3,5 мм да РКА Кабел и 2RCA Машки да Машки Кабел

UGREEN Пакет 3,5 мм да РКА Кабел и 2RCA Машки да Машки Кабел

Достапност: Залиха
DEN 371.76

2 RCA 3,5 мм Кабел : UGREEN 3.5 mm 2 РКА стерео кабел е погоден за приклучување 3.5 mm конектор во џек за слушалки на вашиот мобилен уред и 2 РКА конектор за порта на вашиот систем за звук.Оваа high-end 2 RCA аудио кабел ќе ви обезбеди со разновиден конекција за сите вашиот стерео аудио потреби. 2 RCA Аудио Кабли : 2 РКА 2 РКА Стерео Аудио Subwoofer Кабел обезбедува совршен начин за да се поврзете на вашата домашна забава и аудио системи, како што се DVD Плеер, Subwoofer, Dolby Digital Приемник, Мини Диск итн.Еден Фоно Води се состои од две коаксијален кабли со два приклучоци(лево и десно) на секој крај, една за правото(црвено) и другиот за левиот(бел) канал.Фантастични Аудио Квалитет : Злато Позлатен конектори и бакар се обезбеди максимална е спроводливост и издржливост, обезбедување на оптимални стерео аудио пренос.Со помош на овој 3.5 РКА аудио кабел, не страдаат радио фреквенцијата пречки (RFI) и електромагнетни пречки (EMI).Неверојатно Издржливи : 10000+ наведнуваат животен век & високо флексибилни ПВЦ јакна направи 3.5 да РКА аудио кабел за подобрување на издржливост и метежот слободни.Оваа high-end 2 RCA стерео адаптер кабли нудат неверојатна аудио јасност над сите должини за да се обезбеди хармоничен врска помеѓу хардвер за сите вашиот стерео аудио потреби.Универзална Компатибилност : UGREEN Двојна РКА ТВ аудио кабел поддржува сите уреди со РКА аудио конекција, како што се XBOX 360, PS3, Wii, DJ Контролер, домашно Кино Системи, Hi-Fi Засилувач, Soundbar, Плочата, Фоно Preamp, Конзоли, HDTV, A/V Ресивер аудио опрема или на било која опрема со Лево/Десно фоно џек(Бела и Црвена).

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

РКА да РКА plug коаксијален дигитален аудио РКА кабел.Жица со дијаметар : 8.0 mm.Мека кабел го прави лесно да �

Конектори : 2 RCA машки да 2 RCA машки (Лево и Право) 24 K злато позлатен конектори се спротивстави на корозија �

Оваа РКА Splitter поврзува сабвуфер или засилувач да TV, CD плеер, DVD плеер, subwoofer или други РКАот уред.Durably изгр�

✔ Име на производ : РКА Splitter Кабел ✔ Тип : 1 Машки 2 Женски; Главна Боја : Јасно Сино ✔ Кабел Делумно Заштит

⭐️3,5 мм Машки да 2 RCA Машки Стерео Аудио Адаптер Кабел нудат неверојатна аудио јасност над сите должини �

Ве молиме имајте на ум : овој кабел може да не бидат директно пренесени од КОМПЈУТЕР, лаптоп, DVD, PS4,PS3, psp и �

2Машки 2Машки РКА аудио кабел го подобрува аудио врски; идеален за домазабава и висока верност (Hi Fi) систе

Аудио Видео РКА Кабел,3 RCA M / M Аудио / Видео Кабел Злато Позлатен АудиоВидео 3РКА Composite A / V (Црвена / Жолта б

Висок Степен на Кислород Слободни Бакар Проводници за Минимална Отпорност, Зголемена Јасност и Стерео �

Машко на Машко : 3.5 mm Машки конектор на едниот крај и 2 Машки РКА конекторите на другиот крај.Ви овозможув�

Единствени семејство на обоените кадрава аудио кабли.Метежотбесплатно, тешко носи и стручно се заврши 1

Се дистрибуираат дигитални DMX или AES / ЕБУ (ака AES3) податоци сигнали безбедно и сигурно користење на овој 3

Готам GAC4 / 1, ЅвездаQuad LCOF Бакар кабел спортски голема оклопна (2x100% покриеност LCOF Бакарни штитови) , со дале

Иновативниот дизајн им овозможува на приклучоци во целост да се седи дури и со обемни заштитни случаи.П�

Scroll