Ново
Vietri Имела италијански Празник Dinnerware и Serveware Сетови (Тестенини Чинии, Сет од 4)

Vietri Имела италијански Празник Dinnerware и Serveware Сетови (Тестенини Чинии, Сет од 4)

Достапност: Залиха
DEN 2112.00

Сет вклучува : Четири Тестенини Чаши.Секој сад е 9.5 инчи во дијаметар.Рачно изработени и се Насликани : Рачно насликани и највисок квалитет stoneware, што е помалку porous и отпуштен од работа на повисоки температури за да се направи тоа многу отпорни на chipping и кршење.Направен во Португалија.Имела Колекција од ВИВА со VIETRI : VIETRI е најголемиот увозник на рачно изработени италијански садови и дома декор производи со сложени и софистицирани мајсторство.На Имела dinnerware колекција отелотворува модерен и празнична суштината на Viva од Vietri.Тоа е класичен жалба со совршен допир на одмор.Оваа колекција ќе се убаво ги презентираат вашите оброци, така што тие стојат надвор и да се направи вашите гости возбудени.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

ДОМОТ КРИВА ОБЛИК на ДИЗАЈН Мали чинии сет со стилски форма, чисти и криви линии работ, Светла бела боја

РЃА ОТПОРНИ Ова огледало заврши прашина е безбеден избор за вашето домашно милениче, како што е ' рѓаотп

Lys 6 парче сет вклучува 6;75 инчен пластовидно јасно чаши.Направени во Франција од 1939 година, од страна на к

Падот Отпорни и Обновливи : Пченица слама dinnerware собата е повеќе цврсти и трајни производи од керамика и �

Јапонски Стил Ramen чаши:Јапонски убава шема дизајн, риба значи храна, богато добар живот и и лозата значи

Повеќенаменски Бел Житни Чинии дијаметар 5.25 во, на висина:2.75 во, максималниот капацитет : 22 Унци.Белата

СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА мали чинии, се само правото големина (има 14 oz врвот на rim) за салати, сладолед и индивид

СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА & КАПАЦИТЕТ – Овие мали чинии има 2.5 oz., мерки 3.07 x 1.45 инчи и доаѓа со 5.1 инчи дрвени лажи�

Големина : 12*7cm.Облик : Како слики прикажани.Боја : зелена;сина;розова;беж.Материјал : Пченица влакна + PP.Па�

Различна Големина и Капацитет : AVLA 2 Пакет керамички ramen сад со различни големини, L сад мерки 7" во дијамет

Scroll