Ново
S2 Челик Завртка Малку Комплет За Поправка Затегнување Алатка За Замена На Електрична Шрафцигер Поставување Прецизна Поправка Алатка

S2 Челик Завртка Малку Комплет За Поправка Затегнување Алатка За Замена На Електрична Шрафцигер Поставување

Достапност: Залиха
DEN 453.36

Заштита функција : електрични шрафцигер има мотор заштита, батеријата заштита од прегревање и независна контрола на LED светла.Соодветен дизајн : На шрафцигер согласува со ергономски дизајн, и на изглед е удобен и лесен како пенкало.Тоа може да се управува electrically или рачно.Примена : Screwdrivers се користат за демонтажа и одржување на мобилни телефони, лап-топ компјутери, електронски производи, накит, очила, часовници, игра контролори, итн.Добар квалитет : Со шрафцигер глава е направен од S2 челик, која има висока цврстина и добра цврстина, и тоа не е лесно да се носат по долгорочна употреба.Практична комплет : комплет содржи 20 замена шрафцигер битови, крстот, мило, и триаголник спецификации, која е многу практична.Како да го Користите : 1. Одберете ја саканата малку. 2. Може да се користи кога се инсталира на шрафцигер.Спецификација : Предмет Тип : Електрични Шрафцигер Сет Материјал : ABS, s2 челик Модел : JM-Y01 Torsion : 8 KGf/cm Брзина : 175r/мин вградената Батерија Капацитет : 2000mah (вградената батерија испраќаат) Напон на Полнење : DC5 V Живот Време : 3 H Време на Полнење (Микро USB Порт за Полнење) : 220 V AC 1.5 часа, 5 V USB 4 часа Поддршка Г.С. и CCW Шрафцигер Малку Спецификации : Pentalobe:T2 / T6 / T8 / T10 Крст : +1.0 / +1.5 / +2.5 / +3.0 / +3.5 Слот : -2.0 / -3.0 Ѕвезда : 0.8 / 1.2 Y-Тип : Y0.8 / Y2.5 Триаголен : 2.0 Плоча Крстот 1.5 U-Тип:U2.6 Хексадецимален : H3.0 / H4.0 Пакет Листа : 1 x-Домаќин 1 x USB Кабел 20 x Бити 1 x Прирачник за Корисникот.

Декларираните карактеристики

Item Type:
Electric Screwdriver Set
Material:
ABS, s2 steel
Model:
JM-Y01
Torsion:
8KGf/cm
Speed:
175r/min
Built-in Battery Capacity:
2000mah (built-in battery shipped)
Charging Voltage:
DC5V
Life Time:
3H
Charging Time (Micro USB Charging Port):
220V AC 1.5 hours, 5V USB 4 hours
Support CW and CCW :
Screwdriver Bit Specifications:
 
Pentalobe:T2 / T6 / T8 / T10 :
Cross:
+1.0 / +1.5 / +2.5 / +3.0 / +3.5
Slot:
-2.0 / -3.0
Star:
0.8 / 1.2
Y-Type:
Y0.8 / Y2.5
Triangular:
2.0
Motherboard Cross 1.5 :
U-Type:U2.6 :
Hex:
H3.0 / H4.0
Package List:
1 x Host :
1 x USB Cable :
20 x Bits :
1 x User Manual :

Поврзани производи

【Наменета за Тесниот Простор Операција】 Дали сте проблематични од неможноста на традиционалните screwdri

2 Парче Микро Шрафцигер Сет.Fluted, Contoured се Справи со Заоблени Крајот за Сигурен Зафат, Комфор и Претворање

Месо тело Големина : 1 / 4inch; Вкупна Должина : 25мм / 0.98 инчен; Малку Тип : SL4; Крај : Electroplate; Материјал : S2 Пакет

Husky е прецизност ratcheting шрафцигер сет е одличен за справување со голем број на проекти околу куќата.Тоа к�

SLT PRCN.ШРАФЦИГЕР 4 MM 40ММ.Издржливи хром vanadium челик.Сите стандардни screwdrivers имаат преголеми рачки за максим�

Со ергономски 2 компоненти мек зафат пластична рачка.Ножеви од хроммолибден челик.Hardenend со црна совет.Со

Smart Bitholder на 1 / 4" берза Должина на : 6".Не repositioning на ножеви е потребно.Дури и во секојдневната професионалн

Месо тело Големина : 1 / 4inch; Вкупна Должина : 25мм / 0.98 инчен; Малку Тип : U4; Крај : Electroplate; Материјал : S2...

Шрафцигер за кроспрекин завртки, Филипс.Тешко грчевито држејќи се зони за високи работни брзини, мека з�

Kolver PLUTO20 CA / FN20 Nm 3 / 8" плоштад fixtured вртежен момент шрафцигер, 200 rpm The CA screwdrivers се дизајнирани за автоматска �

Материјал : Хромvanadium Челик.Карактеристики : Експлозијадоказ.Тоа може да се широко се користат во повеќе�

Brushless мотор за максимална алатка живот.Антистатички, заштитени дизајн спречува електростатско се изгра

Категорија : 100парче краток малку сет.Систем : Метрички.Материјал : Хром vanadium легиран челик.Голем број на

Ги исполни СИТЕ ВАШИ ПОТРЕБИ : Оваа група ги вклучува 3 Филипс (PH0x75mm; PH1x100mm; PH2x125mm") и 3 Дупчиња (SL3x75mm; SL5x100mm; SL

Едноставна Употреба : Лесно да се извади, едноставен за чување, со мали димензии, многу погодни да се нос�

Scroll