Ново
Луд Хипи за Нега на Кожата Exfoliating Серум 1.02 оз

Луд Хипи за Нега на Кожата Exfoliating Серум 1.02 оз

Достапност: Залиха
DEN 671.76

10% Алфа Хидрокси Киселини Формула - Max се препорачува за преку ШАЛТЕР во САД.Сите Природни, Вегетаријанци, Суровост-Бесплатно, ГМО Слободни.Gigawhite - Мешавина на Органски Алпска Растенија кои го Намалуваат Дисколорација т потреби.Всушност, тие немаат место во производи ние, и оние кои ги сакаме, се стави на нашите тела.Со еден долар на козметички воспоставување на манифестот, силен став против суровоста на животните, верувањето дека ние сме стјуардите на оваа планета и мора да се третираат нашиот дом и другите суштества со љубов и почит, и со непоколеблива верба во посветла, подобро утре, Луд Хипи беше роден.Дали сме бунтовници за нега на кожата, или едноставно некои хипиците со далеку од идејата?Без оглед на тоа може да биде, на револуција е во тек, а ние ве покануваме да ни се придружите.Ние знаеме и да ја цениме вера клиент става во компанијата при купување на нивната линија, и тоа е причината зошто ние се стремиме секогаш да бидете најбезбедно, најефикасните производи е можно.Тоа не може да престане да постои, иако.Луд Хипи, исто така, одзема нашата одговорност кон планетата сериозно & тоа е причината зошто тие се секогаш во насока на понатамошно намалување на нашите јаглерод стапало и влијанието врз животната средина.Од неодамна префрлување на некои од само BPA-free, целосно да се рециклираат airless пумпи на пазарот, да печатење исклучиво со соја мастила и водење на целата наша Портланд објект исклучување на алтернативни извори на енергија, Луд Хипи е посветена на зачувување на планетата.Така, им даде на нашите природни производи за нега на кожата а се обиде и да се чувствувате добро да се знае што се одвиваат чекор напред кон поздрава, повеќе убава кожа, додека ние работиме заедно кон поздрав, повеќе убава планета.Answer : ___________________________ Note : Mad Хипи дава дел од сите приходи на конзервација.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Земја на потекло сад.Пакетот димензија на производот е 4cm L x 4.6 cm W x 12.7 cm H.Косата тип : Стареење.Clarins Двојно

ЗАЧУВУВАЊЕ на ВАШАТА КОСА : Ако вашиот оштетен бојатретирана коса или природна коса е страдаат од произ�

Формулиран со концентрирана мешавина од аминоpeptide и Б3 комплекс.Помага длабоко го негуваат кожата додек

7 еднократна употреба Витамин Ц серум концентрати формулиран како експерт решение за униние, тонот на к�

Proliss Twister Турмалин Керамички 18 / 25мм Црна со Слободни Ionix Коса Серум.Frizz Контрола,Dual Напон,Уникатен Притис�

Познати стилист и филантроп, Мартино Cartier, е тела во индустријата за убавина.Неговиот реномиран салон до

Dermatologically тестирани, Минерални масла ослободени, Paraben бесплатно , Без вештачки бои.Коригира сите видливи

СКРОТИ FRIZZY КОСА : Оваа неверојатна оставетево балсам за коса keratin третман дома печати на cuticle за контрола

Увезени.Масажа неколку капки во очисти лицето и вратот, пред крем, наутро и навечер.Органски Чист Објект

✔️ Промовира Зацврстување на Кожата и Ги Брчките, Настани Тонот на Кожата Задоцнувања на Ефектите На С�

ТОА 12воЕдно Неверојатно Нема Frizz Поправка Серум : Defrizz вашата коса и двојно го заслепуваат со нашата прет

ПОПЛОЧИ ПАТОТ ДО БЛЕСКАВ КОЖАТА Развиена со повеќе форми на хијалуронска киселина, нашите серум промов

Куркума Лекување На Лицето Серум.Куркума Серумот може да помогне да се направи вашата кожа изгледаат и �

Regenerist Око Кревање Серум Третман беше лансиран од страна на дизајн на куќа на Olay 0.5 Унца Око Серум.Се преп�

к–2 It ефикасно го намалува фини линии, спречува брчки, ја подобрува лабава кожа, лифтови и moisturizes кожата �

【Се минимизира Порите】 нежна ексфолијација помага да се прочистува & минимизира зголемена порите, го н

Свиленкаста, Сјајна и Здрава Коса Ова мазнење серумот може да се користи како detangler, клима уред, топлина

Мултипроизвод, кожата терапија систем дизајниран за лекување на хиперпигментација, без употреба на hydroq

Хијалуронска Киселина со Витамин Ц Серум : Обезбедува антистареењето бенефиции со подобрувања на вашио

100% Вегетаријанска Природен Не Мрсна Лице Серум, Брзо се Апсорбира во Кожата, Оставајќи Satiny Заврши до Ваш

Вегетаријанската И МаслоБесплатен АнтиСтареењето Ампулата : ја зголемува природната влажност на барие

Ја ПОДОБРУВА БРЧКИ & ФИНИ ЛИНИИ : На 24 K Злато состојка во око creamstimulates производството на колаген за да им �

Натоварени со алое Вера, Витамини A, C и E, соја протеини и минерали.Помага да се оптимизира се погледне на

ВИДНО СЛАБЕЕ, ТЕМНИ ДАМКИ : Земете на тврдоглави brown & сива закрпи & постакни, бојата со клиничкисила brightene

【Чиста Природна】Оваа Кожа Место Прочистувачките Серум воведува чиста природна, безболно и нехируршки

✅ Природни, 70% органски, заверена на вегетаријанската и суровостслободни.Unscented ✅ Оваа високо концентри�

Sophora Flavescens Корен Wolfberry Екстракт : Sophora flavescens корен екстракт, како за нега на кожата, смирувачки и негување

БРЗО ДЕЈСТВУВАЊЕ : Обезбедува ден 1 резултати.МОЌНИ СОСТОЈКИ : Регенерирање на јачината на звукот и форм�

ИТНА ПОМОШ : Овој невидлив пероксид место третман содржи моќен доза на microcrystal пероксид да се концентрир�

Големина : 1 унца.Единствена dualфаза на ревитализација на серумски Комбинира 20 повеќето моќна антистарее

Scroll