Ново
23176EW33 Nachi Сферични Ролери Имајќи Бронза Кафез Јапонија

23176EW33 Nachi Сферични Ролери Имајќи Бронза Кафез Јапонија

Достапност: Залиха
DEN 191.76

Предмет : 23176 EW33 Сферични Ролери Имајќи.Тип : Nachi Сферични Ролери Имајќи.Кафез : Бронзени Кафез.Димензии : 380mm x 620mm x 194mm/Метрички.ID (внатрешен дијаметар)/Понесе : 380mm. 23176 EW33 Nachi Сферични Ролери Имајќи Бронза Кафез 380mm x 620mm x 194mm Направени во Јапонија 23176 EW33 Nachi Сферични Валчести Лежишта, Бронза Кафез, Направени во Јапонија, 23176 EW33 внатрешен дијаметар е 380mm, на 23176 EW33 надворешниот дијаметар е 620mm и 23176 EW33 ширина е 194mm. * Предмет : 23176 EW33 Сферични Ролери Имајќи * Тип : Nachi Сферични Ролери Имајќи * Кафез : Бронзени Кафез * Димензии : 380mm x 620mm x 194mm/Метрички * ID (внатрешен дијаметар)/Понесе : 380mm * OD (надворешен дијаметар) : 620mm * Ширина/Висина/дебелина : 194mm * Големина : 380 x 620 x 194 мм * Количина : Еден Имајќи * Динамичко оптоварување Cr : 5,400,000 N * Статички на оптоварување Кор : 7,400,000 N * Ограничување на Брзината : * Маст за Подмачкување : 600 ВРТЕЖИ во минута * Масло за Подмачкување : 750 RPM * Направени во Јапонија Nachi Сферични Валчести Лежишта Nachi Сферични Валчести Лежишта се особено погодни за апликации каде неусогласеност можат да произлезат од грешка во монтажа или од окно девијации.NACHI Сферични Валчести Лежишта се произведени во голем број на дизајн и материјал конфигурации во зависност од типот на апликација и големина на лого.Nachi Сферични Лежишта имаат две дизајни, редовни сферични валчести лежишта и сферични ролери удар лежишта.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

создаден дијаметар : 3.4375 во.статичен капацитет : 90700 lbs.надворешен дијаметар : 5.9045 во.имајќи материјал : Ле

✔ 100% Големина на толеранција инспекција за оптимални собранието ✔ Материјал Направен на висока јачина

✔ 100% Големина на толеранција инспекција за оптимални собранието ✔ Материјал Направен на висока јачина

создаден дијаметар : 110 mm.температурата на работа опсег : 40 да 200ºC.надворешен дијаметар : 240 mm.кафез матери

*Stateoftheart леано железо имајќи домување дизајн обезбедува зголемена сила и перформанси оптимизирани...

создаден дијаметар : 190 mm.максимална вртежи во минута : 2000 ВРТЕЖИ во минута.надворешен дијаметар : 320 mm.тем

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способнос

создаден дијаметар : 110 mm.температурата на работа опсег : Максимум +120 °C надворешен дијаметар : 170 mm.кафез �

Предмет : 22326 AEXW33 Сферични Ролери Имајќи.Тип : Nachi Сферични Ролери Имајќи.Кафез : Бронзени Кафез.Димензии :

Заострените понесе со машински бронза кафез.Имајќи ја има централната водич rib лебдат на внатрешниот пр

Заострените понесе со машински бронза кафез.Имајќи ја има централната водич rib лебдат на внатрешниот пр

*Stateoftheart леано железо имајќи домување дизајн обезбедува зголемена сила и перформанси оптимизирани Овие

создаден дијаметар : 160 мм.максимална вртежи во минута : 1900 ВРТЕЖИ во минута.надворешен дијаметар : 270 mm.те

Предмет : 22220 KMW33 Тип : Сферични Ролери Лого со Заострените понесе.Квалитет : Abec 1 Материјал : Челик.Кафез : �

E1 Серија две ред сферични ролери лого со прекумерно ролки и максимална неусогласеност на вредноста за а

Имајќи го има 1 парче машински бронза кафез.Имајќи ја има централната водич rib лебдат на внатрешниот прс�

Еден ред сферични ролери лого дизајн не е лесно да се погодени од неусогласеност на вратило и домување п

✔ 100% Големина на толеранција инспекција за оптимални собранието ✔ Материјал Направен на висока јачина

22200 Серија две ред сферични ролери имајќи го има "Тешки" рејтинг со прекумерно ролки за поддршка на висок

E1 Серија две ред сферични ролери лого со прекумерно ролки и максимална неусогласеност на вредноста за а

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способнос

Предмет : 22320 C3 W33 Ролери Имајќи.Тип : Сферични Ролери Имајќи.Кафез : Бронзени Кафез.Димензии : x 100mm 215mm x 73mm /

создаден дијаметар : 90 mm.температурата на работа опсег : 30 на +200 °C надворешен дијаметар : 190 mm.кафез матер�

создаден дијаметар : 160 мм.внатрешни царинење : C3 надворешен дијаметар : 240 mm.кафез материјали : Челик Кафе

Scroll