Ново
0.8 mm Ritza 25 Тигар Темата - Плетенка Полиестер Темата - Восок за Кожа за на Рака за Шиење - врши во Германија - Полни Фабрички Запечатени Spools Произведени од страна на Јули

0.8 mm Ritza 25 Тигар Темата - Плетенка Полиестер Темата - Восок за Кожа за на Рака за Шиење - врши во Германија

Достапност: Залиха
DEN 1110.00

Многу Силна.Природно УВ Отпорни. 100% Полиестер.Плетенка и Восок за Супериорен се Погледне и Издржливост.#1 Препорачува Тема за Кожа за на Рака за Шиење.Ritza 25, или Тигар Конец, е Плетенка и Восок 100% Полиестер тема, најдобар тема за Кожа за на рака Шиење или Крои.Ritza 25 е Плетенка, што значи тоа лежи рамно, минимизирање на абењето и максимизирање на сила, додека сеуште обезбедување убав целосна гледа бод.Полиестер по себе е УВ Отпорни, и многу силна.Оваа тема ќе не носат надвор и се водат како и други теми.Се продаваат од страна на Египетскиот Кожа, оваа тема е увезена од фабрики во Германија и Данска, нареди директно од производителот.Секој гајтанот е Фабрички Запечатени и 100% Автентични.Ние носат широк спектар на бои и големини на Ritza 25, контактирајте со нас да ја пронајдете вистинската боја и големина за вас!.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Пакетот вклучува : 1pcs тема машина pendant.Дизајнот е на двете страни.Атрактивен и корисен.Безбедно и лесно д

Екстра јаки конец за шиење изработени од индустриски одделение врзани најлон материјал; Висока затегну

Должина : 284 Дворови секој гајтанот (прибл 260 метри, 853 метри).Боја : Како на сликата покажува.Тема големина

100% Polybutylene Терефталат.Увезени.Занает Резерви 225 двор parakeet прилепува гајтанот.Colorfast, дури и со хлор кајган�

Сите намена полиестер тема црно и бело појавување, погоден за секојдневната употреба, се многу практичн

7 ЗАБАВА ЗАНАЕТИ ВО ЕДЕН КОМПЛЕТ : Лесензанаправи занаети кои се "шие" многу забава!Тие ќе направат една н

Тапацир конец за шиење, Супериорен квалитет 100% полиестер јадро, полиестер заврши тема.Големина Tex 40...

[ Кожа Восок Тема ] 98 Дворови / гајтанот (прибл 90 Метри); Конец големина : 1mm (210 D / 16) [ Материјал ] Направени �

Материјал : Тој е направен од 100% полиестер главен влакна.OLTALI, 120 број бел конец за шиење е еднаков на 40 / 2 д

Модел : 210 D и Тоа е Девет ( 9 ) Ply.Материјали : Најлон, тоа е силен и издржлив да ја користите.Погоден за Домаш

НАЈДОБРИТЕ СПЕЦИЈАЛНОСТ ТЕМАТА На Invisa Fil Специјалност Темата е меѓу најдобрите тема линија од Wonder Fil.То�

Учи повеќе напредни техники на шиење како работат со дезени.Лесно да се следат настава книга вклучува и�

Eleganza е згодна 8wt, 2ply 100% долго главен Египетски памук конец дека е двоенgassed и mercerized, што резултира во прекр

Полиестер Темата Премија Плетенка.УВ Отпорни и Ултра Издржливи.Екстра јаки тема за leatherwork, beadwork, други и

【СТРОГИ ОБРАБОТКА И ПРОИЗВОДСТВО】Светла боја, богата сјај, не исчезнува, компактен, не статички електр

KITTY ШИЕЊЕ КОМПЛЕТ ЗА ДЕЦА може да се направи 4 мачиња со ова се чувствува занает комплет.Тоа вклучува Лак

Scroll