Ново
Полиестер Shim Акции, Рамен Лист, Зелена, 0.003 Дебелина, 10 Ширина, 20 Должина (Пакување од 1)

Полиестер Shim Акции, Рамен Лист, Зелена, 0.003 Дебелина, 10 Ширина, 20 Должина (Пакување од 1)

Достапност: Залиха
DEN 150.24

Боја кодирани shim е направен од висок квалитет на пластичен материјал.Зелена боја идентификува shim како 0.003" дебела.Лесно да се сече и се противи на нафта.Не-магнетни и не-проводници на електрична енергија.Отпорен на корозија.Прецизност Бренд Боја Кодирани Shim се користи за дихтунзи, посебни делови, и разни производствени апликации.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Дебелина : 0.006 во, 0.152 мм материјал : Бакар, должина : 100 во, спецификации : ASTM Б152, ASTM Б451, ширина : 6 во, тежина :

Копчиња, Рачки, Workholding & Машина Инструмент Додатоци.Земја на производство : сад.Производителот : ПРЕЦИЗНО

Се користи за израмнување на мотори, пумпи и компресори.Со цел да се елиминира отпад и да се намали машин

Scroll