Ново
АП-4521 - PTFE - Acrodisc Psf Шприц Филтри, Сенка Лабораторија - Пакет од 1.000

АП-4521 - PTFE - Acrodisc Psf Шприц Филтри, Сенка Лабораторија - Пакет од 1.000

Достапност: Залиха
DEN 2167.20

PTFE. 0.2 m.Овие премиум шприц филтри се комбинираат предностите на мулти-слоевит prefiltration уред со некој автоматизација-уверение филтер за домување. -Стаклените влакна prefilter овозможува брз и лесен филтрација за тешко-да-филтер водни раствори -PVDF мембрана има одлично компатибилност со агресивни киселини и алкохоли -ЈСВ (хидрофилна polyethersulfone) мембрана е достапна во посебна јонска хроматографија дизајн или со Gx F prefilter На полипропилен домување е дизајниран да ги издржи високите оперативни притисоци На хидрофилна најлон мембрана има одлично компатибилност со естри, основи, и алкохоли, и не бара prewetting.На hydrophobic PTFE мембрана со полипропилен поддршка нуди исклучителни хемиски и температура компатибилност и е идеален за гас, органски решенија, воздушна филтрација, или venting.Исто така достапни се хидрофилна Versapor (акрилик кополимер на nonwoven поддршка) и на хидрофилна ХТ Tuffryn (polysulfone) мембрани.Некои модели се карактеризираат Gx F borosilicate стакло prefilter, со кој се предвидува два до четири пати на автопат на стандардот стаклени влакна prefilter уреди, овозможувајќи за брзо и лесно филтрација на тешко-да-филтер примероци.На GHP хидрофилна полипропилен (GH Polypro) мембрана е идеален за максимална хемиска компатибилност, брз проток, ниско ниво на протеини обврзувачки, и ниски нивоа на УВ-апсорбирање на extractables.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Хроматографија вклучувајќи LC, GC, HPLC, и UHPLC^Распадот тестирање^Општи particulate отстранување^Трговско Име : Mille

HYDROPHOBIC PTFESYRINGE ФИЛТРИ : Богородица PP домување со Hydrophobic PTFE мембрана.Дијаметар : 13mm, Големината на Порите : 0.4

ADVANGENE, компанија од САД, филтер произведени според ISO9001 Ненадмината PVDF мембрана со супериорен филтрациј

13mm дијаметар 0.45 Mm Големината на порите.Темно Жолта.Finneran 13mm минисовет шприц филтри обезбедување на исклу

МиниUni Prep G2 Syringeless Филтри, спб, капа, проѕирен домување, 0.2 µm PVDF.Јасно.Polyvinylidene Difluoride (PVDF) 0.2 µm.Стандард.Ми

Конекции : Машки Се Лизга Совет Луер / Женски Луер Заклучување.Домување Материјал : Полипропилен.Мембран

Поголема површина за побрзо примерок на автопат.Направен во сад.Произведени од страна на : националните

Rephi Quik нестерилен шприц филтер е брза и ефикасна алатка за спроведување на аналитички примерок подготов

Шприц филтри PTFE : Hydrophobic PTFE мембрана со Полипропилен(PP) домување,не се стерилни.Дијаметар : 25мм,големинат

Полипропилен шприц филтер куќа со луер заклучување 13mm, 25мм и 30мм филтрација дијаметар.Број на мембрана

Сет содржи повеќе шприц филтри, доволно за да се задоволат вашите потреби.Лабораториски Прибор.Овие шпр

Цена за 3 Пакети од 5 компјутери.Foxx Животот Науки, 25 H1608ОЕМ, Пропустливи Филтер, 1.00 хм, НеСтерилни, 5 Pack Foxx Ж

Ги комбинира врвен квалитет со економската ефикасност.Добро прилагодени за брза, рутински шприц филтра

Автоматизација шприц филтри се идеални за употреба со Zymark, Benchmate и други роботски шприц филтер примерок

Капа : Стандард; Домување : Проѕирен; Филтрација Мембрана : Најлон; задржување на : на 0,2 µm.Ситевоедно филт

7 мембрана видови.Женски ЛуерЗаклучување на влезот, машки Луер се лизга штекер.Растворувач отпорни поли

Филтер за particulate отстранување од примероци на помалку од 100m L пред HPLC анализа, за употреба со Цел шприц фи

Притисок диск стил филтер има мембрана големината на порите на 0.2 m и на слузницата дијаметар на 50mm PTFE ме

EZFlow® 13mm, 25мм, и 33mm Шприц Филтри се користат за prefiltration, појаснување, стерилизација, или парична казна particul

Scroll