Ново
Калифорнија Предлог 65 Предупредување Labels Кратка Форма 1 1/2 x 1 1/2 Инч Квадратен 500 Лепило Налепници

Калифорнија Предлог 65 Предупредување Labels Кратка Форма 1 1/2 x 1 1/2 Инч Квадратен 500 Лепило Налепници

Достапност: Залиха
DEN 498.96

Проп 65 Предупредување : Овие се генерички проп 65 етикети, кои имаат македонски и шпански предупредувања.Тие се регулирани од страна на Државата Калифорнија и да се даде предупредување за хемикалии позната во Калифорнија, кои предизвикуваат рак и репродуктивно штета.Тие се обезбеди P65 Предупредување веб-сајт како и жолт триаголник предупредување симбол.Фонтот е регулатива font size. 500 Етикети : Овие налепници дојде на ролна од 500 но ние не обезбеди околу 10-15 екстра.Ова е поради тоа што ние ги користиме за малку бела налепница да се одржи тркалаат заедно.Екстра исто така ви дава некои шаване соба во случај на грешка.Етикети мерка на 1.5" x 1.5" инчи во квадратен облик.Тие имаат заоблени агли и се лесно да се тргни од ролна и се применува со рака.Можете исто така да користите етикета апликатори за поголеми вработувања.Полу-Сјајна Хартија : материјалот се користи за да се создаде овие предупредувачки етикети е полу-сјајна хартија.Ова е хартија со многу светла сјај на врвот за да помогне да се заштитат против ситни капки вода и редовни производ носат и солза.Лепило е постојан назад самолепливи и овие етикети дури одржи во екстремен студ temps надолу за да негативно 65 степени.Ние ги користиме еко-пријателски мастила за печатење.Стапови И : Како што е наведено погоре, овие се одржи и во ладно temps како и топло.Имаме клиенти кои се одвиваат на овие објекти како што се стаклени шишиња, брановидни кутии, пластика, гума, метал, дрво, лаптопи, упатство за употреба, и повеќе.Ние се продаваат илјадници ролни низ светот со клиенти со голем успех.Направени во САД : Ние печати овие тука во нашата установа во сад.Ако не сте задоволни со овие за било каква причина да ги споделите со нас и ние ќе бидете сигурни дека да се поправи проблемот.Ние сме сигурни дека тие ќе работат и за вас.Надворешната Димензија е 2.75 инчи; Основни големина е 1 инч.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

⭐ ОКОФАЌАЊЕ на ДИЗАЈН : Ќе добиете 500 парчиња (2 инчи) во тек со ви благодариме за поддршката на мојот мал �

Етикети имаат силна, постојан лепило дека withstands ладно складирање температури и одржува лепливоста на с�

Она што ќе добиете : ќе добиете 36 листови квадратни и круг бела налепница етикети, вкупно 834 парчиња, тие �

2" Дијаметар 500 labels по ролна.Печатени на водоотпорен лепило налепници, не е лесно да се навлажни и да ги ун

Scroll