Ново
MEIKE МК-35mm F/1.4 Прирачник се Фокусира Големи Отворот на Објективот Компатибилен со Канон Mirrorless Камера

MEIKE МК-35mm F/1.4 Прирачник се Фокусира Големи Отворот на Објективот Компатибилен со Канон Mirrorless Камера

Достапност: Залиха
DEN 2159.76

Леќи на изградба : 8 елементи во 5 групи, отворот спектар на ф1.4-f16. Минималната фокусирајќи се на растојание од 0.4 mm, фокусна должина 35mm, што е еквивалентно фокусно е 52.5 mm.На APS-C Рамка Агол на гледање е 43°, M4/3 Рамка е 35°, филтер големина на 49mm.Компатибилен со Канон APS-C рамка mirrorless камера како EOS M M2 M3 M5 M6 M10 M50 M100 EOS Р. Леќа Не е во Прилог : ПРИРАЧНИК ЛЕЌА треба да им овозможи на"М режимот" или "Ослободување без објектив" во поставувањето на камерата, тежина само 220g лесно да се носат кога ќе снимање затворен или отворен.Функција Meike МК 35 MM F/1.4 фиксна Широк Агол Леќа за Nikon 1-Планината/ Канон EFM-Планината/ Sony E-Планината/ Fujifilm X-Планината/ Олимп или Panasonic M4/3-Планината Mirrorless Камери Со својата голема бленда отворањето на Ф1.4-F16, има висок интензитет на светлина и овозможува прецизно снимање, дури и во сиромашните услови на осветленост.Објективот е мулти-слоевит, неговото тело направени од метал е високо-квалитетни обработени и може да се прилагоди удобно и лесно.Тоа е Широк Агол Леќа, погоден за хоризонтален и производ и пејсаж фотографија.или да ја користите за акција, ноќен живот, пејзаж, архитектура, улица, астрономија, внатрешни работи, свадба и сл Спецификација : Фокусна Должина : 35mm Максимална Бленда : f/1.4 Minimun Бленда : с/16 Филтер Големина : 49mm APS-C Визуелна агол : дијагонала 43° хоризонтална 37° вертикална 25° M4/3 Визуелни агол : дијагонала 35° хоризонтална 28° вертикална 21° Пакет Листа : 1*МК 34mm f/1.s Леќа 2*Леќа на Ззп(напред и назад) 1*Леќа торба 1*Ткаенина за Чистење на Леќите 1*Упатство.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

IRIX 15mm f / 2.4 Blackstone Објектив Леќа Худ тежок Случај IRIX 2 годишна Гаранција Пакет Предмети : 95mm УВ Филтер Ле

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

5 Милиони Пиксели Ова pinhole леќа доаѓа со висока дефиниција и до 5 милиони пиксели за да ви даде супер јасн

Mitakon Zhongyi Speedmaster 35mm Т1.0 Кино Објектив за Fujifilm FX Планината Mitakon Zhongyi 1 Година Ограничена Гаранција.Ултрабрз

EFПланината Леќа / FullFrame Format; Отворот Опсег : f / 1.4 да f / 22 Еден Гмо Aspherical Елемент; Воздух Сфера и Флуор Облог

Дизајниран за употреба со полна рамка за дигитални SLR фото апарати.Исто така, може да се користи со помал

Леќа конфигурација : 17 елементи во 11 групи (1 UED леќа, 2 ED леќи, 1 UHR леќа) се Качи : во Согласност со Камера Leica

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

На заменливи дизајн ќе ви даде многу повеќе гости.Овој објектив е дизајниран специјално за оние луѓе, ко

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

ПОСЕБНИ Rokinon на камерата ЛЕЌИ на КАМЕРАТА ПАКЕТ ИАМ Rokinon Xeen 135mm T2.2 за Микро 4 / 3 ЛЕЌА КАРАКТЕРИСТИКИ : 135mm Об

Леќата Не е во Прилог : ПРИРАЧНИК ЛЕЌА треба да им овозможи на "М режимот" или "Ослободување без објектив"

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Широко се Користи Фокусна Должина : Хуманистички Фотографија : Луѓето и предметите кои може да се постиг

На Сигма 1424mm F2 8 СЕКТОРОТ за HSM Уметноста е идеален ултраширок агол зум објектив за најсложените фотогра

Максимална Бленда Опсег : f / 3.56.3 Фокусна Должина : 18300 мм, Минимум фокусирајќи се на далечина 39cm / 15.3 инч.Ед

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Расклопна широкзапортрет леќа 7 отворот ножеви (кружен отвор дијафрагмата за природни замаглување на п

Употреба : Оптички.Облик : Plano.Структура : Planoконвексни.Материјал : пластика.Дијаметар : 24mm.Опис : Фабрика с

7artisans 35mm f / 1.4 APSC Леќа (Црна) Пред Објективот Капа Задните Леќи на Капа 7artisans 1 Година Ограничена Гаранциј

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Парична казна слика ефект со макро леќа, добри перформанси, со голема помош искуство.Мала големина и пре

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

ПРАКТИЧНО НАРУШУВАЊЕСЛОБОДЕН ОПТИКА : Драматични перспективи и приказ од извонредна слика агли ZEISS леќ

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

На Holga леќа која може да се користи со БИЛО Canon dslr фото / SLR Camera.Добиете Holga LoFi изглед со агол vignetting и мек фок

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Месеци Широк Спектар на Гроздобер Workhorse Објективи на Canon EOS (EFS) Планината D / SLR фото Апарати.Надграден и Пр

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Scroll