Ново
Fotodiox Леќа Планината Компатибилен Адаптер со Pentax К Планината (PK) SLR Објективот на Canon EOS (EF-S) Планината SLR Камера Тело - со Gen10 Фокус Потврда Чип

Fotodiox Леќа Планината Компатибилен Адаптер со Pentax К Планината (PK) SLR Објективот на Canon EOS (EF-S)

Достапност: Залиха
DEN 838.80

Месеци Широк Спектар на Гроздобер Workhorse Објективи на Canon EOS (EF-S) Планината D/SLR фото Апарати.Надграден и Проширен, Генерација v10 Фокус Потврда Чипови за Зголемување на Compatability.Висока Толеранција Прецизност во Изработката; Бесконечност Фокус или Надвор да се Гарантира.Сите-Метал Дизајн; Појачани Елоксирани Алуминиумски Изградба; Премија Одделение Fotodiox Адаптер.Ограничен 2-Годишно Производителот Гаранција.Без разлика дали сте снимање дигитално или на филм, Fotodiox нуди светот е најголемиот избор на леќа адаптери.Микс камерата/леќа платформи или reinvigorate гроздобер стакло; Fotodiox има стотици начини да се качи леќи на вашиот dslr фото или SLR camera.Фокус потврда чипови 'трик' Canon EOS тело во размислување еден објектив EF беше спроведен, така што фокусот потврда индикатори работат со секоја леќа во прилог.Длабочината на адаптери се дизајнирани да се земе во предвид разликите во централна страната растојанија помеѓу објективот и камера за да се обезбеди дека сите објективи, и brand name и трети лица, ќе се фокусира барем за бесконечност (ако не и малку минатото).Нашите адаптери испорача бесконечност фокус, прирачник отворот за контрола и здрав изгради за траен квалитет.Компатибилен Канон (EF, EF-S) Монтирање на Камери Вклучуваат : • Фирмверот 1.0.3 (не се тестираат за подоцна верзии) : 1300 D, 1200 D, 800 D, 760 D, 750 D, 700 D, 650 D, 600 D, 500 D, 450 D, 400 D, 350 D, 200 D, l00 D, 80 D, 77 D, 70 D, 60 D, 50 D, 40 D, 7 D, 7 D2, 6 D, 6 D2 Не сите камера модели и фирмверот надградби се достапни за тестирање, некои тест резултати доаѓаат од повратни информации од корисниците.Имајте предвид : • Ова е прирачник адаптер, така леќи на функции кои се потпираат на електронска комуникација со камерата тело (автофокус, AE премерување, стабилизација на сликата, итн.) ќе бидат нарушени. • Прилагодите вашиот изложеност рачно или метар користење на вашата камера е Приоритет на Бленда (стоп-надолу) режим. • Ако вашиот објектив нема прирачник отворот контрола прстен, леќа отворот ќе се вратите на неговата стандардна позиција, која во зависност од леќа е или запрен надолу за да нејзин најголем f-stop или ќе се отвори кон својата најмалите f-stop. • Сите слики се за илустрација само.Вистински производ може да се разликува малку заради постојаните подобрувања во дизајнот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Парична казна слика ефект со макро леќа, добри перформанси, со голема помош искуство.Мала големина и пре

Исто така, на филтерот нишка на предниот дел на леќата не ги ротирате, што е погодно, ако сте со користење

50mm Ф1.7 е целосна рамка со голем отвор фиксна‑focues главата, бидејќи на леќи има голем отвор на Ф1.7, може да �

Леќа конфигурација : 17 елементи во 11 групи (1 UED леќа, 2 ED леќи, 1 UHR леќа) се Качи : во Согласност со Камера Leica

EFПланината Леќа / FullFrame Format; Отворот Опсег : f / 1.4 да f / 22 Еден Гмо Aspherical Елемент; Воздух Сфера и Флуор Облог�

IRIX 15mm f / 2.4 Blackstone Објектив Леќа Худ тежок Случај IRIX 2 годишна Гаранција Пакет Предмети : 95mm УВ Филтер Ле

Еден Објектив дијаметар : 7,6 милиметри / 5.5 мм / 3.9 mm по желба.Dual Леќа дијаметар : 8mm / 5.5 мм задолжително.Авто�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

7artisans 35mm f / 1.4 APSC Леќа (Црна) Пред Објективот Капа Задните Леќи на Капа 7artisans 1 Година Ограничена Гаранциј

1 N 18.5 1.8 СЛ.Минимална фокус растојание : 0.2 m.максимално зголемување : 0.12 пати(0.32 пати 35mm еквивалент).Филтер

Објективот усвојува премиум оптичко стакло со повеќе облоги, во голема мера може да го блокира непотреб

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Ги вклучува сите оригинални додатоци плус 90ден гаранција.Брзо, широк агол на среден telephoto AFS зум објекти�

Дизајниран за употреба со полна рамка за дигитални SLR фото апарати.Исто така, може да се користи со помал

На 50mm F0.95 прирачник леќа користи 11 оптички структури во 8 групи, вклучувајќи ги и 1 голема големина на дво�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Дијаметар : 19mm; Фокусна Должина : 101.6 mm.Материјал : Цинк selenide.Поле на Примена : Инфрацрвен Оптички Систем.М�

Боја : Clear; Дијаметар : 150mm; Фокусна Должина : 140mm; Дебелина : 2mm.Употреба : Оптички.Облик : Менискус.Структура

Разноврсна DX формат 7.8 x зум објектив со 18140 mm (еквивалентно на 35 mm format фокусна должина еднаква и Nikon FX 27210 mm

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

На Holga леќа која може да се користи со БИЛО Canon dslr фото / SLR Camera.Добиете Holga LoFi изглед со агол vignetting и мек фок

Scroll