Ново
Станот Штекер Главата на Завртката 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 5/8-11 x 1 Количина-250

Станот Штекер Главата на Завртката 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 5/8-11 x 1 Количина-250

Достапност: Залиха
DEN 1050.24

Рамна штекер кап завртки главата управувано со приклучок за клуч и има undercut на 82 степени.Рамна штекер кап завртки, исто така познат како рамни socket head кап завртки, приклучок за завртка или Ален рамен штекер болт, е еден вид на кап завртки со цилиндрична глава и хексагонална вози дупка.Терминот рамен socket head кап завртки обично се однесува на тип на навој fastener чија глава дијаметар е номинално 2 пати или повеќе на завртката тело (големи) дијаметар.Идеален за надворешни или долготрајни апликации изложени на свежа вода влага.Корозија и ' рѓа отпорни.Станот Штекер Главата на Завртката 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 5/8"-11 x 1" Количина-250.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Висок квалитет : Тоа е направен од висок квалитет на 12.9 одделение од легиран челик, а на површината се тр�

Дијаметар : пат М5 / 5мм.Тема Големина / Височината : 0.80 Груб (Стандард) Конец.Тип : Socket Head Кап Завртки (DIN 91

√ Висок Квалитет На 304 Нерѓосувачки Челик Хексадецимален Штекер Копчето Главата Кап Завртки Завртки Ор

Се Вози Тип : Хексадецимален Приклучок; Глава Стил : Штекер Копчето Главата; Материјал : Не ' Рѓосувачки Ч�

Дијаметар : 8mm.Должина : 20mm.Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Глава Стил : Копче (Хексадецимален).Тема Тип : 1

Навој Дијаметар : 5 / 1618; Род Должина(Под Главата) : 3 / 4"; Главата Големина : 10.7 x 7.8 mm / 0.42" x 0.31"(D*H); Хексадецим�

Глава Дијаметар : 0.312".Глава Висина : 0.087".Навој Дијаметар : 0.164".Теми По Инч (TPI) : 32 Груб или парична Казна Те�

Глава Дијаметар : 0.656".Глава Висина : 0.199".Навој Дијаметар : 0.375".Теми По Инч (TPI) : 24 Груб или Тема парична Каз�

Dltmysh.Изработени од нерѓосувачки челикНаправени на 304 нерѓосувачки челик, таа има добра отпорност на кор�

TOOLCRAFT 116687 Цилиндрични Завртки M4 20 мм Хексагонални DIN Приклучок 912 Galvanised Челик Пакување од 100 Содржина : 1 т�

Чашката Кап Завртки се завртки или машина завртки со Внатрешна Хексадецимален или Ален се вози стил.Упр

Приклучок за завртка управувано со приклучок за клуч, ален клуч, ален клуч.Чашката кап завртки се слични

Изработени од Нерѓосувачки Челик,силен ритам,добра стабилност.Генерички Завртка Асортиман комплет со �

Копче главата штекер кап завртки е управувано со приклучок за клуч.Копчето штекер кап завртки нерѓосув�

Напредни Материјал:Овие Навртки се направени од не ' Рѓосувачки Челик кој се прави тоа трае подолго од �

Тема : Крупни / Делумно Тема / Легиран Челик / Црна Оксид.Се Препорачува Хексадецимален Штекер Ален Кл�

【ГОЛЕМИНА】 Модел : M6x35mm; Завртка Должина : 35mm / 1.38"; Теренот : 1mm / 0.04"; Завртка Глава Дијаметар : 10.5 mm / 0.41"; З

Scroll