Ново
MroMax M6x35mm Хексадецимален Socket Head Машина Завртки 304 од не ' Рѓосувачки Челик Внатрешна Хексадецимален Штекер Круг Главата на Завртката сврзувачки елементи на Мебел За?

MroMax M6x35mm Хексадецимален Socket Head Машина Завртки 304 од не ' Рѓосувачки Челик Внатрешна Хексадецимален

Достапност: Залиха
DEN 249.36

【ГОЛЕМИНА】- Модел : M6x35mm; Завртка Должина : 35mm/ 1.38"; Теренот : 1mm/ 0.04"; Завртка Глава Дијаметар : 10.5 mm/ 0.41"; Завртка Главата Дебелина : 3.3 мм/ 0.13"; Внатрешните Хексадецимален Дијаметар : 4.095 mm/ 0.16". 【ПРЕДНОСТ】- Тркалезна глава на машина завртки, хексадецимален штекер диск.Метрички машина завртки за универзална употреба. 【МАТЕРИЈАЛ】- Внатрешен Хексадецимален Штекер Круг Главата Завртки се направени на 304 нерѓосувачки челик, цинк позлатен површински третман, го прави ' рѓа отпор и отпорност на корозија ви овозможува да ги користите за долго време. 【АПЛИКАЦИЈА】- Широко се користи во правец на енергија индустрија, воздушната индустрија, канцелариска опрема индустрија, петрохемиската индустрија, електроника индустрија, комуникација индустрија, бродоградба индустрија, заштита на животната средина машини, итн. 【ПАКЕТ СОДРЖИНА】- 20pcs x Машина Завртки.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Направени во Индија.Метрички Socket Head Кап Завртки, Систем на Мерење Метрички, Батон, Основен Материјал, Че�

TOOLCRAFT 116687 Цилиндрични Завртки M4 20 мм Хексагонални DIN Приклучок 912 Galvanised Челик Пакување од 100...

Целокупната oxidization третман, анти ' рѓа и отпорен на корозија.Целокупната oxidization третман, анти ' рѓа и отпо�

Дијаметар : 8mm.Должина : 20mm.Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Глава Стил : Копче (Хексадецимален).Тема Тип : 1

Име на производ : Хексадецимален Штекер Кап Завртки; Пакет Содржина : 25pcs x Хексадецимален Штекер Кап Зав�

За заменува карбид insert (внеси).Пакетот вклучува : 50 x Завртки 1 x Клуч.Замена на делови,не се оригинални.Мер

Изработени од Нерѓосувачки Челик,силен ритам,добра стабилност.Генерички Завртка Асортиман комплет со �

Дијаметар : M4 / 4mm.Тема Големина / Височината : 0.70 Груб (Стандард) Конец.Тип : Рамна Глава Штекер Кап Завр�

Изработени од нерѓосувачки челик, rustproof, издржлив материјал.Постојат 50pcs хексадецимален штекер капа на �

Dltmysh.Нерѓосувачки челик рамка направена од 304 од не ' рѓосувачки челик, погоден за различни прилики.Тоа е

Тема : Крупни / Делумно Тема / Легиран Челик / Црна Оксид.Се Препорачува Хексадецимален Штекер Ален Кл�

✔ Вртете ја Главата Стил : Рамна Глава ; Завртки се Вози Стил : Хексадецимален Приклучок, Хексадецимален

Навој Дијаметар : 5 / 1618; Род Должина(Под Главата) : 3 / 4"; Главата Големина : 10.7 x 7.8 mm / 0.42" x 0.31"(D*H); Хексадецим�

Стандард : DIN912, Материјал : Одделение 12.9 Висока Затегнувачка.Тип : Хексадецимален Штекер Кап Завртки.Пов�

Изработени од Нерѓосувачки Челик,силен ритам,добра стабилност.Генерички Завртка Асортиман комплет со �

Чашката Кап Завртки се завртки или машина завртки со Внатрешна Хексадецимален или Ален се вози стил.Упр

Socket Head Кап Завртки, Систем на Мерење Инчен, Батон, Основен Материјал од не ' Рѓосувачки Челик, Материјал О

Изработени од Нерѓосувачки Челик,силен ритам,добра стабилност.Генерички Завртка Асортиман комплет со �

1"8 X 9".Хексадецимален Socket Head Кап Завртки, од Легиран Челик, Црна Оксид, HoloKrome (r) Бренд.Тема Класа 3А > ASME B18.3 >

Приклучок за завртка управувано со приклучок за клуч, ален клуч, ален клуч.Чашката кап завртки се слични

Дијаметар : пат М5 / 5мм.Тема Големина / Височината : 0.80 Груб (Стандард) Конец.Тип : Socket Head Кап Завртки (DIN 91

Напредни Материјал:Овие Навртки се направени од не ' Рѓосувачки Челик кој се прави тоа трае подолго од �

Направени од страна на Axial Трки; Axial Трки е сад врз основа на компанијата; делови се извори од Глобалните �

Стандард : DIN7991, Материјал : 304А2 Нерѓосувачки Челик.Тип : Рамна Глава Штекер Кап Завртки.Површински Третм�

【ГОЛЕМИНА】 Модел : M6x12mm; Завртка Должина : 12mm / 0.47"; Теренот : 1mm / 0.04"; Завртка Глава Дијаметар : 10.5 mm / 0.41"; З

Глава Дијаметар : 10.5 ММ Раководител Висина : 3.3 ММ Навој Дијаметар : 6 MM.Тема Покриеност : Целосна Тема.Глав

Dltmysh.Изработени од нерѓосувачки челикНаправени на 304 нерѓосувачки челик, таа има добра отпорност на кор�

Scroll