Ново
Високо Водат Седиште Перница Покрива Троседот Перница Мебел Заштитник фот Троседот Седишта Троседот Slipcover Троседот Покрие Мека Флексибилност со Еластична Дното (2

Високо Водат Седиште Перница Покрива Троседот Перница Мебел Заштитник фот Троседот Седишта Троседот Slipcover

Достапност: Залиха
DEN 455.76

Се Водат Жакард Плетени Ткаенини.Супер се Протега : Направена од трајни и високо spandex плетени жакард ткаенина, функција мека, богата, удобно и навремено слободни.Овие форма одговара перница опфаќа се внимателно конструирани да се вклопи во широк спектар на седиште перница форми и стилови.Форма Одговара : 1 пакет содржи 2 перница покрива, секој мерки за 21.6-30.5 инчен должина, 19.6-29.5 инчи широка, 2-10 инчен дебелина.Нашата перница опфаќа се еластичен да се вклопи во редовни плоштадот седиште перница.Поклопецот ќе заврши вашата перница подобро со еластична бенд.Функција-over-Моден : Нашата slipcovers одлуки трансформирање на вашата дневна соба полесно од било кога!Тие не само што се заштити вашиот мебел, но исто така може да се трансформира една стари, истрошени каучот во одлична централен на вашата соба.Напор Инсталирајте : Однесуваат на guildance за продажба на фотографиите на линија, или да го прочитате инсталација чекори на бренд картичка внатре во пакетот.Лесно Нега : Машина мие со ладна вода.Измијте посебно во нежни циклус.Користење на благи перење детергент.Не кајгана.Љубезно шопинг повеќе луксузни троседот slipcovers во Фламинго Стр продавница, направи забава со вашите деца и домашни миленици.Направени од издржлив и мека 85% полиестер и 15% spandex плетени ткаенини, богати и текстура.Лесно да се стави на и надвор, изградена-во еластична аглите ќе им помогне одржите вашиот slipcover во место.Многу еластичен и изработка обезбедуваат максимална се вклопат за повеќето модел на стол, им даде на вашиот стол поставен нов изглед.Изложен солидна боја.Еден седиште перница покритие одговара за за седење помеѓу 19.6-29.5 инчи.Две седиште перница покритие одговара за за седење помеѓу 39.2-59 инчи.Три седиште перница покритие одговара за за седење помеѓу 58.8.-88.5 инчи.На трајни и мека високо водат плетени жакард ткаенина, max мека и многу удобно.Цврсти бои во Бургундија / Сива / Морнарица / Песок / Мудрец / слонова коска Бела / Taupe / Црна и повеќе нови се доаѓа.Машина перат во ладна, собори сува ниска и не кајгана.Оваа прекрасна Фламинго Стр мебел slipcovers не само што може да се спречи нечистотија, но исто така и прикривање на вашиот стар мебел да се направи вашиот стар мебел се појави сосема нов!Каучот опфаќа се функционални, убава и заштедите пари со продолжување на животот на каучот.Моменти.Направени од издржлив и мека 85% полиестер и 15% spandex плетени ткаенини, богати и textured Easy да се стави на и надвор, изградена-во еластична аглите ќе им помогне одржите вашиот slipcover во place Highly еластичен и изработка обезбедуваат максимална се вклопат за повеќето модел на стол, им даде на вашиот стол поставен нов изглед.Изложен солидна боја.Со цел да се добие добар фитинг, љубезно мерка вашиот мебел пред да нарачате : Секогаш мерка седиштето ширина, тогаш лесно може да го најдете совршениот slipcover да одговара на вашиот личен стил.Еден седиште перница покритие одговара за за седење помеѓу 19.6-29.5 инчи Две седиште перница покритие одговара за за седење помеѓу 39.2-59 инчи Три седиште перница покритие одговара за за седење помеѓу 58.8.-88.5 инчи.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

100% Памук Twill.Земја на Потекло : Кина 2 парче троседот slipcover (исто така покрива и тело).посебна перница капа

Висок квалитет на ткаенина.Внимателно ткиво за да се обезбеди мекост, богата текстура и издржливост.СОВ

СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ ЕДНА ГОЛЕМИНА : Стол опфаќа одговара на повеќето столици.Slipcovers се направени на п

Полиестер,фланелен боксери 1 Пар водат фланелен боксери мебел троседот потпирач за покривање заштитник

Полиестер Spandex Ткаенина.Увезени 85% Полиестер / 15% Spandex.ОДЛИЧНО ОДГОВАРА : Ова се иновативни троседот каучо

Микрофибер,полиестер.СУПЕР ИЗДРЖЛИВ РЕВЕРЗИБИЛНА ТКАЕНИНИ : Quilted од солзаотпорни Микрофибер материјал

Стп Кожа.Мерење : Нашата троседот перница slipcovers се прицврстени со еластична бенд и се исто така достапни

СУПЕР ЕЛАСТИЧНОСТ : Направена форма трајни и висококвалитетни spandex полиестер ткаенини, која е мека, висо

СУПЕР ЕЛАСТИЧЕН ФОРМА ОДГОВАРА ТКАЕНИНА Ова супер растеглив Стол slipcover изработени од 85% полиестер+15% spand

100% Водоотпорни Slipcover.Увезени.ДИМЕНЗИИ : Големина за Седење : 21" за Стол; 22" за регулируема Облегалка; 30" за

Факултативна Големини:други Големини Може да се Избере за Опис на Производот (Фотелја, Двојка, Троседо

(Известување:се Продаваат по Дел / Не се Сите во Собата.)1.【Погоден За Сите Сезони.】Оваа Пресек Троседот

Она што Ќе Добиете : 2 седиште перници, 3 назад перници, 1 кочии седиште перница, 1 кочии дневна тело капак и

Еластична,spandex.СУПЕР ЕЛАСТИЧЕН ФОРМА ОДГОВАРА ТКАЕНИНИ : Оваа супер растеглив троседот slipcover ќе се обезб

85% Полиестер / 15% Spandex.Увезени.Жакард Плетени Ткаенини.ОБИЧАЈ се ВКЛОПУВААТ : Нашиот најнов модерна водат

Почетниот Пакет; пакетот вклучува 1 реверзибилна троседот мебел заштитник на седиштето ширина до 70 инчи

СУПЕРИОРЕН ТКАЕНИНИ : имаме патент за овој производ.20% spandex+80% полиестер,висок квалитет на еластичен мате

Scroll