Ново
PureFit Реверзибилна Троседот Каучот Покрие Отпорен на Вода Каучот Опфаќа за 3 Перница, Перат Мебел Покрие со Не се Лизга Пена и Прилагодливи Рака за Кучиња, домашни Ми?

PureFit Реверзибилна Троседот Каучот Покрие Отпорен на Вода Каучот Опфаќа за 3 Перница, Перат Мебел Покрие

Достапност: Залиха
DEN 695.76

Микрофибер,полиестер.СУПЕР ИЗДРЖЛИВ РЕВЕРЗИБИЛНА ТКАЕНИНИ : Quilted од солза-отпорни Микрофибер материјал (полиестер состав), оваа трајни мебел покритие е составен од 3 слоеви со дебелина поли пена пополнување.Нашите троседот поклопецот е дизајниран и се готови да се вклопи троседот големини со седиште ширина до 70".УКРАСЕТЕ го ВАШИОТ СТАР ТРОСЕДОТ ИЛИ ЗАШТИТЕТЕ го ВАШИОТ НОВ : Pure Fit Отпорен на Вода мебел не ги опфаќа само ја заштитува вашата мебел за дневни носи и солзи, деца, гребнатини & крзно од домашни миленици, кучињата или случајно spills, исто така, се преобразува на стари, истрошени каучот во одлична централен на вашата соба.НА ADUSTABLE РЕВЕРЗИБИЛНА КАУЧОТ КАПАК КОЈ ОСТАНУВА ВО МЕСТО : Нашата троседот каучот покритие за кучињата и домашните миленици функција реверзибилна дизајн (двојна боја) одговара за често ажурирање на вашиот тросед погледнеме со ниска цена.Нашите не се лизга мебел лизга ги опфаќа исто така, има не се лизга пена заштита и прилагодливи назад рака да гаранција дека ќе остане во тесна без финтата, без брчки, менувањето или лизгање.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Можете да го направите тоа сами, drape вашиот мебел со капак, се стави вишокот на ткаенина во празнината и вметнете не се лизга пена подлога помеѓу врати и седи перници за лесна изглед, закачите и да го прилагодите назад рака.Ве молиме погледнете го инсталација настава за да бидете сигурни дека убаво се вклопи.ЛЕСНО CARE & 6 месеци ГАРАНЦИЈА : Машина Перат Каучот опфаќа за кучиња , се мијат во или под 30 целзиусови степени, не кајгана.Ние стоиме зад сите на нашите високо квалитетни производи, па ние нудиме 6 месеци за квалитет проблем на сите наши реверзибилна ги покрива троседот.Ве молиме контактирајте со нас (преку доколку минатото стандард се вратите на прозорецот) и ние ќе бидеме среќни да ви помогнат.На Pure Fit троседот покрива не само што се заштитува вашиот мебел, но исто така може да се трансформира една стари, истрошени каучот во нов прекрасен централен на вашата соба.Нашите каучот ги опфаќа исто така, им помогне да го обновите вашиот décor, chamger бои и текстура кога ви се допаѓа и да се избегне ви скапа инвестиција на нов мебел.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ ЕДНА ГОЛЕМИНА : Стол опфаќа одговара на повеќето столици.Slipcovers се направени на п

Висок квалитет на ткаенина.Внимателно ткиво за да се обезбеди мекост, богата текстура и издржливост.СОВ

Полиестер Spandex Ткаенина.Увезени 85% Полиестер / 15% Spandex.ОДЛИЧНО ОДГОВАРА : Ова се иновативни троседот каучо

Полиестер,фланелен боксери 1 Пар водат фланелен боксери мебел троседот потпирач за покривање заштитник

СУПЕР ЕЛАСТИЧЕН ФОРМА ОДГОВАРА ТКАЕНИНА Ова супер растеглив Стол slipcover изработени од 85% полиестер+15% spand

85% Полиестер / 15% Spandex.Увезени.Жакард Плетени Ткаенини.ОБИЧАЈ се ВКЛОПУВААТ : Нашиот најнов модерна водат

100% Памук Twill.Земја на Потекло : Кина 2 парче троседот slipcover (исто така покрива и тело).посебна перница капа

Она што Ќе Добиете : 2 седиште перници, 3 назад перници, 1 кочии седиште перница, 1 кочии дневна тело капак и

Почетниот Пакет; пакетот вклучува 1 реверзибилна троседот мебел заштитник на седиштето ширина до 70 инчи

Факултативна Големини:други Големини Може да се Избере за Опис на Производот (Фотелја, Двојка, Троседо

Еластична,spandex.СУПЕР ЕЛАСТИЧЕН ФОРМА ОДГОВАРА ТКАЕНИНИ : Оваа супер растеглив троседот slipcover ќе се обезб

(Известување:се Продаваат по Дел / Не се Сите во Собата.)1.【Погоден За Сите Сезони.】Оваа Пресек Троседот

100% Водоотпорни Slipcover.Увезени.ДИМЕНЗИИ : Големина за Седење : 21" за Стол; 22" за регулируема Облегалка; 30" за

Стп Кожа.Мерење : Нашата троседот перница slipcovers се прицврстени со еластична бенд и се исто така достапни

СУПЕР ЕЛАСТИЧНОСТ : Направена форма трајни и висококвалитетни spandex полиестер ткаенини, која е мека, висо

СУПЕРИОРЕН ТКАЕНИНИ : имаме патент за овој производ.20% spandex+80% полиестер,висок квалитет на еластичен мате

Scroll