Ново
[3 Pack] BESTTEN 20 Amp Брзо Полнење USB Receptacle Штекер, Тип C Поддржува PD & КК 3.0, 5.2/26W Двојно Полнење преку USB Порти, Подесувате Отпорни, Средината на Големината на Wallplate Вклучени, У

[3 Pack] BESTTEN 20 Amp Брзо Полнење USB Receptacle Штекер, Тип C Поддржува PD & КК 3.0, 5.2/26W Двојно Полнење

Достапност: Залиха
DEN 1103.76

USB Тип-C порта поддржува Моќта на Испорака (PD) 3.0 и Брзо Полнење 3.0. Брзо Полнење технологија сетила уредот полнење барањата и обезбедува најбрз можен полнење брзина.Тип На порта нуди 5 volts со 2.4 засилувачи, додека Типот C порта обезбедува од 5 до 12 volts и до 18 watts во зависност од полнење барања. 26 w вкупно. 20 Amp Подесувате Отпорни (TR) кутиите на двата краја ги спречи несаканите објекти од се вметне во штекерот за безбедност и кодот за усогласеност. 20 Amp кутиите на двата краја се препорачува за, и се код на многу места како кујни.Средината на големината на Wallplates се вклучени и нуди чисти мазен изглед без видливи сврзувачки елементи.УЛ Наведени. 3-годишно грижете се-бесплатно гаранција.Претпазливост : 1. Не unscrew на терминал завртки премногу далеку, или со прекумерна сила.Не користете електрични алатки за да се олабави терминал завртки. 2. Овој USB полнач за да го наполнам лап-топ компјутери.USB места нудат удобност и флексибилност за полнење преку USB на вашиот секој ден предмети како и да остават вашиот AC приклучоци јасно да го приклучиш во вашиот апарати.Овие USB места даде чист изглед при додавање на High Speed USB полнење каде што веќе имаат 125 V receptacle. 20 Amp кутиите на двата краја станаа се бара со закон во места како што се кујни.Ова им овозможува поголема моменталниот капацитет како што се да се кандидира на toaster со кафематот и не се удар на прекинувач.На 20 Amp 125 Volt receptacle има Подесувате Отпорни (TR) ролетни кои ги спречуваат објекти од тоа да биде вметната во куќи.Screwless wallplates се вклучени и нудат чиста завршувањето на допир за да го USB излез инсталација.Изгледот на screwless wallplate дава висок крајот изглед и совршено рамки на 26 W на smart полнење моќ.Мазна завршница е елегантен и лесно да се чисти.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Тип : 5 VDC A.Три полни пристаништа би можело да се овозможи повеќе уреди да бидат вклучени во истовремено.UL

Совршен каде што би сакале да ја полните два уреда истовремено додека се исто така со користење 15 A кутии

20Amp дуплекс receptacle.Подесувате отпорни shutter механизам.Тест / reset копчето автоматски проверува на секои 30 се

Legrand Помине & Сејмор SelfТест GFCI Безбедност Штекер, сончева Собирање, слонова коска, 20 Засилувач, 2097 ICCD12...

Направи простор за вашите фиоки полни со екстра моќ адаптери од страна на префрлување на нашите директн

Спецификации : Електрични оценка 15 A / 125 V / 1875 W.Ги исполнува или го надминува UL943 2015 стандарди.Во согласно�

БЕЗБЕДНОСТ на ДЕЦАТА : Куќи се заштити од повреди од струен удар и исклучување енергија кога заштитата е

Еден за Сите : Опремен со 30 W USBC порта, AC штекер, и 2 Power IQот за USB порти истовремено да обезбеди енергија за �

УЛ наведени GFCI места 15 AMP одговара на една банда GFCI електрични кутија која поддржува стандардот duplex, вте�

Две USB порти со комбинирана 4.8 капацитет брзо полнење повеќето уреди директно без адаптери потребно.Ѕид

【15 AMP Електрични Места】15 AMP / 125 V / 1875 W ѕид монтирање receptacle, погодно да се користи за вашите светилки, кујн

ЕПО20 A.Експлозија доказ штекер 20 amp номинална(ќорсокак1 / 2 инч125vac).на Ларсон Електроника епо20a експлозија

20 AMP Selfтест GFCI Подесувате Отпорни & Времето Отпорни,ТР.WR Напон : 125 Volt,NEMA : 520 R.Нашата нова АвтоТест GFCI со Safel

БЕЗБЕДНОСТ ШТЕКЕР Teklectric GFCI 15 A 125 V Receptacle е дизајниран за безбедност, со СамоТестирање на функционалност�

ПАКУВАЊЕ ОД 2 – Ажуриран 3 USB порти за максималната употреба за семејството.USB места вклучуваат дополнит�

Направен од висок квалитет на КОМПЈУТЕР материјал, издржлив, огноотпорни и високитемпература отпорни.С

Земјата Грешка Коло Interrupter (GFCI) receptacle е дизајниран да ја признае земјата грешка во вашиот жици и веднаш с�

✅【Smart Систем】 Изграден во 4 smart чипови се препознае индивидуалните уредот полнење протоколи и барања з�

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Scroll