Ново
Топ Инструменти 9727-C27.016 Вискозност Стандард, 20 Степен C до 100 Степен В, S6, 1 L Волумен

Топ Инструменти 9727-C27.016 Вискозност Стандард, 20 Степен C до 100 Степен В, S6, 1 L Волумен

Достапност: Залиха
DEN 1679.52

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Димензии : 8.7 Cm L X9.0 Cm W X21.4 См Х. Земја На Потекло : Сад.Пакет Тежина : 0.3 Lbs.Приближната viscosities на различни температури во centistokes и Centipoises се дадени во табела 1; секој стандард е опремена со вистински вискозност и густина вредности. 9727 C35, C40 и C60 вискозност стандарди исто така се користи за каже гром вискозност заклучок и вклучуваат велат дека гром вискозност вредности.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

HF Научни, 52040, Pro Cal за Hach 1720 c / d / e серија (0.0, 20 NTU) 4 x 1 литар bottles Pro Cal Основно Turbidity Стандарди се овластени за

Есеј (calc.Да сушен супстанција) : 99.0 100.5 проценти.Загуба на сушење (105°c) : max 0.5%.Бесплатни алкално (како KOH) : ma

Опис : Вискозност Стандард RT50 Големина : 18.9 Л Вискозитет : 48 m Pa s на 25 CC.Добавувачот Нема : 9727Z18.5 ТОП силикон

Единствен 1 Четвртиот Шише.Точни NIST Следат Стандарди.За употреба со СИТЕ Спроводливост Метри.БЕСПЛАТНИ

Mfr : Murrplastik Системи, Inc.Пакет : Големо.Дел Статус : Активен.Спецификации : Mfr : Murrplastik Системи, Inc.Пакет : Нал

Производ се продава за истражување или за понатамошно производство, употреба само, не за храна или дрог�

Производ се продава за истражување или за понатамошно производство, употреба само, не за храна или дрог�

Црвено Бодликава Жица 15 колосек.ЗатворенОтворено 4точка.Добитокот.Бодликава мечување жица со 4точка цр�

Опис : .Големина : 500 m L.Добавувачот Нема : BDH89800354 Единица : Секој (500ml).Еден елемент Сертифицирани Референтн

Пропилен Гликол употреба : хранливи состојки, храна и тутун конзерванс, chemical feedstock, растворувач, ветерин�

Ќе добиете TỌNÝMỌLÝ Shéá Bụttẹr Chọk Chọk Bọdý Crẹám 250ml.Јас гарантирам дека вашиот растенијата ќе бидат испра�

Стандард^ Вискозност Стандард, N38 B, Ниска Температура, што се користи за калибрација и верификација.Стан

Гликол Етер ИО употреба : растворувач во бои и средства за чистење, како посредници кои понатаму е подло�

Сет од 3 пакети p H Бафер Решение во Прав.PH7.00, PH4.01, PH10.01 на 25'C.Три пластични шишиња вклучени.Калибрирање на �

Поголем цел & Супер изненадување цена [Рок на важност] : 2 години Пакување : 20mg, 50mg, 100mg, 1g, 10g, 100g, 1kg..фирмата м

Опис : .Големина : 500 m L.Добавувачот Нема : BDH89800180 Единица : Секој (500ml).Еден елемент Сертифицирани Референтн

Вкупните Цврсти Материи : 96.0+ / 2.0%.Вкупно Азот : 0.5+ / 0.5 Амино Азот : 5.2+ / 0.5 Протеини (N x 6.25) : 65.6+ / 3.0...

Густина : ca 1.77 g / cm3 на 25°C(Осветлена.).Точка на топење : 235°C со распаѓање(Осветлена.).тел : 5 6(5% aq soln).Амониум �

Scroll