Ново
Егзотични Индија Кралската Слон Urli со Ѕвона - Месинг Статуа

Егзотични Индија Кралската Слон Urli со Ѕвона - Месинг Статуа

Достапност: Залиха
DEN 348.00

Материјал : Месинг Статуа.Димензии : 22.00 инчен Висина X 17.50 инчен Ширина x 12.00 инчен Длабочина.Направени во Индија.Димензии : 22.00 инчен Висина X 17.50 инчен Ширина x 12.00 инчен Длабочина Хинду Статуи & Скулптури : Шива Linga, Nataraja & Ganesha Статуа Месинг Statue An urli е декоративни сад кои традиционално се користат како садови во домаќинствата и да се направи листа на лекови и поврзани со билки во Ајурведата.Тоа има големо значење, како за vastu како што се верува да го донесат добри вибрации, богатство и просперитет во вашиот дом и да се dcor.Оној што е прикажано тука е направена во примамливата начин при што голем urli сад има alluring застане на тоа, кој се врши од страна на две слоновите преку нивниот труп.И слонови застане на правоаголен пиедестал декорирани во уникатен стилизирана виси граница и четири мали нозе.Нивните седло е врежан богато во спектакуларен Ganesha, слонот и глувчето iconographies.Слоновите стои со нивното високо подигната багажникот симбол на добра среќа, мудрост и заштита и задржете го urli стојат, chiselled во исклучителна форма и обземени carvings.Нејзината убавина е зајакната со превртена lotus чадор дека има фитили ѕвона шета во кружни движења и постигна во кружни паралелно прстени целиот обем.На urli сад на врвот се чуваат на мал стан кружна платформа за поддршка и има уникатна се проширува матка облик, со огромна ghunghroos виси во гребенот, утврден од страна на прстен на еднакви растојанија.Оваа стилизирана кралската urli е сосема различен од својот clich, со одржување на оригиналноста со шармантна пресврти.Сега-на дена месинг urlis се најпопуларните и surable оние кои и се користи како почетен dcor со пополнување ги со вода и им овозможува на цветни ливчиња да се плови во тоа.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

【Декорација】Донесе вашиот Ѓаволот мачки креативни смола украсни орнаменти.Направени за внатрешна и н

СЛИКА : спиење Јосиф бројката претставува сопруг на Дева Марија како тој спиеше пред добра вест од некој

Од критички признати видео игра.Дизајниран да го знакот верна.Слика стои 7.85 Инчен високи на 1.5 Инчен баз�

Големина НА : : 8*6.5*13.5 CM Б : 13*8.5*14 CM C : 10*8*14 CM D : 14*11*15.5 CM.Материјал : Смола.Целиот производ е фасцинантен и слик

Во грчката религија и митологија, Атена или Athene, исто така познат како Pallas Атена / Athene, е божица на : мудро�

19 1 / 4" висок x 14" широк x 4" длабоко.Тежи 6 lbs.Птици во Лет статуа од Крајот.Апстрактен, модерна скулптура диз�

Вашето дете ќе биде среќен со тоа.Исто така може да се користи како колекција, декорација за вашиот дом.Т

❥【Соодветна големина】 : 19.5 * 13.5 * 23cm, погоден за повеќето места како што се спалната соба, канцеларија, с�

за прикажување на било mantel, маса или полица.интересна оркестарот за секој човек' s зандана или човек пеш�

УНИКАТНИ рачно изработени 3 D МЕТАЛ УМЕТНОСТ ОРКЕСТАРОТ Ексклузивен изведувач форма Sun Blogs Уметност сме

"Се сеќавам на Кој Ќе Се" figurine од Дизни Традиции од страна на Џим Брегот колекција.Ги комбинира класичен �

1 Венера Божицата На : Венера (латински : Венера) е бог, бог, а исто така е божица кој е задолжен за плодност

[Мислител Статуа Големина] Ширина : 4.41 инчен, Висина : 9.2 инч [Смола Статуа Материјал] Направен од Смола, цв

8 инчен Висока, 3.5 инчен Долго, 3 инчен Широк.Убаво Создадени во Ладна Фрлија Бронза, Процес на Мешање Брон

100% сосема нов и висок квалитет.Направен од висок квалитет на смола, реални 3 D животинско главата.Ќе ви се

Материјал : Бакар.Големина(CM) : H : 58 x L : 23 x W : 17 Исклучителна предмети може да биде дадено на семејството ил

➤ОКОФАЌАЊЕ на ДИЗАЈН : Двоен слој срцето на фитили љубов pendant,две срца означување на љубовта која две ли�

Ракафрли предмети со користење real мелени мермер врзани со музејот за квалитет смола за вашата домашна г

Оваа Бул Черепот Скулптурата е 17" високи, 10.25" долг и 4.5" длабока околу.На скулптурата тежи околу 2.75 фунти.�

Scroll