Ново
Estia Креации Artemis Дијана Голема Скулптура Статуа Биста Античка грчка Божица на Лов

Estia Креации Artemis Дијана Голема Скулптура Статуа Биста Античка грчка Божица на Лов

Достапност: Залиха
DEN 5997.60

Artemis беше еден од најшироко почитуван од Античките грчки божества.Нејзиниот Роман еквивалент е Дијана.Материјал : Кастинг камен.Висина : 33.5 см - 13 инчи Ширина : 18cm - 7 инчи Тежина : 5.3 Кг.Рачно изработени во Грција.Artemis /ˈɑrtɨmɨs/ беше еден од најшироко почитуван од Античките грчки божества.Нејзиниот Роман еквивалент е Дијана.Некои учени веруваат дека името, и навистина божицата себеси, беше првично пред-грчки.Хомер се однесува кон неа како Artemis Agrotera, Potnia Терон : "Artemis на wildland, Љубовница на Животните".На Arcadians верува дека таа е ќерка на Demeter.Во класичниот период од грчката митологија, Artemis (старогрчки : Ἄρτεμις) беше често се опишува како ќерка на Зевс и Leto, и близнаци сестра на Аполон.Таа беше Грција божица на лов, диви животни, природа, породување, virginity и заштитник на младите девојки, доведување и разрешување на болеста кај жените; таа често беше прикажан како huntress вршење на лак и стрели.На елени и чемпрес беа свети за неа.Подоцна во Хеленистичкиот пати, таа дури и се претпоставува дека античките улогата на Eileithyia во помагање породувањето. (B804) Следење на број предвидени!!!Детали : Состојба : Нова, рачно изработени во Грција.Околу Висина : 33.5 см - 13 инчи Ширина : 18cm - 7 инчи Тежина : 5.3 Kg Материјал : Кастинг камен.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

8 инчен Висока, 3.5 инчен Долго, 3 инчен Широк.Убаво Создадени во Ладна Фрлија Бронза, Процес на Мешање Брон

Многу убаво Статуата на Слободата реплика со пишување на сценариото.Факелот е насликан злато со златен

Спецификации : 3*1.5*2.5 инчи / 8*4*6.5 цм; Боја : Антички Злато.Материјал : Тоа е гроздобер занаетите и направени

Материјал : Бакар.Големина(CM) : H : 58 x L : 23 x W : 17 Исклучителна предмети може да биде дадено на семејството ил

Димензии (во инчи) : 6.7 L x 4.3 W се ЗАШТИТИ СО УТЕХА – Лесни, дише и еластичен материјал.Направени со 2 слоја н

УНИКАТНИ рачно изработени 3 D МЕТАЛ УМЕТНОСТ ОРКЕСТАРОТ Ексклузивен изведувач форма Sun Blogs Уметност сме

Производителот гаранција може да не се применува 4 Нозе : Столче со пријатен седиште висина за секоја со�

✱ Овие убава и убава занаети се многу погодни да се донесе во вашиот дом или канцеларија...

1 Оценка Објаснување : за повратни информации од Корисниците е многу важен за нас, и сите нова серија на п

СЛИКА : спиење Јосиф бројката претставува сопруг на Дева Марија како тој спиеше пред добра вест од некој

Димензија(инчи) : 19.6*11.4*11.4, 18.7 lb.На статуи се направени од бакар, бронза или месинг.Користење на супериоре�

Ракафрли предмети со користење real мелени мермер врзани со музејот за квалитет смола за вашата домашна г

Изборот малата статуа : Смеење, Буда, се верува да го донесат среќа и благосостојба.Димензии (Висина*Шири

СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА на ЕКРАНОТ Мерки 18.1"H ¡Á13"L ¡Á39.8"В Ова е совршена големина за да се вклопи во било кој в�

刚邹飘应该上黑名单,永远翻身不了,听这名字就垃圾恶心????【???????????????? ????????????????????????????】Направени на премија одделение

Вашето дете ќе биде среќен со тоа.Исто така може да се користи како колекција, декорација за вашиот дом.Т

[Мислител Статуа Големина] Ширина : 4.41 инчен, Висина : 9.2 инч [Смола Статуа Материјал] Направен од Смола, цв

7 Инчи Висок, 8 1 / 2 Инчи Долго, 4 Инчи, Широк.Направена Од Леано Смола.Рачно Насликана.Неверојатен Детал.Пр�

100% сосема нов и висок квалитет.Направен од висок квалитет на смола, реални 3 D животинско главата.Ќе ви се

Во грчката религија и митологија, Атена или Athene, исто така познат како Pallas Атена / Athene, е божица на : мудро�

Се координираат со други снег село Божиќ одмор осветлување куќи и додатоци да ја заврши својата сцена.А�

Материјал : Месинг Статуа.Димензии : 31.30 инчен Висина x 23.00 инчен Ширина x 13.20 инчен Длабочина.Тежина : 43.6 Кг

"Се сеќавам на Кој Ќе Се" figurine од Дизни Традиции од страна на Џим Брегот колекција.Ги комбинира класичен �

【Грчки Статуа】Материјал : Висок квалитет смола 【Смола Главата Биста】Големина : 5.9x3.15x11.8inch...

Scroll