Ново
Wilmad-LabGlass LG-4011T-100 Прецизност Понесе Класа Buret, Директно Stopcock со PTFE Приклучокот, 5mL

Wilmad-LabGlass LG-4011T-100 Прецизност Понесе Класа Buret, Директно Stopcock со PTFE Приклучокот, 5mL

Достапност: Залиха
DEN 362.16

Пакет Димензии : 34.5 L x 3.5 H x 5.5 W (инчи).Пакет Тежина : 516 грама.Земја на Потекло : сад.Дел Број : LG-4011 T-100. На врвот на оваа Класа buret е во облик на инка за да се приспособат на гумени затка и стаклени цевки да се пополни од испорака совет преку вшмукување.Направени од borosilicate стакло со трајни обоени скала, двете големини се 2mm stopcock со PTFE приклучокот.Научниците се потпираат на експертиза и уметнички вештини на Wilmad-Lab Glass' инженери и стакло специјалисти за производство на NMR и EPR потрошен материјал и лабораториско стакло од највисок квалитет.Користи секојдневно во академијата, здравството и во хемиската индустрија, нафта и други индустриски апликации, Wilmad нуди 7000+ објекти како дел од нивната стандардна каталог, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Scroll