Ново
Силен Пумпа K14VK300M6-23 30 hp 14 Празнење Потопна Пумпа за отпадни води, 2 Ване Затворен Impeller, 1150 ВРТЕЖИ во минута, 3 Фаза, 230V

Силен Пумпа K14VK300M6-23 30 hp 14 Празнење Потопна Пумпа за отпадни води, 2 Ване Затворен Impeller, 1150 ВРТЕЖИ

Достапност: Залиха
DEN 1531.20

Се Справува Со Транспорт На Агресивни Апликации.Пумпа надвор Vanes Спречи Материјал start-up.Dual Силициум Карбид Вратило Заптивки.Обременето Impeller Passageway. 40 ft.Кабелот.ТЕШКИ ПУМПА СЕРИЈА : Справува со Транспорт на Агресивни Апликации, Силна Транспорт Капацитети за 7700 GPM, Мазна, Тивка Работа, Centerline Volute Празнење.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

ABS изградба.Целосен тек на дизајн.Пондериран flapper вентил.Влезот 11 / 2инчен гума се подигне, штекер 11 / 2инче

Идеален за Долго Транспорт Растојанија.Вдлабнати Impeller надвор од Passageway.Не Cavitation или Вибрации.Ронки Отпо

Апликации вклучуваат подрумот пумпи, сушење, вода и за пренос.Дизајниран за континуирано должност...

✔Наизменична услуга : различни работни притисоци доведува до различни континуираното работно време.Гу

Идеален за обезбедување на служба за итни случаи во случај на основното пумпа неуспех или моќ прекинува

12 volt високо ефикасни noncorrosive пумпа за изградба.Интегрирани проверете вентил.Брз исклучите празнење.Алум

Идеален за употреба во езерца, водопади, и украсни вода карактеристики.Отпорен на корозија.Ecofriendly работ

Поле на примена : автоpriming пумпа, џет пумпа, градина пумпа, чиста вода, пумпи, центрифугални пумпи, итн.Авт

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ SUMP ПУМПА50watts, 110 V 1620 Gallon На час за оценка tackles било одвод работа во дел од времето.Наши

Се Справува Со Транспорт На Агресивни Апликации.Пумпа надвор Vanes Спречи Материјал startup.Dual Силициум Карб

1 Мини големина дизајн, погоден за мали риби резервоарот тип 5 V низок напон, безбедно да се користи 2 Опре

Се Справува Со Транспорт На Агресивни Апликации.Пумпа надвор Vanes Спречи Материјал startup.Dual Силициум Карб

Овој производ е се применуваат за контрола на пумпа за работа, да го прилагодите течни ниво, а исто така

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

Помага во намалување на ризикот и скапи поправки во случај на моќ прекинување или основно sump пумпа неус

Scroll