Ново
Artena 6.75 инчен Солидна Азија Супена Лажица Сет од 6 & 18oz Солидна Печење Јадења за Рерна Сет на 4

Artena 6.75 инчен Солидна Азија Супена Лажица Сет од 6 & 18oz Солидна Печење Јадења за Рерна Сет на 4

Достапност: Залиха
DEN 983.76

【Здравје и Безбедно】Artena солидна Азиски супа лажици се не-пластика, неметални, и овие ramen лажици сет исто така држи и со топлина.Про-Одделение порцелански лажици нема да добива остарел, виткајте, груб, и мрсна или мрсна по мие и сува. 【Совршена Големина и Разноврсна】Пропорционална на должината криви се справи и длабоко овална на Јапонски супена лажица дизајн се дозволува повеќе удобен зафат и уживаат во ваша корист јадења и супа во еден залак.Здрав уште мазна форма се совршени за да им служи на Тајландски, кромид, miso супа, dumpling, wonton, чорби, јзо, тестенини, житарки, овес, десерти, мезиња и повеќе. 【Реагирање Стаклен】Artena 18oz солидна cereamic печење јадења за рерна става pop на боја во кујната, заврши со реактивна glazes со суптилна маслинесто зелена што се создаде шарени изразување на живот.Ние навистина веруваме дека со висок квалитет Ау gratin тави ќе направи голема разлика во тоа како храната готвачи и вкусови. 【Солидна & Трајни】Секое парче на Artena овална керамички оброците тави поставете за рерна се високи отпуштен за своите трајни и цврсти.Мазна застаклување внатрешноста на оваа Ултра-фини керамички bakeware што е отпорен на дамки и го спречува држејќи се за лесно расчистување без мрсна.Машина за миење садови-, микробранова печка и фурна-безбедно до 400°F. 【Разноврсна и Лесно се трансформира】На Керамички индивидуални лазања пан е совршен за gooey сирење,спанаќ артишок,влажна пусти,страни,колачи и многу повеќе.Двојно рачки на овој служи јадења се опремени за полесно да се трансформира од рерна да маса.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Состав : Стерлинг Сребро, Моделот Се : Апостол.Производител : Хенри Вилкинсон & Co., Регионот : Велика Брита�

Точка Име : Лажица.Материјал : Природно Дрво.Боја : Како што е прикажано.Големина : 12*од 2,5 см.Пакет Се Вклу�

Зелено и екопријател 100% природен дрвен материјал : Со лажица е направен од 100% природно дрво, тешко thermostabl

Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик; големина : 17.3x33cm; тежина : 45gx2; пакет : 1 пар.Хранаодделение од нерѓос

Автентични Арт Деко Се Справи Со Мотив.Врвен Заврши и Модел Детали.Долготрајна Издржливост.Машина За Ми

Производител : Shiebler, Состав : Стерлинг Сребро.Возраст : 18501899 Бренд : Shiebler.Модел : Луксембург.Тип : Лажица.Лу

Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО FLATWARE : Mepra Прибор за јадење е дизајниран да биде трајно и целосно машина �

✔ ЗДРАВА исхрана житарки, ориз, корејски или Јапонски јадења Лесен за чистење : Лесно чистење на дрвени �

Бренд : Christofle.Модел : Brienne.Тип : Лажица.Состав : Стерлинг Сребро.Производител : Christofle.Brienne од Christofle Sterling silver

Нашите табела лажици се внимателно дизајнирани за да додадете повеќе елеганција и класа на вашата маса.

Традиционалниот дизајн и се совршен финиш вечера лажици сет на 12 СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА 7.00 Инчи Долго Вечера

Материјал : керамички; 4 пакети / 6 пакети / 8 пакети;дебелина : 4 MM.Underglaze технологија, висока температура ед�

Состав : Стерлинг Сребро.Производител : Cassetti.Тип : Flatware Лажици.FLEURI ОД CASSETTI Sterling Silver ново во фабрика ракав

Добар во изработка и здрав живот.Seiko избира материјали, остатокот увери.Уникатен дизајн,со четири стои,м

Среќен Продажбата HSSPBDF4, Керамички Супа Лажици 4 pc, Сина Dragonfly.Азиски стил супена лажица со комерцијални о

★Едноставен, елегантен дизајн, мазна површина, светлина супа или други течни, погоден за возрасни и дец�

*ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ : цврсто дрво вода лажичка е направен од природно дрво, отпорни на хард, ви�

Сатенски финиш рачки за да се скрие носат.Dual МикроSerrations за подобра стабилност 188 Нерѓосувачки Челик.Диз�

Направени од високо квалитетни пластични меламнин, отпорни на дамки, гребење и кршење, издржливи во упо�

Тој има различни значења, секојдневно го користи, и исто така е погоден за лица, фестивали и формални при

12 парчиња лажици чај.Издржлив и да се чувствувате добро во вашата рака 5.9 инчи долго, совршена големина з

Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО FLATWARE : Mepra Прибор за јадење е дизајниран да биде трајно и целосно машина �

Овој сет содржи 6 лажици направени од не ' рѓосувачки челик.Дршката е направена од убави маслиново дрво.О

Овие големи порцелански лажици се големи во големина и може да се користи во различни прилики, како на п�

Ова лажица е изградена од фино фунта сребро.Овој производ е целосно машина за миење садови безбедно за б

Scroll