Ново
Ciata Осветлување Хедли 42-Инчен Затворен Тавански Вентилатор во Масло Протри Бронза со Dimmable LED Светло Тела во Бел Алабастер Стаклен Сад со Реверзибилна со Реверзибил?

Ciata Осветлување Хедли 42-Инчен Затворен Тавански Вентилатор во Масло Протри Бронза со Dimmable LED Светло

Достапност: Залиха
DEN 2543.76

На Ciata Осветлување 42-Инчен Хедли фан е наменета за или надолу-род инсталација и Затворен апликација употреба и е совршен избор за традиционална во современа домашна ентериери.Спецификација на производот★Струење – 2788 CFM★Стил – Хедли★Струење Ефикасност - 51 cfm по вати★Сечилото на Теренот (во степени)- 12★RPM (High) – 250★Amp (Висок) - 0.13 инчи и од врвот на Балдахин до Дното на прекинувач куќа се 6.Должината на Крошна од врвот до дното на ножот : 5.Додадете цртичка на елеганција amalgamated со моќ, перформанси, удобност со Ciata Осветлување 42-Инчен Хедли Затворен Тавански Вентилатор во Масло Протри Бронза Заврши со LED Светло Тела во Бел Алабастер Стаклен Сад со Реверзибилна Applewood/Цреша Ножеви, кои ги надополнува било ентериери и ги истакнуваат вашиот дом изјава со совршен спој на луксуз и свеж воздух.Внатрешна тавански вентилатор сечилото материјал е направен од високо-квалитет на Средна Густина Лесонит (МДФ) која обезбедува одлични Струење на 2788 CFM кој е идеален избор за рамна планината тавански вентилатор со светло за спалната соба, home office, кујна или било место до 100 квадратни стапки (10ft x10ft).96★Стакло Стил – Бел Алабастер★Број на Ножеви - 4★Соба големина : Мала Соба★Број на Светлата - 2★Сијалица Тип – LED★Capacitor Тип - Трокреветна ★Број на Брзина - 3★Сертификација - ETL Наведени.Ширина на моторни домување е 8.42 и користи само 50 w на енергија.Моменти на Ciata 42-Инчен Хедли Масло Протри Бронза Заврши Затворен фан вклучува 4 ножеви со Реверзибилна Applewood/Цреша Ножеви, кои ги надополнува било оркестарот и додава еден допир на благодатта на било ѕид во кој е инсталиран.Фан сечилото век на вентилаторот е од 42 инчи и има нож должина на 16.46 инчи и должина од врвот на балдахин до дното на чашата е 10.Спецификација на производот и технички детали вклучуваат 12-инчен доведе жица и Ножот Теренот до 12 степени.Се земаат за пример циркулацијата на воздух напојува со моќни воздух движење и мирен перформанси, Ciata 42-Инчен Затворен тавански вентилатор го зголемува ниво на удобност во лето и зима, додека намалување на трошоците за енергија.Должината на Крошна од врвот до дното на ножот : 5.Ширина на моторни домување е 8.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Тивок Мотор : Модерна флеш планината тавански вентилатор е опремен со шепот правец на мотор кој не прави

Нуди обновено класичен дизајн кој ќе работи и со традиционалните и современите décor.Оваа атрактивна тав

Во текот на летото, што ротира во правец на стрелките на часовникот, а воздухот циркулира надолу за да уж

Ние Користиме Високо Квалитетни Материјали Кои Не Се Лесно да се Оштетат и Издржливи.Користете Таванск

52Инчен, 58Инчен или 70Инчен сечилото век 50 рака врежан дрво, времетоотпорни смола и иверица сечилото опци

✨【Стигнале Тавански Вентилатор】Оваа Стигнале Bluetooth тавански вентилатор е опремен со таванот светлин

52" сечилото век 12 степен сечилото на теренот 153 x 18 mm мотор големина.Dualmountable.Рачни далечински управувач си

Донеси вашиот простор за живеење со тренд поставување стил!Оваа тавански вентилатор е совршено се вкло

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

[МАТЕРИЈАЛ] Метално тело + акрилик светилка маска + ABS стигнале ножеви + чист бакар мотор, обезбедување на

★ Внатрешното јадро донесува ЕДНОНАСОЧЕН променлива фреквенција мотор, кој надградби на "статични" реж

Затворен тавански вентилатор : со метални и дрвени домување.Новиот затворен амбиент е погоден за сите в

ДИЗАЈН : Гроздобер уште модерни во дизајн, MinkaAire Orb е дизајниран во Бранеа Челик / Бранеа Никел Заврши и Че

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

СОВРЕМЕНИТЕ ТАВАНСКИ ВЕНТИЛАТОР : модерниот Perseфан доаѓа со LED светло опфатени со насликани случаи бело

На силициум челик тивок мотор, преку дискусија и оптимизација на моторни чип и бакарна жица, обезбедува

1 17 вати LED светилки 60""W x 14.22""H Крај : Природни Месинг.Се излади со природни месинг топли тела што?s сигурни

AVVO ОТВОРЕНО ТАВАНСКИ ВЕНТИЛАТОР СО СВЕТЛИНА : 15 Вати Интегрирани LED Светло за Полнење (2700 K, 950 Lumens, 90 CRI).ДИ

✤Големина : 50*20cm, извор на светлина моќност 40 W, напон 220240 V.Материјал : ковано железо, ABS, ГЛАСАЧКО место ✤D

Scroll