Ново
Nuby Teething Трендови Круг Монистра Teething Ѓердан - Аква

Nuby Teething Трендови Круг Монистра Teething Ѓердан - Аква

Достапност: Залиха
DEN 418.32

100% силикони монистра понуда нежна масажа акција за новите заби и непца.Лесно-snap затворач е безбеден и едноставен за прицврстување.Меки силиконски teething монистра обезбеди стимулација на непцата и новите заби.Светли бои очаровам вашето бебе е внимание.Помага да се ослободат од непријатноста на болки и тендер на непцата, лесно за малку раце да се одржи. Од 3 Месеци + / BPA Free.Nuby е нов Teething Трендови Ѓердан е-мора да има додаток за било мода напред нови мајка.Изработени од 100% силикони, монистра обезбедуваат максимална удобност и стимулација на бебето е деликатна непцата, додека одржување на мајка ми вреден накит од штета е начин.Живописни бои очаровам бебето внимание и поради тоа што е BPA Free, тоа е безбедно за бебиња на допир, затегнување, си го цица и teethe на целиот ден, долго.Ѓердан, исто така, има пластична се отцепи затворач за прицврстување и додаде безбедност, што го прави брзо да се вклучи и исклучи.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Тоа може да биде преку различни методи како што се висока температура, вода врие, ултравиолетовите зрац�

【БЕБЕ Е АНГЕЛ ЧУВАР】Симпатична ангел форма, Сина и тоа исто така може да се користи како teether, смирувачк

Големина : 12mm.Количина : 100pc.Совршена комбинација на бои за да дизајн свој накит!.Овие DIY силикони монистр�

На џвака ѓердан му помага на вашето дете да се смири, мирен, и да се фокусира.Прекрасен подарок за малите

Тоа може да биде преку различни методи како што се висока температура, вода врие, ултравиолетовите зрац�

Сите дрво / силикони / дрвени монистра се направени со храна одделение, BPAfree материјал.Специјално за бебе

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Погоден за правење на вашиот сопствен разни додатоци, DIY одлуки ѓердани, белегзии, накит.DIY pendant, полиран �

[Со парична Казна Заштита] Внимателни производство, на работ на секој џвакање ќе биде добро полиран и по�

100% БЕЗБЕДЕН ЗА БЕБЕ : Направен од 100% премија за храна одделение силиконски, ослободени од Латекс, Phthalate, О

Овој производ може да се користи за DIY да се направи белегзии, ѓердани, итн., погоден за занаетите љубовни

Направени од 40° мека храна одделение силиконски, па тоа е мека доволно што некој дел од играчка може да б

【БЕБЕ БЕЗБЕДНОСТА Е НАШ ВРВЕН ПРИОРИТЕТ】 Ова Teething Играчки Собата е направен од 100% од храна одделение с

Pacifier синџир е составен од висока густина и висок квалитет на полиестер, со многу мека на допир.Мие и лесн

Изработена од 95% памук и 5% spandex, обезбедувајќи одлична absorbency и е доволно само се водат за долгорочна упот�

Pacifier синџир е составен од висока густина и висок квалитет на полиестер, со многу мека на допир.Мие и лесн

Безбеден и сигурен : различни од дрвени или метални материјали, овие силиконски монистра се сигурни за у

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Teethers за бебиња се BPA free и направени со храна одделение силиконски.TEETHER ИГРАЧКА Бебиња може лесно контрол�

Booбони мерки 3.5" Долго x 2" Висока; идеален за нежно благотворно мали должи додека пријатна вашето малку ед

Безбедна Храна Одделение Силиконски Материјал : Нашата teether играчка се направени од храна одделение сил

Високиот квалитет на материјалите.Направени од храна одделение силиконски,тој е безбеден и не toxin.Може �

Направени од висококвалитет полиестер материјал, издржлив.Совршен раното детство подарок за момчиња и

Им овозможи на вашето бебе да се чувствува сетилните teether играчки да ги смири своите болка непцата.Помог

100% БЕЗБЕДЕН МАТЕРИЈАЛДоенче Само бебе teether се направени од храна одделение силиконски со Брегот цврсти�

Ова бебе pacifier носител е направен од памук конец.Pacifier синџир е одличен подарок за бебето, бебе туш или сек

Органски Дрво Писмо Монистра,DIY бебе teether монистра,Боја : Природна дрво.Материјал : бука,Големина : 12mm,дуп�

Сите дрво / силикони / дрвени монистра се направени со храна одделение, BPAfree материјал.Специјално за бебе

Scroll