Ново
на egalleria Супер Големи Модели Airbrush Stencils За Привремена Тетоважа Телото Уметност, Сликарство Книшка

на egalleria Супер Големи Модели Airbrush Stencils За Привремена Тетоважа Телото Уметност, Сликарство Книшка

Достапност: Залиха
DEN 1401.60

Тип : Тетоважа Stencil Brand Име : OPHIRModel Број : STE6 Name : Airbrush Stencils / Airbrush Образец Sheets Booklet Димензии : 21.7 cm x 30.1 cm(А4)Секој Модел : x 35cm 22.8 cm Suitable За : Тело Сликарство/ Привремена Тетоважа Stencils Reusable Шаблони Листови : Еднократно Airbrush Stencils.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Еден 6m L Peelable Тело Боја (Сјај).Препорачана возраст : 6+.Материјал : Синтетички каучук, Вода, Пигмент, Humectant.Н�

ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 1 Шминка Восок + 1 Краста Крв + 1 Шпатула + 1 црна Stipple Сунѓер,со овој комплет може лесно д�

Формулиран за употреба на лице и тело со користење само на одобрени козметички одделение алкохол и пигм

ШИРОКА ПРИМЕНА:Перат течни телото бојата може да се користи во шминка, театарски претстави, фестивали,

12 Мл.Аеросол Подготвена Да Спреј (Kbc) Kandy Basecoat.Мраз Бисери Надмине Сите Традиционални Бисери На Осветлен�

Нашата лице бои се безбедни супериорна козметички одделение го сочинуваат; Тестирање на производот пре

Тоа е многу погоден за роденден страни, отворено спортови, лов, стрелаштво, активности, фенси облека, игр

Најсветлиот Сјај под Blacklight Гарантирано!.Вистински Сјај на Месечината брендиран производ.Направени во �

Посебен Ефект и SFX Шминка : Лесно да се обликуваат и да било реална изгледа можете да си замислите.Лузни и

Најсветлиот Сјај под Blacklight Гарантирано!.Вистински Сјај на Месечината брендиран производ.Направени во �

Богати Бои : Комплекс боја модели исто така, може да биде лесно да се направи, бојата е дури, лесен за упот

Пакетот Вклучува : 1 црвена тело боја 100ml.Црвено со полно тело, боја што е нетоксични крем врз основа шмин�

Safe : Мирис и не се токсични.За индивидуалните разлики во кожата и чувствителност, препорачливо е да се из

✔СОВРШЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА : Фузија е Премиер на Дип Парпл се соочуваат боја е високо пигментирани л�

Scroll