Ново
1/8 - 28 BSPT Тема Plug Gage

1/8 - 28 BSPT Тема Plug Gage

Достапност: Залиха
DEN 214.80

1/8" - 28 British Standard Цевка Коси тема plug gage. 1/8" е номинална цевка size - за конкретната тема димензија е поголема од нормалната големина.Производот слики се за повикување само. 1/8" - 28 British Standard Цевка Коси тема plug gage. 1/8" е номинална цевка size - за конкретната тема димензија е поголема од нормалната големина.Производот слики се за повикување само.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

M70 x 6 нишка прстен gage.Class од одговара : 6g вклучувајќи ОДИ NOGO.Бренд нови стандарди : ISO 1502 Стил : Цврсти RH( дес�

DIY Материјали : Металугрија.големина : 58x35x2mm.агол gage агол скала : 29°,30°,40°,45°,50°,55°, 60°, 65°.тип : агол gage Колос

Вермонт Gage 411114530 Цевка Тема Plug 2 11.5 Големина Алатка Челик.Цевка Тема Plug No Go (Минус) Класа L3 L1 1.9999 во 2.0000 Во.�

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREAD RINGGAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНА

Темата мерач е направен од нерѓосувачки челик, ' рѓа доказ и отпорни на абење, не е лесно да се деформира �

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDSMOOTH ОБИЧНА ИГЛА PLUG GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ

100% Сосема Нов и Висок Квалитет.Тип : Тема Вртење Алатка Колосек.Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Големин�

ЗДРАВО ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREAD PLUG GAGES.ТИЕ AREUSED.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOTHEY ARELABELED : 6 1 /

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDFACE МЕЛНИЦА.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА

【Висок Квалитет】Направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик, мерач е цврсти и издржливи 【Удобе

Инчи / метрички еквиваленти.Fastener оценки.Референтни табели.FASTENER ЦРНА КНИГА 248 P 1 ST EDITION W / THREADGAGE 248 pp • 1st Editi

Тема Прстен Gage 5 / 811 unc завршетоци со 2 A Тема Прстен Мерач ОДИ NOGO.Материјал : Алатка Челик 6062 РК; Стил : Цврс�

Нерѓосувачки Челични Ножеви : Сите 52 ножеви се направени од не 'рѓосувачки челик, кој не е лесно да' рѓа, о

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА ТЕМА PLUG GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛ�

Владетелот телото е направено од нерѓосувачки челик, со добра еластичност и висока јачина.Полиран и хро

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDITEM.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНАЧУВАЊ�

Gage големина : 3 / 8"; Конци по инч : 24 Серија : UNJF; Класа : 3.Б.Taperlock Тема Plug Gage ДвојноНа Крајот На Собата.Оди На Т

Материјал : завртка мерач алатка во собата е направен од 430 нерѓосувачки челик, прекрасен изглед, не е ле�

Номинален дијаметар : 4".Тема по инч : 10 Т помине и Z не помине, Класа 2 A.Производот слики се за повикување с�

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDSETTHREAD PLUG GAGE.ОВИЕ GAGES СЕ КОРИСТИ ЗА CALIBRATING ТЕМА ПРСТЕН GAGES САМО!ТИЕ НЕ СЕ КОРИСТАТ З�

СТЕ КУПУВАЊЕ НА THEPICTURED ТЕМА ПРСТЕН GAGES.ТИЕ СЕ КОРИСТАТ.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOTHEY СЕ ОЗН�

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDITEM.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНАЧУВАЊ�

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА THREADRING GAGES.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ

Gage големина : #2; Конци по инч : 56 Серија : unc завршетоци со; Класа : 2 BСПИ.Taperlock Завртка Тема Вметнете Plug Gage Дв

Класа : 2 A.Вклучува : Сертификат на Точност.Ги исполнува / Надминува : ASME Б1.2 Предмет : Навој Прстен Колосек

Толеранција : 0.00004".Gage Дијаметар Опсег : 0.6351" да 0.7600".Тип : Оди (Плус).Примена : За Двете Продавница Подот и Л�

Номинален дијаметар : 2".Тема по инч : 20 Т помине и Z не помине, Класа 2 A.Производот слики се за повикување с�

Тема мерач е јасно означени за удобен и лесен за читање.Точни мерења, едноставна и великодушни форма, ши�

Scroll