Ново
Зимзелени 214-2099-050 Полистирен за Општа Намена Тест Цевка со Завртка Капи, Круг Дното, 16 mm х 150 mm (Пакет на 1000)

Зимзелени 214-2099-050 Полистирен за Општа Намена Тест Цевка со Завртка Капи, Круг Дното, 16 mm х 150 mm (Пакет

Достапност: Залиха
DEN 5119.92

Прецизност моделирани.Круг дното.Не се стерилни.Полистирен цевки обезбеди јасност и се соодветни за употреба со благо кисела или алкално решенија, алкохоли и сол.Полистирен материјал содржи помалку масла и адитиви од други материјали.Шест чудни ребра се зголеми корисна површина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Материјал : Полистирен Пластика.Боја : Транспарентна,Црвена plug капа.Капацитет?3 ml (12mm 60mm x).Употреба : Алте�

Боја : Проѕирна боја + бела.Големина : 12x75mm.Секој тест цевка доаѓа со фитинг притисни капа за да се спречув

Различни Прилики : Одлична за Наука Партија декорација,Роденден или Свадба Партија,училница лаборатори

【ХРАНА ОДДЕЛЕНИЕ МАТЕРИЈАЛ】 јасно рамен тест цевки се изработени од PET пластика, која прави да биде здр

Со заменлив затка.Тип I Произведени од страна Foxx Живот Науки.Во соработка со Borosil Стакло Работи, Индија, Fo

20ml Номинална Јачина на звук 16mm Дијаметар 152mm Висина.Поликарбонат.Greiner БиоЕден 169501 Тест Цевка, 16mm Дијамет�

ИНДУСТРИСКИ КВАЛИТЕТ | 7ml (0.2 мл) Тест Цевки направени од висок квалитет, тешки, Borosilicate 3.3 стакло.ТЕНОК ЅИД

Тоа може да се одржи мали, апчиња, прав, капсули и други цврсти.Материјал : Пластика.Боја : Проѕирна.Ергон�

Објект : Тест Цевки.Labware Цевка Тип : Тест Цевка.Labware Номиналниот Капацитет на англиски јазик : 0.33 оз.Labware Н�

Димензии : 16x100mm.Завртка Капи : Црвена, Монтирани.Јачина на звук : 13ml.Материјал : Полипропилен.Завртка Врво

Материјал : ПП.Издржи температура се движи : 80 ℃ + 121 ℃; може да биде autoclaved на 121 ℃.Употреба : лабораториски

Пластични Јасно Лабораторија Шишенцето Мал Шише Примерок на Тест Цевка со Капи за Научни Лабораториски

ШИРОКА ПРИМЕНА одлично за складирање на бонбони, примерок, течни, бања сол, монистра, закуски, итн.Исто т

13x100mm Навој Тест Цевки.Јачина на звук : 10ml.Со пластични завртки капа.Карактеристика на цилиндрични круг д

Цевка Vol.0.85 оз Кол.28x85mm, 1.01.2 мм дебел ѕид, autoclavable.Со алуминиумска завртка капа и силиконската гума лагер м�

50pcs пластични тест цевки без капи, 5.5 ml.Дијаметар : 0.47" / 12mm, должина : 3.07" / 78mm.Направен од јасно пластика.Кру

1 Пакетот вклучува : 50 PCS 8ml јасно ПЛАСТИКА тест цевки со капи 2 Големина : 0.47"×3.9" / 12×100mm, Обем : 8ml...

Прилагодено Печатење Графички : Луд Наука тема, Бојата е Црна.Тест Цевка : 16 X125mm (0.5 x 5 инчи), Полипропилен,

Се одликува со двојноглавата дизајн кој го прави возможно да се завртки на различни спецификации.порад�

Конусна дното самостои цевка дизајн : на шишенцето поставени на лабораторија workbench постојано, дури и без

Scroll