Ново
Тетоважа Игли Кертриџ - Autdor 40Pcs Мешани за Еднократна употреба Тетоважа Кертриџ Игли Круг Лагер 3RL 5RL 7RL 9RL за Tattooing Тетоважа Машина Пенкало Тетоважа Колекции Тетоважа

Тетоважа Игли Кертриџ - Autdor 40Pcs Мешани за Еднократна употреба Тетоважа Кертриџ Игли Круг Лагер 3RL 5RL

Достапност: Залиха
DEN 623.76

ПАКЕТ И ГОЛЕМИНА - Продадени од страна на 40pcs тетоважа кертриџ игли за секој пакет.Поединечно спакувана и Пред-sterilized.E.О.sterilized и пакувани во блистер пакување.Овие избрани тетоважа кертриџ игли вклучувајќи 1203 RL,1205 RL,1207 RL,1209 RL(секоја големина 10pcs) може да се достапни.БЕЗБЕДНОСТ на МЕМБРАНА - Безбедност мембрана внатре касети систем, што го запира мастило од поминува преку цевка или тетоважа машина.На кертриџ игли се компатибилни со кертриџ костец и машини.Касети дојде со блиски отвор совети што може да се направи игли strike повеќе стабилен.ОДЛИЧЕН МАТЕРИЈАЛ - Тетоважа игли касети се направени од високо-одделение пластика и тетоважа игли се направени од 316 L супер нерѓосувачки челик.Светлината јасни бои совет тело да се лесно да се набљудуваат игла впечатлива.игла бар дизајн е повеќе напредни, препуштајќи му се на тетоважа игла контакт кожа без мртвите простори.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Овозможува тетоважа уметници да го поставите до тетоважа игли и да се префрлате игла конфигурација многу брзо време tattooing процес.Низок профил, домување & подобро мастило проток & облик на внатрешноста.Пополнување на бои е лесно, потопување машински игли во мало тенџере на боја или со пополнување боја во горниот дел од отворањето на патрон.ГАРАНЦИЈА за квалитет - Autdor е тетоважа опрема производителот, со фокус на квалитетот на производот и задоволството на клиентите.Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни за 40pcs тетоважа игли кертриџ.Ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви помогнат да ги реши вашите проблеми.Вратите за целосна наплата или размена се прифатливи.Пред-sterilized.E.О.sterilized и пакувани во блистер пакување.Секој пакет се означени со датата на производство и рок на траење.Тетоважата касети игли може да компатибилен со сите видови кертриџ костец и машини.Касети дојде со блиски отвор совети што може да се направи игли strike повеќе стабилен.Тетоважата кертриџ игли има широк спектар на употреба и се погодни за различни тело, тетоважи.Може да се користи за тетоважи, веѓа тетоважи, усна тетоважи, eyeliner тетоважи, косата тетоважи, итн.Да се отстрани игла : Тргни се назад на хартија маска од пластични блистер.Избегнувајте влажност и висока температура за складирање.Не користите ако внатре пакет е оштетена.Autdor е професионална тетоважа производ на услуги.Ние се фокусира на истражување и иновации, и постојано ажурирање на нашите производи.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

✅ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ –НЕ УПОТРЕБА НА ЛАЖНА КОЖА Професионални ножеви на одличен квалитет кои се остри до

ПАКЕТ И ГОЛЕМИНА Romlon 20 PCS стандард за еднократна употреба тетоважа кертриџ игли, вклучувајќи 1209 RM голем�

Изработени од нерѓосувачки челик, нема рѓа или корозија, издржливи во употреба.Сите игли се фино полира�

Се применуваат ЗА : Ова sterilized шминка игли се одговараат Charme Princesse EM503 / 504 / 505 / 506 и EMK603 серија трајна шминка

Компатибилен со Сите видови кертриџ костец машини 100% Д О Гас Sterilized и поединечно пакувани.Мазни рабови с�

МАТЕРИЈАЛ : Амбиција тетоважа игли направени од 316 медицински нерѓосувачки челик.Иглата совет користи A�

НАНО за Еднократна употреба Microblading U18 Големина : Нано 0.15 mm blad 18 U, најтенкиот microblading ножеви на пазарот.Нан�

1 Безбедност мембрана внатре во системот 2 Светлината јасни бои совет тело подобра видливост...

★Безбедност Материјал>>> Медицински стандард 316 од не ' рѓосувачки челик пирсинг со CE сертификација.Сите

Jconly Кертриџ Игли Pro Тетоважа Касети за Тетоважа Уметници.CE сертификација.100% за еднакви можности Гас Steril

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА 25мм за Еднократна употреба Тетоважа Цевка со Избрани Тетоважа Игли.Пакет од 40 x тетова

Најдобрите материјал за изработка на игли : игли се направени од најдобрите квалитет 316 L.хируршки нерѓо�

Направи го исклучите материјал кои го намалуваат триењето на игла совет што резултира со ниско ниво на �

[Совршен Заменливи Дизајн] На 10pcs нано замена касети се многу лесен за употреба.Само треба да се замени с�

Безбедност мембрана внатре во системот.Светлината јасни бои совет тело подобра видливост.Низок профил

Сечилото е направен од медицински одделение од нерѓосувачки челик.Стерилизација која е сертифицирана �

100% за еднакви можности Гас Sterilized и поединечно пакувани.Игли направени од 316 медицински одделение од нер�

Материјал : 316 Хируршки Нерѓосувачки Челик и медицинскиодделение пластика.Поединечно спакувана и Предst

ВИСОК КВАЛИТЕТ Тетоважа cartidges игли е направен од 316 L хируршки нерѓосувачки челик и медицинскиодделение

1 Безбедност мембрана внатре во системот 2 Светлината јасни бои совет тело подобра видливост 3 Низок про

★Пакет:Wormhole Тетоважа Кертриџ Игли се sterilized од страна на еднакви можности за гас, индивидуално спакува�

СОВРШЕН ТЕТОВАЖА СОВЕТИ за ПОЛНЕЊЕ 100pcs за еднократна употреба тетоважа совети, вклучувајќи 3 RL 5 RL 7 RL 9 RL

Безбедност материјал : тетоважа игла е направен од висококвалитет 316 B од нерѓосувачки челик и се е чисто

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ : Секој ампер ножот и иглата и пигментацијата игла во овој пакет се хируршко одделе�

Стерилизација која е сертифицирана со Гама Зраци, во согласност со Владата Стерилизација Упатства.За е�

Растојанието помеѓу игла и иглата е мал, износот на боење материјал е мал, пенетрација е полесно, боја е �

Scroll