Ново
Pacifica Убавина Зголеми Цвет Хидро Магла, 4 Течност Унца

Pacifica Убавина Зголеми Цвет Хидро Магла, 4 Течност Унца

Достапност: Залиха
DEN 198.00

Се ЧУВСТВУВАТЕ ОСВЕЖЕНИ И DEWY ТЕН со овој indulgent, навлажнувачки лице магла дека има убава зголеми мирис.ОВАА СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА НА АРОМАТЕРАПИЈАТА И КОЖАТА ЉУБОВТА е формулиран за сите типови на кожа и е спасението, во утринските часови и смирувачки во вечерните часови.НАПРАВЕНИ СО ПРИРОДНИ И ВЕГЕТАРИЈАНСКАТА СОСТОЈКИ, вклучувајќи ги зголеми вода и kombucha, дизајниран да се врати на, тон, и рамнотежа на изгледот на вашата кожа.СПРЕЈ И да УЖИВАТЕ во текот на целиот ДЕН или го користите во секое време сакате да мириса убаво, знаејќи сензуална флорални мирис и хидратантен pick me up е само магла далеку.БЕСПЛАТНИ ГРУБИ ХЕМИКАЛИИ вклучувајќи ги и parabens, phthalates, SLS, petrolatum и други состојки што не сакате на вашата кожа.Роуз вода.Kombucha.За сите типови на кожа.Освежува и хидрира во секое време.Помага баланс и тон на ѕвонење.Ароматерапијата и кожата љубов се обединат.Формулиран без parabens, phthalates, SLS, или минерално масло.Ароматерапијата и кожата љубов се обединат во оваа светлина, хидратантен магла исполнет со роза вода и ферментиран чај (kombucha) дизајнирана да им помогне на ѕвонење и биланс на изгледот на кожата, оставајќи чувство освежен и dewy.Го користите во секое време за pick me up.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Чисти и затегнува порите Necesse Природни чистење тонер завршува вашата кожачистење и ги отстранува остат

Премијата се соочуваат со нега вештерка шумска е еден од најпознатите разноврсна лицето за нега на кож�

Смирувачки и смирување на лицето тонер, совршен за чувствителна кожа.Primes, тоновите, појаснува, moisturizes и о

Оди за Сјај со Truffle Терапија Љубов на Прв Удар Чистење Дуо!Кој КОЖАТА&CO повеќето од суштинско значење тре

8течност унца шише Clean & Clear Essentials Длабоко Чистење Тонер за Чувствителна Кожа е наменета да се борат масло

Она што го Прави Тоа : Ова освежување алкохол & масло слободни мажи лицето тонер отстранува вишокот на ма

Алкохолслободен Лицето Тонер е единствена против стареење лице тонер без груби сушење дејство на алкох

1 100% Екстракт состојки : Целосна 100% се извлече без никакви разредување со вода 2 Кожата проблеми Акни, См�

НАВЛАЖНУВАЧКИ & ХИДРАТАНТЕН : Тоа содржи 87% од Бодлив круша кактус екстракт наместо вода и Panthenol.Кактус е

100% чиста дестилирана се зголеми вода од Damask ливчиња од роза.Роуз вода содржи голем број моќни хранливи м

Поддржува обновување на кожата Нашата 7% Glycolic АХА Тонер е комбинација на exfoliating придобивките од Glycolic Кис

Содржи Oragnic Алое & Зголеми Вода за да го Негуваат и Поправка на Кожата.Не Содржи Алкохол.Вегетаријанци, Г�

Вештерка Шумска : заштитен екстракт содржи 195% повеќе танини од конкурентите, затегнува порите, контроли

Дали сте во потрага за таа убавина на производот во вашата бања дека може да се реши многу од вашите проб

Влага богата магла намалува појавата на црвенило и фини линии на сува,.Формулиран со шеќер добиени humectant

Scroll