Ново
1pcs НАС-100 Ултразвучно Сензор Модул DC 2.4 V-5V

1pcs НАС-100 Ултразвучно Сензор Модул DC 2.4 V-5V

Достапност: Залиха
DEN 124.56

Модулот е подобрена, на модулот за себе е со температурна компензација.Потекло : CN(Потекло)Материјал : Metal Type : Вибрации Sensor Circuit одбор : 20×45 mmmodule дебелина : 15mm Use напон : DC5 VQuiescent струја : помалку од 2m ALevel излез : висока 5 VInduction агол : не повеќе од 15 degrees Detection растојание : 2cm-450cmhigh прецизност : до 1mm A контрола порта направени високо ниво на повеќе од 10 US, може да почека за високо ниво на излез на примање на пристаништето.Јас може да има тајмер излез тајмер, кога пристаништето оди ниско, може да прочитате на вредноста на тајмерот, Кога растојанието за растојанието, може да биде пресметана од далечина.со користење на ИО потребен опсег, најмалку 10us висок сигнал;модул автоматски да испратите 8 40khz квадратен бран, автоматски се открие дали постои сигнал за да се вратите;сигнал за да се вратите, преку IO излез на високо ниво, крајно време е време на траењето на ултразвук од лансирањето на враќање време.Тест растојание = (high време×звук брзина (340 M/s)НИ-100 ултразвучно мерење растојание модул може да се постигне 2cm ~ 4.5 м не-контакт дистанца за мерење на функцијата, со 2.4 ~ 5.5 V широк влезен напон спектар, статичен и потрошувачка на енергија помала од 2m A, доаѓа со сензор на температура за да се поправи на далечина на мерење на резултати, додека Со GPIO, сериски и други средства за комуникација, стабилен и сигурен.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

2 ПАРЧИЊА интегрирани ултразвучно растојание сензор со 2.5 M сонда, со различни начини на кои може да биде

40,000 чешми во минута : Ефикасно ја чисти уста и ги отстранува различни дамки.Чисти, чувствителен, полски,

Исклучете ултразвучно електрична четкичка за заби за да студент мажите и жените брзо полнење мека bristled

3 Персоналните Режими; проф дР BEI sonic електрична четка за заби е дизајниран со 3 различни начини; Чистење н

Поблага режим : Вибрации е смирувачки, погоден за корисници кои ги користат електрични четки за заби за

Дезинфекција на Комората : Опремен со комора, сина, виолетова светлина дезинфекција, може да се елиминир

Направи вашите заби многу удобно секое утро и вечер, уживајте во чистење заби на секои пати.Пет функцион

◆ Вистински звук спортски четка за заби : до 28,000 удари во минута, звучни бранови ефикасно да помогне за ч

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

9ниво чистење на владата : прекинувач, лесен за ракување, 9 нивоа може да се прилагоди, притиснете го прек

Адаптивни технологии "Инсталирајте и заборавајте операцијата".Сите дигитални уреди со покажувач на тех

Притиснете го копчето "на" копче, и на електрична четка за заби може да биде вклучено.Чистење на владата

Магнетното levitation sonic motor излези мотивот моќ за чистење заби : нишалка фреквенција може да достигне до 45,000

Сигурен и погоден за широк спектар на употреба.Висока реализација ефикасност, едноставна за регулирање

Само полните два пати месечно, трае околу 15 дена, континуирано работно време е 120 минути.Поддршка на глас

[USB Полнење] – Овој sonic четка за заби усвојува полнење преку USB док дека само треба 1.5 часа полнење може да

Објект : Noncontact Ултразвучно Ниво Сензор.Класификација : Општа Намена.Опсег : 49.2".На точноста : 0.125".Резолуци

Заштита одделение на инструментот достигне IP65, како и влезни и излезни линии имаат антигромот заштита и

Модулот усвојува costeffective ултразвучно кои се движат чип CS100, кои се движат до повеќе од 6m / 19.6 фт, кои се дв

Водоотпорен Дизајн : електрична четка за заби е затворен дизајн и е целосно водоотпорен, лесен за употре

Scroll