Ново
EAI Нафта Печат 50mm X 70mm X 9mm (5 КОМПЈУТЕРИ) ТЦ Двојно Усна w/Пролет. Метал Случај w/Нитрилна Гума Слој

EAI Нафта Печат 50mm X 70mm X 9mm (5 КОМПЈУТЕРИ) ТЦ Двојно Усна w/Пролет. Метал Случај w/Нитрилна Гума Слој

Достапност: Залиха
DEN 1019.04

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина нитрилна гума за сигурен и траен перформанси.Оваа 50mm ID гумени капак печат е лесен и не е лесно да се возраст.ПЕЧАТ ИСКЛУЧУВАЊЕ на ИСТЕКУВАЊЕ и НЕЧИСТОТИЈА : Нема повеќе да се навлегува до истакна страна spills од вашиот ротари елементи!Направена со гума, жартиера пролет, и внатрешен метал случај, овој метрички нитрилна нафта печат ефикасно да го спречува истекување на масла и го спречува влез на прашина и нечистотија во вашите скапоцени машина.ОДЛИЧНО се ВКЛОПУВААТ : 50mmx70mmx9mm големина.Совршен двојно усна нафта печат за автомобилската, мотоцикл crankshafts, заработувачката, camshafts, оска шахти, машини, вода, пумпи, вентили, предните и задните тркала, и возила мотори.Нашата нафта печат ќе одговара совршено насекаде, каде што треба.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР : Со своите 70 A Нитрилна Butadiene Гумени капак материјал дизајн, оваа пролет натоварени метрички ротари окно ќе го издржат температури од -40℉ да 226℉.ЈАГЛЕВОДОРОДНИ ТЕЧНОСТИ : Конструиран за јаглеводородни течности запечатување на животната средина, оваа 50x70x9mm ТЦ нафта печат зголемува добра отпорност на масти, минерални масла, хидраулични течности, и нафтени масла.Што повеќе, овој печат има ниска оток во вода, обезбедување на долгорочна употреба.УЖИВАЈТЕ МАЗНА ПЕРФОРМАНСИТЕ на МАШИНАТА СО ПОМАЛКУ "дупките" во системот И BREAKDOWNSIn машина компоненти, "дупките" во системот може да доведе до intermixture на различни медиуми или да доведе до штетни загадувачи да влезат во вашиот машини.Тоа е причината зошто на вратило нафта печат е суштинска компонента на вашата деликатна машина.Направени за супериорен запечатување перформанси, ова масло печат користи гумени капак за стабилна печат способност и тесни се вклопуваат, внатрешна метал случај засилување за подобрување на ригидност на печат, и жартиера пролет за постојан притисок на окното за ефикасно затворање.Оваа гума нафта печат ќе го задржи надвор нечистотија и други загадувачи од надвор, додека избегнување на истекување на масла или хемикалии поради hydrodynamic транспорт ефект.Главни Карактеристики Ќе Љубов Дизајниран да OEM спецификации со јаглероден челик пролет и нитрилна butadiene гумени материјал.Отпорен на температура меѓу -40o F да 226o F.Ја штити вашата инвестиција со одржување прашина, нечистотија, и нечистотии away Hydrocarbon течности отпорни, и отпорни на Абење за оптимални запечатување перформанси.Лесно да се инсталира без да се оштети.Широка Употреба : Automotive Motorcycle Shock absorbers Engines Gearbox Bearing Axlesspecificationmaterial : Нитрилна Гума и Јаглероден Челик Spring Hardness : 70 ANOTE : ве Молиме потврдете го бараната големина и материјал пред да купите.Зошто Да Го Одберете Нас?Во EAI ние специјализирани во обезбедување на високо квалитетни делови и производи кои се произведени во согласност со ОЕМ спецификации и тестирани за оптимални перформанси и издржливост.Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни со вашата нарачка, ве молиме не двоумете се да контактирате и со нашите грижа на клиентите одделот за задоволително решение.Печат Исклучување Spills и Нечистотија!Заштита на Вашата инвестиција!Кликнете на Додади во Кошничка СЕГА!.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав

[Метрички Големина] 62mm надворешен Дијаметар, 25мм Внатрешен Дијаметар, 10мм Ширина [BunaN] Стандард 70 A Нитри

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав јаглероден челик пролет и вис

вратило дијаметар : 58.0000 во.изградба опис : Подели Печат, Еден Усна со Лиенво не ' Рѓосувачки Челик Прст Пр

Цврсти / Подели : Цврсти.Вратило Дијаметар : 4.250 во.Надворешен Дијаметар : 5.501 во.Ширина : 0.438 во.Дизајн Тип

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI Масло Пломби се изведуваше со здрав

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI Viton Масло Пломби се изведуваше со ви

Големина 25мм надворешен Дијаметар, 12mm Внатрешен Дијаметар, 8mm Ширина.Изградба Флуор гума нафта печат н

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI Viton Масло Пломби се изведуваше со ви

Големина 12mm x 28mm x 7mm ТЦ Вратило Нафта Печат.Изградба Флуор гума нафта печат на телото, зајакнување на ра

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI Viton Масло Пломби се изведуваше со ви

Цврсти / Подели : Цврсти.Вратило Дијаметар : 2.375 во.Надворешен Дијаметар : 3.251 во.Ширина : 0.433 во.Дизајн Тип

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав јаглероден челик пролет и вис

вратило дијаметар : Тешка Услуга Апликации, Ротирачки Апликации, Основните Метали Индустрија, Челична И

вратило дијаметар : 34.0000 во.изградба опис : Подели Печат, Еден Усна со Лиенво не ' Рѓосувачки Челик Прст Пр

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав јаглероден челик пролет и вис

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI Viton Масло Пломби се изведуваше со ви

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав јаглероден челик пролет и вис

[Метрички Големина] надворешен Дијаметар 30мм, 16mm Внатрешен Дијаметар, 7mm Ширина [BunaN] Стандард 70 A Нитрил

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав

вратило дијаметар : 41.5000 во.печат тип : Axial Екструдер Печат со Стега.надворешен дијаметар : 1.0625 во.максима

[Метрички Големина] 47mm надворешен Дијаметар, 25мм Внатрешен Дијаметар, 7mm Ширина [BunaN] Стандард 70 A Нитрил

вратило дијаметар : 19.6250 во.обвивка : Метал Случаи.надворешен дијаметар : 21.6250 во.притисок толеранција : 101

Ротари Вратило Печат Двојно Усна Вратило Кол 9.843 Инчен Ширина 0.63 Инчен За Понесе Кол 11.024 Инчен Нитрилна

Нитрилна Гума.Масло печати служи за да се спречи истекување, не само на лубриканти, но, исто така, вода, х

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав

вратило дијаметар : Тешка Услуга Апликации, Ротирачки Апликации, Основните Метали Индустрија, Челична И

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI Viton Масло Пломби се изведуваше со ви

Scroll