Ново
Браунинг AX36 Gripnotch Појас, СЕКИРА Појас Дел, 37.3 Теренот Должина

Браунинг AX36 Gripnotch Појас, СЕКИРА Појас Дел, 37.3 Теренот Должина

Достапност: Залиха
DEN 296.64

Производителот : БРАУНИНГ MFG.Производителот Дел Број : AX36. Браунинг V Појас, Ax36, 1/2 X 38. - 301643. Земја на потекло : сад.Користат "земјата формираат" дизајн со што се намалува вибрациите, носат и почетна појас тензија на косата.Поголема појас sidewall дава повеќе sheave контакт.Notched појаси се поефикасни, работи ладилник и може да се работи во помали теренот дијаметри sheaves.Браунинг КОД 1 натпревар толеранција Нафта и отпорни на топлина Статични спроведување - Браунинг V Појас, Ax36, 1/2 X 38. - 301643 - Производителот Дел Број : AX36 - Производител : БРАУНИНГ MFG.Браунинг високи перформанси v-ремени се дизајнирани да понудат долг живот и намалената престој одлуки Браунинг ОЕМ наведени и изведувачот приоритетни.Polychloroprene синтетички каучук соединенија кои се наоѓаат во стандардна v-појас изградба граница оперативни температури од -30*С до +140*F. Браунинг EPDM v-ремени се прошири Индустриски стандард temp спектар значително.Оперативни температури за EPDM v-ремени се -60*С до +250*F. Овој опсег помага да се осигурате долг живот и сигурен перформанси.EPDM е синтетичка гума соединение, EPDM е силна, флексибилни, и се противи на гниење.Тоа е озонската, оксидација, влажност, и отпорни на топлина.Оперативна температура за EPDM v-ремени се -60*F 250*F. Корисниците се во потрага по поголема температура се движи во v-ремени за некое време поради висока амбиентална и оперативни температури во повеќе апликации.На Браунинг EPDM проширен спектар сега помага да се пополни оваа потреба.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Појас C 7 / 8 x 374in ОК 12 Бенд.Сликата може да се покаже различен број на бендови.Производителот име D&D Power Drive.

Озвозможува Мудро Ригидност за Повеќе Појас Дискови.Патентирана Вратоврска Бенд Ткаенини : Трајно обвр

Појас 4 LK 1 / 2 x 41in ОК (AK39).Произведено во кина.Произведени од страна на D&D Power Drive.Пакет тежина : 0.11 lbs.На ремен

Појас C 7 / 8 x 224in ОК 11 Бенд.Сликата може да се покаже различен број на бендови.Производителот име D&D Power Drive.

Здраво Перформанси Fiberglass Затегнувачка Мозок Одлично димензионална стабилност.Повисоко енергетско сп�

Појас, К, 0.14 x 86.25 во ОК, 20 Ребро.На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа.Тие се дизајнирани со це�

Го заменува : АЛЕН Е АВТО ДЕЛОВИ _ GATA48 ALLIS CHALMERS _ 518465 ALLIS CHALMERS _ 70518465 BESTORQ A48 BOSTWICKБРАУН _ 382884 BRAMEC КОРП _ 17927 КЕМБ

На ремени надмине сад rma објавени рејтингот нивоа.Тие се дизајнирани со цел да се изврши на идентични ил�

【Параметар】Дебелина : 1118mm / 44";Width : 17mm / 0.67";Дебелина : 11mm / 0.43"; 【Функција】Мали триење и големите пренос е�

【Големина】 Внатре Дебелина : 0.66 m / 2.17 ft;Број на Модел : AX26.Кругот се стеснува кругот, вистинските перимет

долг живот отпорни на триење капак.статички и масло отпорни.висока затегнувачка цврстина кабли се наме�

RPC Заб Профил Компатибилен со Поли Синџир, RPP, HTD и Power Grip GT 2 pulleys.Најголема Моќ Капацитет Намалена појас и

Појас 4 LK 1 / 2 x 132in ОК (AK130).Произведено во кина.Произведени од страна на D&D Power Drive.Пакет тежина : 0.81 lbs.На реме

Ги исполнува или го Надминува ОЕМ Спецификации; Долг живот EPDM Гума Соединение.Комерцијален гума формул�

Појас, Б.К., 21 / 32 x 165in ОК, 2 Бенд.На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа.Тие се дизајнирани со цел

Земја на Потекло : Кина.Појас поли J 22 In PL 10 ребро.Пакет Тежина : 1.0 фунти.Пакет Димензии : 12 L x 12 W x 1 H (инчи).Н�

Појас поли J 20 In PLY 8 ребро.Земја на Потекло : Кина.Пакет Тежина : 0.096 фунти.Пакет Димензии : 12 L x 12 W x 2 H (инчи).�

Сликата може да се покаже различен број на бендови.Единица грофот : 1.0 Пакет Тежина : 80.15 фунти.Пакет Диме�

Појас Б 21 / 32 x 352in ОК 16 Бенд.Сликата може да се покаже различен број на бендови.Производителот име D&D Power Dri

Scroll