Ново
Карпести Планински Пресврт 953CO3/32SS Навој месо тело, Кобалт, 135 Степен Сплит Точка, 3/32 Фракционо Големина, 1 Севкупната Должина (Пакување од 100)

Карпести Планински Пресврт 953CO3/32SS Навој месо тело, Кобалт, 135 Степен Сплит Точка, 3/32 Фракционо Големина,

Достапност: Залиха
DEN 8743.68

Супериорен црвено цврстина за висока температура апликации.Помалку крајот оптоварување на притисок бара.Сплит Точка продира во контакт и го спречува "шетаат" од малку.Изградена на NAS 965. Карпести Планински Пресврт 953 CO3/32 SS Навој месо тело, Кобалт, 135° Сплит Точка е за користење на Челик (низок и среден јаглерод), Легиран Челик, Нерѓосувачки Челик, и Сила Легури.Тврда површина со висок подмачкување Индустриски Одделение NAS Кобалт Челик (HSCO). 3/32" Фракционо Големина, 0.0937 , 1" Целокупната Должина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Светла слој 130 степен сечење агол.Din 1870 година(2) вежба стандард.Параболична flute за напредни чип отстранув

Вежба Малку Точка Агол : 118 Степени.Вежба Малку Заврши : Црна Оксид.Вежба Малку Димензија Тип : Фракционо

Alcrona слој.Slotting, ramping, Нуркање мелница насока.Din 6527 К мелница стандард.Hm материјал.Alcrona врвот е алуминиум хр

3.00 mm месо тело.Микро Вежба.Направени на под micron жито карбид.Kyocera е дизајниран и произведен да тесни толер

118 степен радијална точка 3 станови за 1 / 2" намалена месо тело.Црна оксид заврши.ХСС супстрат.Направен во

Unc завршетоци со UNF Крупни ХСС Допрете Jobber Должина Вежби 9 Компјутери;Конец Стандард : unc завршетоци со;Ма

Производот има дијаметар на сечење на 16 Милиметри.Изработени од материјал : ХССE Кобалт.Направени во Фра

Користете го за дома, канцеларија и индустрија електрични 1, Со микрофон, не pauperism да се поврзете со аудио

Сечење Дијаметар : 31 / 64".Вкупна Должина : 8 1 / 4" 2 Morse Коси Месо Тело.High Speed Челик Вежба Малку со Morse Коси месо

Супериорен црвено цврстина за висока температура апликации.Помалку крајот оптоварување на притисок ба

Стандарди : ASME B94.11 M1993 година Coolant Преку : Нема.Број на Флејта : 2 Morse Коси : #4 Flute Должина : 8 3 / 4 во.Коси месо т

Допрете го постави направени од одлични high speed челик, висока цврстина со добра трајност, се врши и во при

4 Pcs Дупчење Алатки, Вклучувајќи 3pcs чекор вежба малку и центар удар, најчесто се користат за машини за groovi

Пакет од 12 KEO забележување на т.н " и центрирање вежби спречи неусогласеност често предизвикани со корис

Сечење на работ дијаметар (ЦИР) : 0.8 mm, месо тело со дијаметар : прибл 1 / 8" (3.175 mm).Совет спирала flute волфрам к

58591151 Карактеристики : Триflatted месо тело за сигурна потпора Апликации : Се Создаде Големи Дупки, Тешки Мет

Со користење на magafor NC вежба на дијаметар над дупчење алатка, центрирање и chamfering се добиени во една опера

Прецизност земјата брзи промени празно наменета за креирање на сопствени профили кои бараат сплит лице

Scroll