Ново
Карпести Планински Пресврт 953HS16SS Навој месо тело, Тешки High Speed Челик, 135 Степен Сплит Точка, 16 Жица Големина, 1-1/4 Севкупната Должина (Пакување од 100)

Карпести Планински Пресврт 953HS16SS Навој месо тело, Тешки High Speed Челик, 135 Степен Сплит Точка, 16 Жица

Достапност: Залиха
DEN 8801.52

Индустриски Одделение NAS High Speed Челик (ХСС) конструирани за супериорна сила и да се кандидира надвор карактеристики.Површински третирани за отпорност на корозија и зголемување на подмачкување.Сплит Точка продира во контакт и го спречува "шетаат" од малку.Изградена на NAS 965. Карпести Планински Пресврт 953 HS16 SS Навој месо тело, Тешки High Speed Челик, 135° Сплит Точка е за употреба на Леано Железо и Челик Легура.Прецизност основа за побрзо, поефикасно чип отстранување Индустриски Одделение NAS High Speed Челик (ХСС). #16 Фракционо Големина, 0.177 Децимална Големина, 1-1/4" Целокупната Должина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Кобалт намалена месо тело вежби се тешки 135 Сплит Точка, Кобалт Челик, Jobber Должина, произведени на Национ

Стандарди : ASME B94.11 M1993 година Coolant Преку : Нема.Број на Флејта : 2 Morse Коси : #4 Flute Должина : 8 3 / 4 во.Коси месо т�

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

Пакет од 12 KEO забележување на т.н " и центрирање вежби спречи неусогласеност често предизвикани со корис�

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

Универзална хексадецимален рачка, висока јакост и цврстина.За дупчење и прислушување се комбинираат за

4 Pcs Дупчење Алатки, Вклучувајќи 3pcs чекор вежба малку и центар удар, најчесто се користат за машини за groovi

Користете го за дома, канцеларија и индустрија електрични.Работат на струјата на индивидуални реле : 30m A

ЗАШТЕДА на ВРЕМЕ И НАПОР : Дупчење и допирање може да се врши во исто време, заштеда на време и напор, се м�

Вежба Малку Точка Агол : 135 Степени.Предмет : Коси Должина Вежба Малку.Вежба Малку Големина : 5.10 mm.Длабочи�

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

Број на Флејта : 2 Вежба Малку Големина : 0.4062 (13 / 32).Morse Коси : Број 1 Вкупна Должина : 7 Големина : 0.4062 (13 / 32).На�

Користете го за дома, канцеларија и индустрија електрични 1, Со микрофон, не pauperism да се поврзете со аудио

Направени од високо квалитетни ХСС челик.Идеален за користење за да се намали дупки во различни материј

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ Рафинирани целосно мелење, секој производ кој се подложува на повеќе носат и солза по

118 степен радијална точка 3 станови за 1 / 2" намалена месо тело.Црна оксид заврши.ХСС супстрат.Направен во

материјал : High Speed Челик.вежба малку големина : 17 / 16 во.заврши / слој : Црна Оксид.flute должина : 91 / 8 во.точка �

Големина D Материјал : Карбид.Крај : Соголени (Светли).Flute Должина : 13 / 8 Вкупна Должина : 21 / 2...

Светла слој 130 степен сечење агол.Din 1870 година(2) вежба стандард.Параболична flute за напредни чип отстранув

Супериорен црвено цврстина за висока температура апликации.Помалку крајот оптоварување на притисок ба

Пакет од 12 KEO забележување на т.н " и центрирање вежби спречи неусогласеност често предизвикани со корис�

Вкупна Должина : 140mm / 5.5"; месо тело со Дијаметар : 10.7 милиметри.Име на производ : Пресврт Вежба Малку; Пак�

Едб слој 118 степен сечење агол.Din 345 вежба стандард.Земја на потекло : Бразил.Оваа коси месо тело вежба доа

Scroll