Ново
Panasonic Видео Бебе Монитор со Далечинско Пан/Навалување/Зум, Екстра голем Дострел, Безбедна Конекција и Преносни, 2 Пат се Зборува & Lullaby или Звуци – Add-On Камера KX-HNC301W

Panasonic Видео Бебе Монитор со Далечинско Пан/Навалување/Зум, Екстра голем Дострел, Безбедна Конекција и Преносни,

Достапност: Залиха
DEN 2398.80

Долга низа аудио/ видео - искуство јасно обезбедувањето на Аудио/ видео сигнал сила до два пати во низа да се спореди видео бебе монитори.Smart sensor сигнали – ги следи бебе соба со температурата, движењето, звукот и-предизвикани сигнали вграден во видео камера и родител бебе монитор Гледачот.Долго траење на батеријата - висок квалитет на видео бебе монитор вклучува вграден-на полнење на батеријата до 13 часови на времето на мирување и до 5 часа на непрекината бебе монитор го користите во или надвор од дома. 2-Начин бебе/ родител разговор - уживајте во јасен звук со намалување на шумот за да се потисне позадина мешање додека го слушате или смирувачки на бебето.Микрофони и звучници во видео камера и бебе монитор.Се прошири до 4 камера единиците на следење единица.Panasonic е лесно да користите видео бебе монитор користи јасен и да се обезбеди (не-Wi-Fi) долго-опсег за DECT технологија најде во нејзиниот врв-продажба на cordless телефони.Тоа е сигурно и безбедно до 1500 ft. * DECT системи нудат јасни, безбедна и мешање-слободен јачина на сигналот до 1500 метри*.повеќе од должината на четири фудбалски полиња, два пати во низа да се спореди монитори.Каде било во или надвор од дома јасно може да се и континуирано да се задржи табови на вашето дете.На KX-HNC301 W бебе монитор вклучува светла 3. 5-во.боја следење и контроли кои sync за да широк очи, ѕид-mountable монохроматски ноќ визија камера во бебе соба (На KX-HN4101 W систем е да се прошири до четири камери).На видео камерата може да се контролира со цел да се пан, навалите и зум.Камерата право од бебе монитор да се погледне на детето во секое време.Долг живот, вграден-на полнење на батеријата во мониторот продавници енергија за до 13 часови на времето на мирување и до 5 часа на моќ за континуирана употреба.Интелигентен сензор за движење ве предупредува кога бебето е буден или да плаче.Еден сензор на температура на сигнали, ако собата е погоре или подолу 68-72o F.Кога е активирано, сензори звук на свири, го осветлуваат на LED мониторот и прикажува известување на екранот.Плус, микрофони и звучници во двете видео камера и бебе монитор овозможи безбедна 2-начин на разговор со некој во соба.Игра нежен, смирувачки звуци, вклучувајќи и пет видови на бел шум и избор на lullabies.Напомени : *1500 метри постигнат во права линија на видливост.Вистинското растојание ќе се разликуваат врз основа на некои видови на предмети на патот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

2‑начин зборува функција, можете да зборувате на бебето и подобрување на родител‑дете интеракција.Lullaby

Lilliput BM2804 K уживате во одлична Ultra HD (3840*2160) квалитет на сликата;да Зачувате простор и енергија со LED технол

Atomos Нинџа V+ 5" екран осетлив на допир Снимање Монитор Висок Квалитет Neoprene Производ Ракав ЕВА Стил тежок

Голем Дострел : Овој безжичен бебе монитор ќе се внимава на вашето дете од било каде во вашиот дом, и тоа

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Одговара за Harting & Helling Бебе Аудио / Видео Следење Бубачки 2004 Бебе Монитор, MBF 4848, MBF 6666, MBF 8020, MBF ГРЕШКА 2004 го

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Преносливост : Примена на фреквенција подрипнувајќи и дигитална технологија за енкрипција обезбедува

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Компатибилен со VAVA Бебе Монитор само.Лесно клип вашето бебе монитор за јасли, полици и повеќе за подобар

На собна Температура Следење : На собна температура мониторинг функција ви овозможува да ја прилагодит

2.4 G безжична пренесува уред, постабилна и мазна аудио и видео сигнали, пренослив дизајн 3.2" HD LCD дисплеј, ј

Поддршка Uоблик на протезата и мини топла чевли.Таа има четири 1 / 4 инчи завртка дупки.Ве молиме изберете

5‑инчен TFT екран, 1080 P камера, со повисока резолуција, јасно и живописни слика 355° хоризонтална ротација и

Atomos Shogun 7 Мајстор Caddy II 12 V3А AC напојување футрола Atomos 1 Година Гаранција Atomos Додаток за Полнење за Shogun /

Висока Дефиниција Бебе Монитор Бела бебе видео монитори обезбедува јасна и остра слика со неговите гол

На Lilliput Q15 е стабилна работа коњ машина, преполни со карактеристики и капацитети за сериозни фотограф, vid

【5.5инчен 1080 P FHD Преносни Камерата ги Следи】Desview преносни монитор има full HD 1920 x 1080 резолуција на 60 Hz,5.5 inch

7ИНЧЕН ВИСТИНСКАТА БОЈА HD ШИРОК АГОЛ на ЕКРАНОТ ** Проверете во вашиот малку еден на индустријата е најго

4 K HDMI Екранот Усвојува full HD 5.5 инчен 4 K екранот, физичка резолуција 1920x1080, 1000 : 1 висок контраст, 4 K HD влез / и

Atomos Шиноби 7" Full HD IPS екран осетлив на допир HDR Фотографија и Видео Монитор Меѓународни DC Адаптер Брз Поч

На vox Режимот на Штедење на Енергија : Поставување вокс модел(Висок 50 DB / MED55 DB / Низок 60 DB), екранот автомат

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

????【5" Поголем HD Екран Во исто време, таа го поддржува еден допир повик; додека бебето притиска на копчето

Далечинска Поддршка : Долги растојанија до 260 метри во отворен области, што ќе ви овозможи да се движи на

Обликот Вртливата Планината Форма Доживотна Гаранција.Компатибилност : Atomos Сумо 24" Монитор.Материјал :

Бебе монитор е вграден микрофон и звучник и антибучава технологија.На течно звукот ви дозволува да ја у

8 2инчен LED позадинско осветлување на LCD монитори.Поддржува 3 GSDI.Looping Излези.Вградени Аудио Метри.Изедначу

Scroll